Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom megtiltja, hogy igyak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom megtiltja, hogy igyak társaságban, illetve rossz néven veszi, ha elfogadok italt. Szerintetek is ez hülyeség, az ő kedvéért le kéne mondjak erről a szokásról?

Figyelt kérdés
nem gyakran fordul elő, az utóbbi fél évben 2x történt, hogy kínáltak, és mondtam neki, hogyha már kitöltik a pohárba, nem tudom visszautasítani, és különben is, én szívesen iszom valakivel, mert szerintem ez társasági esemény. Minap péntek este kínáltak, és elfogadtam, töltöttek másodjára is, hát mit tegyek, megittam, pedig mondtam, hogy már nem kell. Itthon jött a hiszti, hogy én alkoholista leszek, mit szólnék én ahhoz, ha ő minden nap mákosan állítana haza. Ő amúgy sem teheti meg, hiszen minden nap vezet. Mondtam, hogy én nem vezetek, hát miért ne ihatnék, és amúgy sem részegségig ittam magam, 2 Sangria volt kólával. De náluk otthon senki sem iszik, ezért nem tudja elképzelni, hogy van olyan, hogy kulturált alkoholfogyasztás is. Aki iszik, az meg alkoholista náluk. Mi szívesen megiszunk 4en, 5en egy üveg bort, aztán mindenki megy a maga dolgára.. De nem tudom ezt vele megértetni, mint ahogy én sem értem meg az ő álláspontját. Szerintetek mit tegyek?
2013. nov. 15. 08:20
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
leírom, hogy érthető legyen, én egy 25 éves nő vagyok, párom 28 férfi. De szerintem ez a probléma megoldásában nem változtat semmit, bár akinek ez segítség, az legyen szíves írja le a megoldást.
2013. nov. 15. 08:35
 12/36 anonim ***** válasza:
77%

Hú, a párodról eszembe jutott az egyik exem, aki kikötötte, hogy ha rá merek gyújtani 1x is, vagy iszom 1-2 pohárral akkor elhagy, mert neki olyan lány nem kell. (Mintha valami égető nagy bűncselekmény lenne, vagy mintha ezek a dolgok egyenlőek lennek a gyilkossággal kb.) Tiszta hülye volt a srác, annak ellenére, hogy amúgy nagyon intelligens volt, de 1-2 dologgal azért mégsem volt tisztában. Egyszer még követett is amikor a barátaimmal találkoztam, hogy iszom-e egy pohárral, vagy rágyújtok-e. (Mert a barátaim többsége dohányzott). Mégis az tette be a kaput, amikor már elkezdte megszabni, hogy miben járjak, hogyan sminkeljek..ha kicsit kicsíptem magam, akkor már én voltam a város szajhája, és biztos azért nézek ki így, hogy minden pasi engem bámuljon. Menekültem a kapcsolatból, pedig én is szerettem egyszer, de teljesen kiábrándított. Nem vártam meg a következő lépést, hogy netalán fel is pofozzon mert megittam 1 pohár bort a barátnőimmel.. szánalmas pasi volt, és az utánam lévő barátnői mind lúzerek, akik úgy ugráltak neki ahogyan ő fütyült.


Szerintem hagyd el a francba, aztán vagy rájön, hogy kompromisszumok nélkül kereshet olyan nőt aki issza minden szavát és gondolatát, vagy normálisan átgondolja a dolgokat és nem csinál bolhából elefántot! Bele fogsz fáradni egy idő után kedves kérdező, és eljön az a pont (lehet, hogy 1-2 év múlva) amikor nagyon meg fogod bánni, hogy vele maradtál...

2013. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!

Valószínűleg csak félt téged és pont az alkoholizmustól, ami először butít utána öl.

A háttérben ilyen esetben az áll, hogy a párod családjában volt alkoholista. Pont ezért nem isznak náluk és ezért retteg. Lehet, hogy lát benned vmiféle gyengeséget ami elvezethet az alkoholizmushoz.


Nem hiszti, ha ennyire nem akarja hogy igyál, elfogadhatatlan lesz az, ha néha iszol! Nem fogja tűrni hosszú távon.


Saját példa. Nálunk is volt több alkoholista a családban, a páromtól elvárom, hogy antialkoholista legyen. Jobb félni mint megijedni alapon.

Egy alkoholista szellemi és fizikai leépülését nézegetni a családtagok számára igen nagy kín.

Ha a párod családjában is volt hasonló, nincs kedve újra ezzel játszogatni.

2013. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
értelek utolsó. De másban nem mondja meg mit tegyek, azt se bánja, hogy nincs főtt kaja, ha kupi van, nem mond semmit, ha este elmarad a szex, minden másban megértő én úgy veszem észre. Viszont ebben az egyben teljesen kompromisszum képtelen. Ja és azt mondja, hogy szülinapon meg más ünnepeken még elmegy 1-2 pohár, de amúgy minek? Én azt feleltem, hogy talán azért,mert finom? Ő az ízét sem szereti, múltkor egy pohár konyaktól is teljesen beteg lett, valaki belediktálta, szerintem soha nem ivott még olyat előtte.
2013. nov. 15. 08:47
 15/36 A kérdező kommentje:

13-as te pont olyan vagy, mint párom! Azért mert nálatok van 2 db alkoholista, akkor mindenki tegye le az italt, mert hátha belőle is az lesz? Nálunk meg kövérek vannak a családba, akkor senki se egyen, hátha elhízik, alapon?

Figyelj, az ő családjukba van alkesz, de nálunk egyetlen egy sincs.

Mi bort és pálinkát is csinálunk, sőt időnként meggybort és más alkoholféléket is.

Szerintem lett volna időnk lezülleni, mégsem tettük, nem ez a cél azzal, ha megiszunk 2 pohár akármit.

2013. nov. 15. 08:50
 16/36 anonim ***** válasza:
61%

Sokan írtak megfontolandó tanácsot. Pl. gondolkodj el rajta, hogy másban is korlátoz-e vagy csak a piára ugrik? Nálunk mindkettőnk apja alkesz, de keményen, ennek ellenére kettesben vagy haverokkal szoktunk inni, nem tartjuk magunkat alkoholistának emiatt, mert még évi szinte sem fordul elő berúgás. Az alkoholizmus elsősorban lelki betegség, nem szimplán attól alakul ki, hogy egyszer-egyszer iszol egy pohár bort.


Egyébként szerintem ez annyira durva korlátozása a másiknak, hogy nálam elő sem fordulhatott volna, hogy összejöjjek egy olyan férfival, aki bármit megtilt nekem. A másik, hogy páromnak pl. a cigaretta volt kizáró ok, úgyhogy ha bagóztam volna, nem lennénk együtt. Ezek nagyon sarkalatos kérdések. Jobb lett volna előre tisztázni és nem összejönni, mert itt nincs középút. Vagy visszafogja magát, vagy mehet kalap-kabát. Másik eset, hogy nem iszol soha többet.

2013. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
71%
Ha nekem a parom megtiltaná bármit is, a következő pillanattól mar nem lenne a parom. Nem az anyám, apám, nem vagyok mar kisgyerek, majd eldöntöm, hogy mit csinálok.
2013. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz ügy, szerintem is nagyon korlátoz. Bár nekem feltűnt a következő mondatod: "kínáltak, és elfogadtam, töltöttek másodjára is, hát mit tegyek, megittam, pedig mondtam, hogy már nem kell"


Nem lehet, hogy ez a baja? Hogy akárhányszor kínálnak, elfogadod, pedig "nem kell"? Talán attól tart, hogy ha harmadszor, ötödször, tizedszer is töltenek, azt is elfogadod, mert "hát mit tegyek"?

2013. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%

nekem nem egy srác mondta (és akár link srácok is, akik füveznek, stb) hogy nem szép amikor egy nő iszik, meg be állva és kijön belőle a r*banc, vagy a vagány, vagy akármi.

tehát még az ilyen srácoknak is valódi, nagybetűs NŐ kell.

2013. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
49%

*be van állva


szóval jobban szeretik akinek van tartása, vagy kicsit visszafogottabb és köszöni, ő csak kólát kér, meg ilyenek.

2013. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!