Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság vagy együttélés?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság vagy együttélés? Szerintetek melyik a jobb és miért? Érvek-ellenérvek?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel, hogy kinek mi a véleménye erről a témáról. :) Majd légyszi írjatok kort is. Mindenkinek a véleménye érdekel. Amúgy én házasság párti vagyok.

Várom a Ti véleményeteket is... :)



2013. dec. 6. 11:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
79%

A házaspár azt jelenti, hogy egy olyan pár akik képesek együtt az otthont (otthon melegét, békés, boldog, meghitt hangulatát) megteremteni. Csak azoknak lenne szabad házasságot kötni akik ilyenek.


A házasság mint jogi státusz egy vagyonközöség, ami egyetértő felek esetén sok elönnyel jár, problémás eleknél azonban kiütközhetnek a sulyos hátrányai.


Sokan az elönyök miatt kötik meg a házasságot, mikozben nem alkalmasak magára a házasságra.

2013. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
0%

"A házaspár azt jelenti, hogy egy olyan pár akik képesek együtt az otthont (otthon melegét, békés, boldog, meghitt hangulatát) megteremteni."


Ó, én már több pasival is teremtettem meghitt otthont. Akkor mindhez hozzá kellett volna mennem?

2013. dec. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:

Kérdező (#19) alapvetően téves az az elképzelés, miszerint az együttélésből könnyebb kiszálni... nem az, ha van már közös tulajdon, sőt pláne, ha közös gyerek is.

A válóperből a válás része az 15 perc "az ekkor akkor itt kötött házasságot felbontom", a lényegi részek, a vagyonjogi, gyermekelhelyezési, tartási dolgok meg teljesen ugyanolyanok, a világon semmi különbség, azon túl, hogy házasságban szerződés híjján feleződik a közös, élettársi viszonyban meg a szerzésben való közreműködés az osztozkodás alapja, ha ez nem igazolható, akkor szintén feleződik.

Én az anarchizmusom okán vagyok házasság-ellenes, nem ismerek el a kapcsolatom felett sem isteni, sem állami rendet, nem tartok igényt se istenség, se állam rábólintására... meg különben is rühellem a ceremóniákat.

Ettől még 16 éve vagyunk együtt, és mindenünk közös ...

2013. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
90%

Házasságpárti vagyok. Mondom ezt úgy, hogy már egy éve együtt élek valakivel, aki mondjuk időközben el is jegyzett. Viszont nem sürgetem a házasságot, mert most egy csomó olyan kényszerkörülmény van, ami miatt nem tudnám azt érezni ezzel kapcsolatban, amit szeretnék. Én nem csak egy papírt akarok aláírni, hanem komolyan megélni azt, hogy szabad akaratomból a világ előtt is elkötelezem magam valakivel kölcsönösen, és örülni ennek. Úgy meg nem megy, ha nem tudjuk megadni a módját ennek, és itt nem nagy esküvőt és csinnadrattát értek, hanem azt, hogy egy kicsit szabadabban élhessünk egymásnak, mint most, mivel pillanatnyilag mindkettőnknek az egyéb kötelezettségek töltik ki az életünk jókora százalékát.

Azért is vagyok házasságparti, mert konzervatív nevelést kaptam. Úgy érzem, tiszteletreméltóbb a házastárs, mint az élettárs szó, nekem az utóbbi kissé pejoratív, olyan, mint ha csak szeretőnek neveznének.

(Nem bántásból azoknak, akik együttélés pártiak.)

2013. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
95%
Én férjnél vagyok 3 éve, imádom a páromat, és örülök, hogy a férjem, de a kapcsolatunk nem változott az esküvő óta, ugyanolyan jó, csak már nem úgy beszélek róla, hogy a "párom", hanem úgy, hogy a "férjem". Az esküvő viszont hatalmas dolog, legalábbis szerintem.
2013. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
77%

Kinek mi a jobb. Nekem a házasság. Szorosabb köteléknek érzem társadalmilag is és nekem gesztusként is jelentősége van.

35/N

2013. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
100%

Számomra fontos volt az esküvő. Tudom, hogy sokak szerint csak egy darab papír, szerintem felelősség a másikért. Számomra ez egy következő szint. Viszont szerintem házasság előtt nagyon fontos az együttélés, hisz lakva ismerszik meg az ember. Mi másfél éve vagyunk házasok és egy részről semmi nem változott nem szeretem jobban férjem, mint amikor még csak a barátnője vagy menyasszonya voltam, másrészről meg minden változott, olyan mélyebb, komolyabb (nem is tudom igazán kifejezni) az egész.


26L

2013. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
13:29 ANNYIRA EGYIK SE VOLT MEGHITT, HOGY MÁIG TARTSON. HA NEKED EZ A MEGHITTSÉG AKKOR OTT SULYOS GONDOK VANNAK.
2013. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
* 13 31
2013. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
Mivel a házassággal manapság együtt jár az a veszély, hogy a vagyonomból kiforgatnak, maradok az együttélésnél.
2013. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!