Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek elvárás volt a társatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek elvárás volt a társatok felől, hogy min.1 diplomája legyen?

Figyelt kérdés

Pl. ismerkedésnél mennyire néztétek, hogy mûvelt legyen a leendõ társatok? Volt olyan hogy azért szakítottál meg egy kapcsolatot mert a másik fél nem volt veled olyan szintû értelmi beállítottságon, mint te?

A másik oldal: vannak itt olyan házaspárok, akik túl tudtak lépni ezen a szinten, s nagyon eltérõ végzettséggel kötöttek házasságot? S boldog kapcsolatban élnek?

Tegyük fel, hogy a férj van magasabb szinten.

Privátot is szívesen olvasok!

Köszönöm!



2013. nov. 16. 23:10
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
55%
Nem ez alapján választottam társat magamnak, persze ettől független fontos hogy normálisan tudjon kommunikálni, intelligens legyen. Attól hogy van vagy nincs lehet valaki normális, és ezáltal egy diplomás is lehet az ellenkezője.
2013. nov. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
95%
Ma már a diploma nem probléma. Többségét gagyi szakokon kilóra adják, s általában olyan műveltségi szintet sem ad, mint 20 évvel ezelőtt egy érettségi.
2013. nov. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
83%

Nem a mások által adott pecsétes papír számít, hanem az, hogy szellemileg, intelligencia szintben egyeztek-e, azonos műveltségi szinten vagytok-e, vagy legalább a másik fél törekszik-e, vágyik-e a közös műveltségi szint elérésére.


Ha nem, abból később adódhatnak gondok, hiszen akkor nem beszéltek "egy nyelven", az egyik félben óhatatlanul komplexusok alakulhatnak ki, ha folytonosan szembesül azzal, hogy a párja műveltebb nála. De főleg: a meg nem értés talaja.


Továbbmenve: a közös gyermek nevelésében is konfliktusokat okozhat. Míg a műveltebb fél sokoldalúan szeretné képeztetni a gyermeket, addig a másik ezt esetleg nem fogadja kellő megértéssel, neki nem elvárása, s a gyereket visszahúzhatja.


Ismerős házaspárnál tapasztaltam, hogy az anyuka fontosnak tartotta, hogy a gyerek miden lehető versenyen induljon, hogy szokja a tudatos felkészülést, az alap tananyagnál kicsit többet akarjon, hogy a jó eredmények segítsék elő majdan a jó középiskolai felvételit.


Amikor boldogan mesélték a papának, hogy az első fordulót megnyerte a gyerek, megy a kerületi versenyre, a papa megrándította a vállát, s azt mondta: Minek?

2013. nov. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
77%

Én műveltnek, tájékozottnak mondom magam (mondjuk művészeti iskolába járok, ahol nagyon sok törit, művtörit (festészet,építészet,szobrászat,divat és stílus), irodalmat tanulunk, de nekem csak annyi az elvásárom, hogy ne áradjon a fiú tekintetéből éws arckifejezéséből az ostobaság, tudjon értelmesen, szép választékosan beszélni, ne legyen együgyű és könnyen átejthető, sok témához tudjon vakkantani egy-két szót. :)

22l

2013. nov. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
84%

a diploma természetesen nem volt elvárás.

De volt, akivel szakítittam azért, mert nem tartottam agyilag nagamhoz valónak. Nem olvasott, fel se fogta a napi híreket, egyszerűen nem lehetett vele beszélgetni, mert semmihez nem tudott hozzászólni.

2013. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
57%
Talán írtakozz be a könyvtárba és kezdj el olvasni. Hidd el, sokat segít.
2013. nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
52%

a diploma és az intelligencia nem feltétlenül jár együtt.


nos, a páromnak van diplomája, nekem még pont nincs, de elvégeztem egy egyetemet.

a műveltség, a tájékozottság, a széles látókör nekem elengedhetetlen egy kapcsolatban. csak olyan emberbe tudtam beleszeretni eddigi életem során, akit intellektuálisan is vonzónak találtam.

keresem is az intelligens emberek társaságát, mert nem szeretek a semmiről beszélgetni, és a hideg ráz ha valaki csak frázisokat tud puffogtatni.


ha éreztem az adott illetőről hogy nem nagyon lesz közös témánk, akkor bele sem kezdtem a kapcsolatba, már az ismerkedésnél megköszöntem a lehetőséget és rövid úton búcsút vettem tőle.

2013. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
95%

Mi vagyok én munkaadó, hogy diplomát követelek? :) Akkor már kapásból nyelvvizsga is. :D


Amúgy egyáltalán nem elvárás a diploma, páromnak nincs, és mégis olyan az összhang közöttünk, amit nehéz lenne utánozni.

Viszont azt elvárom, hogy ne legyen a pasim síkhülye. Volt egy ex, akivel beszélgetni se lehetett annyira buta volt... akkor nagyon rossz volt az önértékelésem, és azt gondoltam jó lesz nekem ez is. Úgyis sz@r ember vagyok én is (nagy szkítás utáni állapot).

2013. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
75%

Az intelligencia, a műveltség NEM diploma függő!!!!!!!!

Aki ezt hiszi...teljesen elvan tévedve.

Soha nem néztem a végzettséget. Azt viszont igen, hogy intelligens, értelmes, művelt legyen a párom. Ehhez viszont nem kell diplomával rendelkeznie. Tapasztalataim alapján legalábbis..bátran állíthatom.

A férjemnek csak gimnáziumi érettségije, targoncás végzettsége van...de műveltségben, kulturáltságban garantálom, hogy kenterbe vág 6 diplomást is.

Boldogok vagyunk.

De ha netán diplomás lenne a férjem..az sem okozna egyikünknek sem lelki problémát. NEM végzettség alapján kell nézni az embereket! Ennyire azért ne legyünk már felszínesek....

2013. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
36%
Itt mindenki azt nézte, hogy intelligens legyen a párja. :D
2013. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!