Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom megtiltja, hogy igyak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom megtiltja, hogy igyak társaságban, illetve rossz néven veszi, ha elfogadok italt. Szerintetek is ez hülyeség, az ő kedvéért le kéne mondjak erről a szokásról?

Figyelt kérdés
nem gyakran fordul elő, az utóbbi fél évben 2x történt, hogy kínáltak, és mondtam neki, hogyha már kitöltik a pohárba, nem tudom visszautasítani, és különben is, én szívesen iszom valakivel, mert szerintem ez társasági esemény. Minap péntek este kínáltak, és elfogadtam, töltöttek másodjára is, hát mit tegyek, megittam, pedig mondtam, hogy már nem kell. Itthon jött a hiszti, hogy én alkoholista leszek, mit szólnék én ahhoz, ha ő minden nap mákosan állítana haza. Ő amúgy sem teheti meg, hiszen minden nap vezet. Mondtam, hogy én nem vezetek, hát miért ne ihatnék, és amúgy sem részegségig ittam magam, 2 Sangria volt kólával. De náluk otthon senki sem iszik, ezért nem tudja elképzelni, hogy van olyan, hogy kulturált alkoholfogyasztás is. Aki iszik, az meg alkoholista náluk. Mi szívesen megiszunk 4en, 5en egy üveg bort, aztán mindenki megy a maga dolgára.. De nem tudom ezt vele megértetni, mint ahogy én sem értem meg az ő álláspontját. Szerintetek mit tegyek?
2013. nov. 15. 08:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
80%

De nem érted? Ezen NEM tudsz változtatni! NEM tudod megváltoztatni!

Aki az alkoholizmus szenvedő alanyaként nő fel, abban többnyire megkattan valami.

Nálam is rögtön beindul a vészharang, ha a párom eggyel is többször iszik alkoholt, mint szerintem kellene.


Ez az a helyzet, amikor tényleg egyszerűen nem illetek össze.

Kívülállóként is abszurd: a szeszfőző és az antialkoholista.

Ő nem tud változni, te nem akarsz változtatni. Ha változtatnál, az se szívből menne és egy idő után visszaütne.

2013. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
18-as, nyilván ez is van mögötte. De normál házigazda nem arra játszik, hogy a vendégeket leitassa, csupán gondoskodó akart lenni. Második ital után rendszerint már indulunk, mert csak beugrattunk, szóval nincs is idő egy hordó kiivására. Ő is ezt mondta, hogy miért fogadom el, ha 5öt kínál, 5ször megiszom? Feleltem, hogy nem, hiszen múlt pénteken is, másnap dolgoznom kellett, a két Sangria belefért, de több már nem. Amikor hozzánk jön valaki, én sem addig tukmálom, amíg az illető totálkár nem lesz, és másnál sem így látom. Azért nem fogadok el többet, mert nem kell!
2013. nov. 15. 09:10
 23/36 anonim ***** válasza:
87%
#19-es, azért van különbség a között a Nő között, aki fetreng, a lábára sem tud állni, 3 üveg bort megiszik egymaga, és úgy kell hazacipelni, meg a között, aki szolidan megiszik 1-2 pohár bort egy beszélgetős, vacsorázós estén társaságban!
2013. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

19-es, az olyan pasikról, akik amúgy füveznek és tajrészegre isszák magukat, a csajoktól meg elvárják, hogy kólázgassanak a buliban, azokról megvan a véleményem. Szerintem ez szó szerint, a bort iszik és vizet prédikál esete.

Meg 25 évesen miért ne ihatnék a saját belátásom szerint péntek este két italt? Ez most tényleg akkora bűn?

Nem jött ki belőlem sem a szajha, sem a vagány, és még csak el sem dőltem.

Azoktól kérdem, akik alkoholistákkal nőttek fel, vagy volt a közelükbe, miért nem lehet ettől elvonatkoztatni?

2013. nov. 15. 09:17
 25/36 anonim ***** válasza:
68%

Hogy tudtok 4-5-en meginni egy üveg bort? 7,5 dl egy üveg.Feles poharakból isszátok? 1dl neked egy neki.

Áhh ezt nem hiszem el, legalább két pohár azaz 2x2dl vörösbor az igazi.:)

2013. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen szinten ez már beteges a párodnál. Egyébként meg mi az, hogy megtiltja? Felnőtt ember vagy.

Egyébként tudom, milyen az ilyen. Ha az ember iszik pár pohárra jön a nagy lelki ráhatás: "Én tudom, milyen egy alkoholista, nem akarom, hogy te is az legyél." Meg az öntömjénezés "Én nem tudom, hogy van ez, de én sok emberrel ellentétben megvagyok alkohol nélkül, nem tudom, másnak miért hiányzik, nekem nem." Ha meg megpróbálunk a lelkére beszélni, hogy ennek köze nincs az alkoholizmushoz, hiszen nem rendszeres és mértéktelen alkoholfogyasztás, miért ne élvezhetnénk, akkor meg jön a "Bezzeg neked fontosabb a pia, mint én."

Áh, nagyon utálom az ilyet. Én már megzakkantam volna mellette. :D

2013. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is van egy ilyen ismerősöm, nem lehet velük ilyen tekintetben értelmesen beszélni :) pl. megkínáltam augusztusban rekkenő melegben egy üveg gyümölcsös(!) sörrel. Visszakérdez: alkoholistának nézek ki?

És akkor mondta el a párja, hogy ő így áll ehhez a témához. Én visszakérdeztem: és én alkoholistának nézek ki?


Észérvekkel meggyőzhetetlen, ugyanis ha volt náluk alkoholista, az érzelmei vezérlik. Esetleg pszichológust vagy egy nagyon nagy beszélgetést javasolnék pár emberrel (aki nem te vagy).

2013. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
63%

Még akkor esetleg egyetértenék a pároddal,ha vállalhatatlan lennél alkoholos állapotban,de erről itt úgy látom,nincsen szó. Én is rá szoktam szólni a pasimra,hogy mostmár jobb lenne ha hanyagolná a piát,mert látom,hogy kezd keresztbeállni a szeme és különben sem tudom elviselni olyankor,mert kötözködős lesz. Az más kérdés,hogy nem érek el vele semmit...


Na de szerintem magyarázd el neki,hogy 2 pohár piától nem lesz még az ember alkesz,majd akkor szóljon rád,ha már beszélni sem tudsz,mert az akkor érthető. Jobbat nem tudok. Viszont ha neki ez ilyen mélyen gyökerező lelki-elvi dolog,akkor nehezen tudsz bármit is csinálni,mert valószínűleg akkor ez a dolog örök feszültségi pont marad.

2013. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
95%
Ja és amúgy nem bántani akarlak,de ezen ki tudok akadni,ha valaki azt mondja,hogy nem tud/akar/mer nemet mondani a piára:D Leggyagyibb érv a világon felnőttek körében.
2013. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
66%
óóóóóó, mi tegnap otthon ittunk 2-2 felest a férjemmel, és ő kérdezte, kérek-e :) A párod kicsit túlzásba viszi szerintem
2013. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!