Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság vagy együttélés?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság vagy együttélés? Szerintetek melyik a jobb és miért? Érvek-ellenérvek?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel, hogy kinek mi a véleménye erről a témáról. :) Majd légyszi írjatok kort is. Mindenkinek a véleménye érdekel. Amúgy én házasság párti vagyok.

Várom a Ti véleményeteket is... :)



2013. dec. 6. 11:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a házasság fontosabb. Számomra ez azt jelenti, hogy a férfi akit szeretek azt akarja, hogy a felesége legyek, a társa, gyerekeinek anyja és, hogy remélhetőleg örökre tervez velem.
2013. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy gondolom a házasság nem egy papír, hanem egy gesztus. Ilyenkor maximálisan meg kell bízni a másikban, közössé válnak a dolgok, nagyobb elfogadás nagyobb kötelék. Teljesen más...

28/N

2013. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
97%

ha csak egy papír, akkor miért ne lehetne...? miért fáj ha van...



HA üzletiesre vegyem a figurát, ez olyan,mint ha megbeszéljük, hogy az autó ezentúl az enyém...így is lesz, de minek erről papír, hiszen mindketten úgy gondoljuk az autó ezentúl az enyém, így is lesz, a törvény szemében az az autó, akkor is a másiké marad...


Persze nem csak a jogi oldala miatt vagyok házasságpárti, de hiába nem változott semmi a mindennapokban, mégis más házasnak lenni, ezt én sem gondoltam volna.

Másképp állnak hozzánk a bankban, a szülők, a rokonok, az ismerősök, a barátok, emiatt más..

Közben már előtte is együtt éltünk, tehát, ugyanúgy együtt kelünk fel, vásárolunk be, megyünk ide-oda, eddig is közös bankszámla, és kassza volt..demégis valahogy más

2013. dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
96%
Én is házasságpárti vagyok ... bár 12 év együttélés és egy kisiskolás gyerek ellenére még csak most fogunk házasodni . Gyakorlatilag én már most úgy érzem ,és a párom is ,mintha házasok lennénk .. Változni semmi nem fog ,csak a nevem és hogy lesz egy papírunk ,de nem baj ... jobb későn ,mint soha. :D
2013. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
5%

"ha csak egy papír, akkor miért ne lehetne...? miért fáj ha van..."


Ez a legrosszabb szöveg, amit csak hallottam. :D Legpompásabb példája annak, hogy lókakit sem ér, hogy sokan többször házasodnak. Ennyit a gesztusról, meg az elkötelezettségről. Itt a legtöbb nő csak szimplán "feleség" akar lenni.

2013. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
86%
ja, a legtöbb pasi meg szimplán csak dugni akar, tiszta lakást, meleg vacsorát, de kötelezettségeket azt nem... ;-)
2013. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
82%

ezt azoknak szoktam mondani, akik szerint csak egy papír...


én speciel a házasság nélkül is elkötelezett voltam, és szerelmes.

El tudom fogadni, azt is aki nem akar házasodni, sőt elhiszem, hogy ugyanannyira szereti a párját, mint egy házas, hiszen én sem szeretem jobban a férjemet, mint az esküvő előtt, hanem pont ugyanannyira.


Viszont szerintem az aki azt mondja, hogy az csak egy papír, az fél a legjobban a házasságtól, az elköteleződéstől, ha tényleg csak gy "papírnak" érezné, gondolná, a házasságot, akkor nem tiltakozna annyira az illető ellene,

2013. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
17%
házasság a koporsó a gyerekek meg a szög
2013. dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:

Nekem mondjuk elváltak a szüleim, de attól függetlenülmégis házasodi szeretnék. Szerintem egy házasság, ahogy már itt írták páran, nagyobb felelősségel tartozol a másik felé, ez egyfajta elköteleződés, kinyilvánítőd, hogy jobb esetben életetek végéig egy párt szeretnétek alkotni.

Az együttélésből könnyebb kiszállni, ha már nem működik, mint egy házasságból. Szóval akik nagyon szeretik egymást, mégis miért nem házasodnak? Miért gondolják úgy, hogy fölösleges, mert úgyis szeretjük egymást? Valami visszatartja talán őket. Szerintem pont az, hogy könnyebben ki lehet lépni a kapcsolatból, ha már nem működik.

2013. dec. 6. 12:14
 20/80 A kérdező kommentje:
Vagy talán félnek az "örök" elköteleződéstől? Talán nem mernek kockáztatni? Mivel ha bejelentett élettársi kapcsolatban együtt van az ember, akkor is minden feleződik, gondolom házasságkor is... Szóval nem a pénzen van a hangsúly. Szerintem nem csak egy papír,hanem ezáltal a kapcsolat szerintem érzelmileg is jobban elmélyül és ez egy szorosabb kötődést biztosít.
2013. dec. 6. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!