Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért várja el a párom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várja el a párom, hogy egy kicsi baba mellett én csináljak mindent?

Figyelt kérdés
Párom jelenleg közmunkán van ami azt jelenti, hogy reggel nyolctól délután négyig kint van a hidegben, negyed ötre ér haza. Tegnap veszekedett velem amiért mire hazaért nem hordtam be fát és nem gyújtottam be. Szerinte annyit megérdemelne, hogy míg alszik a gyerek addig én hordjak be fát és begyújtsak helyette mivel ő egész nap értünk fagyoskodik kint. Szerintetek igaza van vagy túl sokat vár el tőlem?
2013. dec. 12. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
Éppen most hordtam be fát.
2013. dec. 12. 14:26
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

A begyújtást megértem. A párom is kint dolgozik 7-5-ig, azt mondja, hogy már önmagában az, hogy egész nap a hidegben van, nagyon kimeríti. És emellett még fizikai munkát is végez.

Járókás gyerek mellett azért elég jól meg lehet csinálni a házimunkát 8 óra alatt. Amíg ő a járókában játszik, te főzöl, gondolom a vasalást is ott csinálod. A boltba elviszed. Emellett túl sok házimunka nincs, csak kaja után elmosogatni, meg mint írtad, boltba menni. Ha belegondolsz, tíz perc alatt megvan a fahordás, begyújtás, ha azt fél ötkor megcsinálod, a párod a meleg lakásba érkezik haza. Ha emellé még egy forró teát is bekészítesz, imádni fog és a tenyerén hordozni. :)

2013. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 A kérdező kommentje:
Sajnos nyers a fa és nehezen gyullad meg, ezért sokszor egy óra hosszáig is kínlódnom kell vele. ha fél négykor nekifogok akkor sem lesz meleg fél ötre. Így inkább a páromra hagyom a dolgot.
2013. dec. 12. 14:33
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyújts be most!
2013. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem hordjátok be előre? Nem néz ki túl jól (bár kit érdekel, ha úgyis csak alvásra használjátok a szobát), de ha a kályha mellett szép szellősen felrakjátok, akkor egy-két hét alatt szépen kiszárad és azonnal begyullad.
2013. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
18%
Emberek kamu és provokáció, ha meg mégsem akkor nyugodtam mond meg a férjednek, hogy hordja be a fát és reggel tisztítsa ki a kályhát is, mert nem esik a gyűrű a kezéről neki sem.
2013. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező neked milyen bevételed van? Gyes vagy Gyed?

Te nem tudnál esetleg szerezni olyan munkát, ami többet fizet, mint a közmunka?

Van szakmád?


Csak azért kérdezem, mert sajnálom, hogy párod egész nap fagyoskodik annyi pénzért, amennyivel kiszúrják a szemét, és ha te mondjuk bolti eladó vagy, vagy fodrász, vagy bármi, akkor kereshetnél többet kicsit kellemesebb körülmények között. Párod meg elmehetne Gyesre.

És akkor anyagilag előrébb lennétek, párod tudna gondoskodni az otthoni dolgokról.


Vagy esetleg Gyedet kapsz? Gondolom nem, mert akkor bizony nagyon furcsa kijelentés lenne párodtól, hogy ő mennyit tesz értetek, hiszen, akkor a te jövedelmed magasabb, és leteszel annyit az asztalra, mint ő, plusz az otthoni dolgokat is te végzed.


Egy ismerős házaspár csinálta így egyébként. A nő tudott minimálbéres munkát vállalni, és a férje ment Gyesre, mert elvesztette a munkáját, és csak közmunka lett volna neki. Anyagilag is kicsit jobb (nyilván nem kánaán, minimálbér, plusz a gyes és családi, de csak több, mint gyes, családi és közmunka), plusz így senki nem érzi magát kihasználva, hiszen mindketten végzik a feladataikat.

2013. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:
A párom ugyanannyi fizetést kap mint én gyedet, vagyis 65000 forintot.
2013. dec. 12. 15:24
 39/62 anonim ***** válasza:
23%

hüüüm..

így viszont akkor kicsit fura párod elvárása, hogy mit érdemel meg, és mit nem.

Ezek szerint te is annyit teszel az asztalra, magyarán nem egyedül biztosítja, hogy meglegyen mindenetek.

Láss el mindent Te otthon 24 órában, miközben anyagilag sem vagy elmaradva mögötte.

Hát nem tudom. Így már nem érzem annyira igazságosnak, hogy ő támaszt még elvárásokat feléd.

Előző voltam, én kérdeztem a jövedelmi viszonyokat.

A baj, hogy ettől függetlenül is sajnálom a munkája miatt.

De beszélgessetek el, hogy akkor kinek mi a feladata és ha úgy érzed, hogy rád aránytalanul több jut, azonos anyagiak mellett, akkor tisztázd vele.

2013. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltunk már, hogy ha a kicsi két éves lesz akkor ő marad vele otthon. De nem biztos, hogy kapni fog gyest mivel évek óta nincs munkája.
2013. dec. 12. 15:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!