Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nekunk ez mukodik, masok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekunk ez mukodik, masok szerint viszont nem jo ez igy. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

7 eve elunk egyutt a ferjemmel (en 28, o 34), hazassagunk tobb mint jo (ugy erzem).

A ferjem a fizeteset leadja (ha nem igy lenne egy het alatt elkoltene, sajnos). Mondhatjuk, hogy en kezelem a penzt, de ebbol soha semmi problemank nem volt. Vezeto beosztazban dolgozik evente ket harom alkalommal kulfoldre utazik par napra a munkaja miatt.

Most viszont egy koncertre szeretne menni (kulfoldre), es mondta a baratainak, hogy mielott igent mond megkerdezzi tolem, hogy mehet e. A baratai felesegei azt mondtak nekem, hogy ha ezt csinalom elobb utobb elhagy majd a ferjem, mert elege lesz belole....

Az hogy "engedelyt ker" nem jo szo ra, inkabb megbeszeljuk de az is igaz ha veszelyesnek vagy hulyesegnek gondolnak lebeszelnem az utrol. En ugy gondolom bizik benem, hogy csak jot akarok neki es egy jo bulitol nem fosztanam meg, de pl ha azzal jonne haza hogy Ukrajnaba menne holnap egy koncertre biztos leneszelnem.

Bocsanat ha hosszu lett, es remelem ertheto voltam.


2014. máj. 29. 10:52
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Akkor miben dönt a férjed?

nemár hogy a borotvájába nem tud pengét venni?


nincs gond ha neked ez igy jó,én is megbeszélem a dolgokat a férjemmel ,de azért hoz saját döntéseket,nem olyan mint egy gyerek aki tőlem várja el hogy bevásároljak neki vagy épp hazahozzam részegen egy buliból.

2014. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
De biztos vagy abban, hogy ez a férjednek jó? Nem minket kell győzködni. Azt azért érdemes letisztázni, hogy tényleg jó-e így a férjednek, mert valóban úgy tűnik, mintha nem lenne saját önálló akarata. Mi nyilván nem látunk bele az életetekbe, csak abból, amiket leírtál, ez jön le. Még egyszer hangsúlyozom, ha ez neki is jó és nem érzi magát ettől kevesebbnek, akkor senkinek semmi köze hozzá, de nem vagyok biztos benne, hogy ez egy pasinak jó. Az én férjem nagyon "jámbor", lelkiismeretes pasi, aki tényleg mindent megtesz kettőnkért, azonban nem vagyok abban biztos, ha így "elszámoltatnám", akkor az neki tetszene. Azért van önbecsülése, büszkesége.
2014. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Nos. Nem tartom ideálisnak a helyzetet, hisz a férj nem egy önálló, ésszerű életre alkalmas lény... De ha már ilyen kis szerencsétlen, hogy elszórja a pénzét, s nem tudja megtanulni, hogy hogyan n tegye (az lenne a jó út, de nem tudom, lehetséges-e) akkor talán így a legjobb. Ha a pár megvan így, nem szólnék bele, én magam semmiképpen nem akarnék ilyen életet, egyik felet sem irigylem. Én csinálom, kb. amit akarok (de ebben benne van a saját belátásom, az anyagi lehetőségeink figyelembe vétele, de gazdagon se pazarolnék), a párom is, ugyanannyira vagyunk takarékosak és nagyvonalúak, ez így a legjobb. De nem mindenkinek adatik ez meg s valahogy meg kell oldaniuk.
2014. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Annyira furcsák a válaszolók nagy többsége. Egy külföldi koncert gondolom nem két forint. Szállás , utazás, jegy, kaja. Egy normális kapcsolatban igenis megkell kérdezni a másikat hogy mit szól hozzá, ha nem ő kezeli a pénzt akkor hogy belefér e anyagilag. Mi is megbeszélünk minden ilyet. Ki is lennék akadva ha ma hazaállítani és bejelenti hogy holnap megy a koncertre, kell annyi meg annyi pénz. Aztán lehet hogy az a pénz másra kell.

Sok válaszoló szerint a kérdező a mumus.

De ha úgy szólt volna a kérdés, hogy "a párom ma bejelentette hogy elmegy egy külföldi koncertre, engem meg sem kérdezett, nem is fér bele igazán anyagilag, mit tegyek" akkor meg az lenne a válasz hogy dobd ki.

Szóval kérdező mivel házasok vagytok és közös kassza van a nagyobb kiadásokat célszerű megbeszélni. Normális házaspárnál így működik. És ha az az út valamiért nem lenne jó ötlet igen én is lebeszélném a férjem minden szív fájdalom nélkül. És ő is megtenné.

2014. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Ha nektek így jó, TELJESEN MINDEGY mit mondanak mások!!!

Amúgy nálunk is így működik...már 10 éve tökéletesen és eszében sincs a férjemnek elhagyni!

2014. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

En ugy erzem neki is jo igy. Mar regebben is megkaptam, hogy ez igy nagyon nem jo es ha igy folytattom elhagy... es feltem hogy igazuk ezert probaltam valtoztattni. Momdtam a ferjem dontson egyedul felnott ember tudja mi a jo neki - erre fel azt hitte hogy haragszok, nem szeretem mar stb.... elmomdtam neki is miert akarok megvaltozni es a kapcsolatunkon is valtoztattni, de azt mondta akkor hogy neki minden igy jo ahogy van (ez jo par evvel ez elott volt).

Es mimdezek ellenere meg mindig eltudnak bizonytalizani kisse ezek a fajta "jo tanacsok" az ismerosoktol...

2014. máj. 29. 14:18
 37/47 anonim ***** válasza:
itt nem az a kérdés hogy a férjednek jó e...mert nyilván jó neki másképp csak jelezné valahogy hanem neked megfelel-e ez az állapot?
2014. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Hát akkor ha jó így neki, akkor semmi gond nincs.... Vannak olyan emberek, akik akkor boldogok, ha a másik dönt sok mindenben, mert ők nem szeretnek irányítani. Ez már mellékes, de ha ilyen típus a férjed, akkor elég furcsa számomra, hogy vezető beosztásban dolgozik, mert az meg pontosan ennek az ellentétje, pont hogy határozott, döntéshozó természetet kíván.
2014. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy működik, hogy van egy közös bankszámla, két bankkártya, arra utalunk minden bejövő pénzt, és ahhoz mindketten szabadon hozzáférhetünk.


Mindketten felnőttek vagyunk, beszámíthatóak és értelmesek.


Ha valamiért KP-t kapnánk akkor az marad a pénztárcába, aztán úgyis elmegy erre/arra.


Ha vezető beosztásban dolgozik, akkor végképp hihetetlen ez a mondat: "ha nem igy lenne egy het alatt elkoltene, sajnos"


Az a baj, hogy abszolút nem tiszteled őt.

2014. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

elég gáz a hozzáállásod. tehát ha valami szted nem jó de ő mégis elmegy és teszem azt bajba kerül akkor azt fogod mondani neki h le vagy tojva én megmondtam edd meg amit főztél??


de a férjed csinálja amúgy rosszul

2014. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!