Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Önzőség lenne elvárni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzőség lenne elvárni a páromtól, hogy táppénzre vetesse magát és mellette az apjánál dolgozzon, csak hogy biztonságban érezzem magunkat?

Figyelt kérdés
Csak hétvégente van itthon, van egy 3évesünk én hamarosan szůlök. Nem gondoltam, hogy ennyire nehezen viselem majd a végét, vagy tör rám a mi lesz ha pánik, de így lett. A doki szerint hamarabb jőn a kicsi, szerintem is mert elég problémás vagyok már. Megkértem a párom, gondolkodjon el hogyan tudna itthon lenni amíg szükséges. Természetesen nem 0-24ben, de éjszaka mindenképp. Megoldható lenne, mert táppénzre jöhet, mellette az apjánál tudna dolgozni. De ez nem önzőség?? Rosszul érzem magam egyedül, minden este félek mi lesz éjszaka. Aludni is alig tudok, mert jár az agyam. Sajnos mást megkérni ilyenre nem tudok.
2014. máj. 22. 22:45
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Jó, való igaz, nem a táppénz csalások miatt van szarban az ország, de ez az általános simliskedés, bratyizás, mindenki ott csal, ahol tud, kicsiben, nagyban, mindegy, szóval ez az oka.
2014. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
A kérdésből meg az jön le, hogy az após magánvállalkozó, és feketén akarja foglalkoztatni a fiát. Hát ne hogy már ez így rendben legyen!
2014. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Lehet hogy neked jó helyed van és nem szenvedsz anyagi problémákkal,de tudod sok embernek nincs másra lehetősége! Mindenki abból él amiből megtud!

Valakinek ha eltud menni táppénz alatt fusizni az lehet hogy épp ebből feltudja újítani a lakást mondjuk babavárás előtt.Vagy lehet épp ebből tudja kifizetni az ember a kölcsönét.Mint már írtam ,ha normális bérek lennének normális feltételekkel akkor ilyen nem lenne! Én tudok csomó emberről aki ezt megcsinálta,Én nem irigykedem rájuk!Jól teszik,mert pénzügyileg nincsenek elkényeztetve!

Te mit csinálnál,ha lenne mondjuk 90 ezer ft a fizetésed,szabadságod nincs egy darab sem mert folyamatosan kiadják valamiért(mert mondjuk haldoklik a gyár és nem mindig van annyi megrendelés pl),szóval 90 ezret kapsz kézhez,hopsz jön valami váratlan,valaki betöri az ablakod,vagy a hűtőd tönkre megy,vagy csőtőrésed van a lakásban.Ez mind plusz kiadás és nincsen több bevételen sehonnan mert túlórázni sem tudsz akkor amikor akarsz mert ez is termelésfüggő.Ilyenkor kérsz kölcsönt!Mész a bankba,felveszed a hiteled,kifizeted a szakikat és ott vagy egy kis minuszban.Jön a következő hónap,ugyanúgy 90,óóó nehogy már egyszerű legyen ilyenkor jönnek más bajok...de mire rendbe teszel mindent még tényleg beteg leszel és az is pénzkiesés mert a táppénz nem 100%,ha elmész egy hónapra akkor igen csak örülsz hogy a kaját megtudod venni belőle és akkor rizikózhatsz hogy mit fognak vajon kikapcsolni a befizetetlen csekkek miatt.90 ezer nem sok pénz,vannak akik tényleg minimál bérből élnek és elég sokan!És ők is fizetik a tb-t már ha be vannak jelentve,ha nincsenek az ember akkor is fizeti maga után mert ezt fizetni kell(visszamenőleg is kifizetheted)

Szóval ezeket a dolgokat ne sajnáljátok másoktól!Sajnáljátok inkább a stadionokat,a külföldről behozott termékeket ,és még sorolhatnám...

2014. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

#43:


Értem én, de ez sokkal összetettebb kérdés, hogy most itt megoldjuk. Szarban van az ország, nem könnyű rendes munkából megélni, ez tény. De hogy mi az ok, mi az okozat, az eléggé összefűződik, és nehéz eldönteni.


Ahogy írtad, valóban jobb helyzetben vagyok, mint a kérdező bizonyos szempontból, ezért részben megdolgoztam, részben szerencsém volt. Viszont volt más nehézségem az életben.


AZ viszont tény, hogy elég magyar szokás ott csalni ahol tudunk, és ráadásul még pozitív dolognak is tüntetik fel, hogy "életre való", és büszke rá :(

2014. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti, ezzel az okfejtéssel csak az a baj, hogy az emberi természettel megy szembe. Ha valaki rendes, törvénytisztelő ember (mert a szülei is azok), az még egy lefestőt sem hoz el a munkahelyéről, mert lopás.


Aki meg nem rendes ember, hanem egy csaló, az csal. Aki csal, eleve veszi az ötletet valahonnan, nekem pl. sose jutott eszembe, hogy lehet táppénzzel csalni, sőt...eddig nem is tudtam, hogy ilyesmit ki lehet venni. Sosem vagyok beteg, nyaraláshoz meg szabit veszek ki.

2014. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Felesleges egy részleten vitázni, amit a sok iskolázott a kérdésből kiemelt, mert addig tart az értelmező képessége. De ők természetesen minta emberek, igen sok félretett pénzzel semmi simliséggel, csupa becsületes dolgokkal, kétkezi munkával és a többi. Szép is lenne, ha így lenne és nem csak erkölcscsőszök lennének. Na, sebaj. Aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm!
2014. máj. 26. 09:42
 47/48 anonim ***** válasza:

"De ők természetesen minta emberek, igen sok félretett pénzzel semmi simliséggel, csupa becsületes dolgokkal, kétkezi munkával és a többi."


Én pl. igen, a kétkezi munkán kívül minden igaz. A szüleim egyetemre járattak, mert nekik dolgozniuk kellett 16 éves koruktól (szegény családból jönnek mindketten) és megfogadták maguknak, hogy az én körülményeim jobbak lesznek. De őket sose láttam a munkahelyükről hazahozni akár egy post-it tömböt vagy radírt. Nemhogy táppénzzel csaltak volna.


Erre írtam, hogy egy nem becsületes embernek elképzelhetetlen, hogy más az eszével (és nem a kapcsolataival) több pénzhez jut, nem csal és még el is boldogul ebben az országban. Durva.

2014. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

És azoknak mit mondasz .akok olyan helyen dolgoznak ahol be se jelentik őket?Vagy ha be vannak jelentve akkor meg semmit nem fizetnek!kapsz 80 ruppót,és az utazásod is fizetheted...Számoltál már? Ennyiből meg lehet élni ... Ezek a táppéncsalások nem azért vannak mert sikkasztani támad kedvünk! Te írtad is hogy eleve elmennél szabira...És ha azt mondják neked hogy nincs szabadságod? Menj el fizetetlenre,te háboroghatsz ,de úgy is az lesz a válsz hogy akkor köszönjük,és tovább lehet menni! Agyon vagytok korlátolva! Mintha mostanság az ember csak úgy egyik pillanatról a másikra talál munkát....Még szakemberként is...Én is melót keresek mert a jelenlegi helyemen se szabi se táppénz,kb 1 éve a környékünkön a szakmámban nincs sok lehetőség,és ahova keresnek oda is nagyon alacsony bérért mérgezd magad,vagy be sem jelentenek.A főnök az naponta keresett százezret rajtam a munkámon,de arra nem volt képes hogy bejelentsen(el is mentem onnan mert így már nem is érte meg dolgozni sem,mert ugyebár se útikölcségtérítés meg havonta kellett volna menni orvoshoz a munkahely miatt,ezért azért amazért.

Mondom aki ezt csinálja nem azért csinálja,mert unatkozik és több pénz kell neki.aki nem szeret dolgozni a pénzért az táppénz mellett sem fog elmenni.Meg akinek van bőven az sem fogja ezt kockáztatni meg a jó kis kényelmes helyét.Könnyű onnan dumálni a másik oldalról! Meg ez az egyetemes dolog is....nevetséges,nézd már meg mennyibe kerül!!! Körülöttem szinte majdnem mindenki hónapról hónapra él,Én is a szabadidőmben rengeteget melózom hogy kijöjjek valahogy.A barátaimnak sincs megtakarításuk,csak azoknak akiknek volt pénzük tovább tanulni! Ebben az országban vagy beleszületsz a tutiba vagy nem,erről szól az egész,természetesen van olyan aki feltudja magát dolgozni,de az nagyon kevés(a többi meg lop csal hazudik,tudod soha ne kérdezd az első millát)

Szóval ez a táppénzes dolog tudod,igen is csinálják,és ne sajnáljátok senkitól mert nem százezerekről beszélünk !!!Minimálbérnek mennyi a táppénze?

És még valami...Sokan vannak vidéken akiknek még munkahelyre bejutni is nagyon nehéz,mert egyszerűen távol vannak mindentől,érthető az hogy az ember nem áll tovább másik munkahelyre még akkor is ha valami nem tetszik mert ez van és ezt kell szeretni,és sokan vannak így vele!

2014. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!