Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért várja el a párom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várja el a párom, hogy egy kicsi baba mellett én csináljak mindent?

Figyelt kérdés
Párom jelenleg közmunkán van ami azt jelenti, hogy reggel nyolctól délután négyig kint van a hidegben, negyed ötre ér haza. Tegnap veszekedett velem amiért mire hazaért nem hordtam be fát és nem gyújtottam be. Szerinte annyit megérdemelne, hogy míg alszik a gyerek addig én hordjak be fát és begyújtsak helyette mivel ő egész nap értünk fagyoskodik kint. Szerintetek igaza van vagy túl sokat vár el tőlem?
2013. dec. 12. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
39%

Érdekes szemléleteket olvasok azért néha.

Amíg a Kérdező otthon van a gyerekkel, gyújtson be, hogy ne a férjének kelljen. De ha visszamenne dolgozni és apuka lenne gyesen, akkor is ú gyújtson be munka után, mert apukának nem lesz ideje...

Érzem én az iróniát, de sajnos a kettős mércét jobban.


Az meg hogy a Kérdező nem tesz semmit a Gyedért, csak kapja.. Az apuka nem tett meg mindent, hogy ő kapjon Gyedet, ha otthon maradna.

Úgyhogy részemről én a Kérdezőnek adok igazat.

A közös teherviselés nem azt jelenti, hogy mindketten egyforma összeget tesznek be a közösbe, csak épp apuka 8 órában van lefoglalva, míg anyuka szinte 24-ben.

Ráadásul a gyesen/gyeden otthon maradók, nem a párjukért maradnak otthon, hanem a gyerekért.

Ha meg azt mondjátok, hogy a Kérdezőnek nem lenne nagy dolog begyújtani, 5 perc alatt bemelegszik, stb, stb... Akkor a párjának miért is olyan nehéz feladat? Hazaért, bedobálja a fát (erre nem kell szerintetek sok időt szánni), majd 5 perc múlva bemelegszik. Vagy ha ő csinálná, akkor több idő, és fárasztóbb, ráadásul a szoba sem melegedne át 5 perc alatt?

2013. dec. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
Utolsó....Látszik te sem sok mindent csin´lsz otthon a mosogatáson kívül.Szerintem szt is a mosogatógép teszi.....
2013. dec. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%
51-es! A kérdező maga írta le, hogy napközben csak főz meg mosogat, a többi házimunkát hétvégén csinálja amikor a párja is otthon van. Azért ez nem olyan nagy valami egész napra. Akár be is gyújthatna minden nap, mire a párja hazaér!
2013. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
70%
én egy éves voltam kb, épphogy jártam, anyu nagy hassal, nemsokára szülve lapátolta a havat, hordta be a fát és gyújtott be, mosott, főzött takarított, úgy, hogy közbe engem is vinni kellett ki folyton, mert én cipelni akartam a fát...és láááám..megoldotta....
2013. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
70%
ja és akkor nem volt automata mosógép, meg mindenféle kütyü, ami elősegíti a dolgokat...
2013. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
68%

Azért ha egy egész nap nem fűtött szobában gyújtasz be, az nem 5 perc után meleg, kell neki egy óra.

A párjának viszont nem az a fő baja, hogy be kell gyújtani, hanem hogy az egész napos fagyoskodás után szeretne melegbe hazamenni. Érthető.


Mondjuk ahogy elnézem, itt nem épp a megoldást keresik. Merthogy akkor apuka felhasogatná hétvégén előre a fát, azt bevinnék, megszáradna és 10 percnél nem venne el több időt a begyújtás. Jó, előtte egy fél nap elmenne ezzel. De hát tényleg, egyszerűbb naponta behordani a fát és egy órát szenvedni vele... meg olcsóbb is, hiszen a nedves fának magasabb a fűtőértéke... ja NEM.

2013. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
78%

Amíg a Kérdező otthon van a gyerekkel, gyújtson be, hogy ne a férjének kelljen. De ha visszamenne dolgozni és apuka lenne gyesen, akkor is ú gyújtson be munka után, mert apukának nem lesz ideje...

Érzem én az iróniát, de sajnos a kettős mércét jobban.


nincs nálam semmi kettős mérce (én írtam, hogy ha hazamegy meló után, majd gyújtson be).


Figyeld meg, visszamegy dolgozni, egy hét múlva kiírja a kérdést, milyen szemét a párja, egész nap otthon van, ő meg a hideg szobába megy haza meló után, mert a férje arra se képes, hogy fát vigyen be és tüzet rakjon... nála van kettős mérce.

2013. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

Most valaki tényleg írja már le, miből áll össze egy otthon lévő nő kemény munkával töltött 24 órája.

mosógépbe bepakolás: 5 perc

teregetés: 10 perc

főzés: mondjuk egy óra

vasalás: ez is mondjuk egy óra

(én mondjuk kombinálom, mert pl. amíg felforr a víz a levesnek, addig be lehet tenni a mosást)

takarítás: hétvégenként pár óra. de a többit sem kell minden nap megcsinálni, ha több napra főz vagy mos.

Hol nincs idő behordani azt a nyavalyás fát? :)

2013. dec. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Igaza van. Otthon mereszted a segged amikor alszik a gyerek, simán ráérsz begyújtani, hogy jó meleg legyen mire hazaér.


Azt megérteném, hogy ha azt kifogásolnád, hogy terhes vagy és így ne cipekedj... de a gyerek már megvan. Ne csak tesped, hanem csinálj meleget.

2013. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
64%

Én leírom miket csinálok 8 órás munka mellett. 4 hétköznapot dolgozom egyébként.


Ez csak házimunka!!!


5-kor kelek a férjemmel.

Összeszedem a szemetet.

Aztán Kicsit olvasok, vagy netezek, sorozatokat nézek, közben reggeli, aztán megyek 10re dolgozni.

hazaérek a munkából este negyed hétre.

megnézem a híradót, ez nekem fontos!


Aztán:fél 8tól állok neki:

felteszem a vacsit, utána:

beáztatom az aznapi mosogatni valót,

felsöprök mindenhol, kitisztítom a wct, kádat,

felmosok a szobában,

elmosogatok,

letisztítom a tűzhelyet,

a pultokat, az asztalt,

előkészítem a kaját, hogy majd csak tálalni kelljen,

aztán felmosok a fürdőszobában, majd a konyhában.

Mire megszárad a férjem itthon van, (fél 10-re), és adhatok neki enni.

Mosni -teregetni, szerdán és a hétvége egyik napján szoktam

Péntekenként kitisztítom a fugákat a fürdőben és a konyhában.

Begyújtani csak heti 1x kell. Amúgy meleg van. Azt a férjem csinálja, mert neki is vannak feladatai egyébként.

2 hetente pedig portalanítok is.


Gyerek mellett is meg lehet csinálni. Egy gyereknek nem kell minden percben pelenkát cserélni, nem kell minden percben megetetni stb....mivel szokott aludni is.

2013. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!