Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztünk a férjemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztünk a férjemmel, kinek van igaza, dolgozzak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a két gyerkőccel, az egyik 5 éves a másik 2. Mellettük tanulok, ápoló nő leszek, de majd csak 3 év múlva lesz vége a sulinak. Nem kerestem eddig állást mert 1. még gyesen vgyok, 2. januártól fog az oviba beszokni a kicsi, nem tudnám max anyósékhoz tenni, de oda nem szeretném mert nincs ott jó helyen. Tegnap hazajött munka után a párom egy telefonszámmal hogy felszolgálót keresnek, hívjam fel. Felhívtam de csak az ő kedvéért. Erre meg rögtön be is hívtak, bementem, és fel is vettek. Szerdán már kezdeni kellene. Felhívtam anyósomat vigyázna a gyerekekre bár még mindig azt mondom hogy ott nincsenek jó helyen. A munka: két nap meló egy nap szabad 9-22 óráig, plusz még a standolás miatt kb 23-23:30 mire hazaérek. 80ezer plusz a jatt, egyszeri meleg étel, egy kávé és egy üditő. Bejelentett állás. Ez egy étterem, felszolgálni kellene,de a főnök megörült annak hogy van jogsim, így lehet hogy kiszállítani is kell majd. Nagyon összevesztünk, mert este beszéltünk erről és ő már fejben elköltötte azt a pénzt amit én még meg sem kerestem. Oké hogy közös kasszán vagyunk, de én dolgozom a pénzért ráadásul úgy hogy nincs kedvem sem és motivációm sem pont itt dolgozni, csak őmiatta jelentkeztem. Egyébként nem halnánk éhen ha ezt nem vállalnám el. 250ből élünk és nincs hitelünk semmi. Eddig úgy volt hogy megyünk augusztusban nyaralni. Most a fejemhez vágta hogy jó akkor nem megyünk mert nem lesz rá pénz ha én nem megyek el dolgozni. Persze a pénzügyeket mindig ő kezelte, szinte sosem volt beleszólásom semmibe. Én pedig úgy akarok elmenni dolgozni, hogy amit én megkeresek az az enyém. Most ezalatt ne értse senki azt hogy én elherdálnám. Nem, ezt a pénzt úgyis a háztartásra meg a gyerekekre költeném, ergo több marad a közös kasszában mert nem onnan kell finanszírozni a háztartást. De ő azt várja el hogy ha megjön a fizum odaadom neki és majd ő eldönti hogy mire is kellene költeni. Mivel sosem volt önálló keresetem mert mindig közösen döntöttünk mindenben így ő azt hiszi hogy én elkölteném az egészet hülyeségekre. Pedig nem, mert nem rohannék egyből plázáról plázára költekezni. Szerintetek? Menjek és csináljam, és nyeljek egyet hogy anyósnál elkanászodnak a gyerekek, és csináljam mint egy robot azért hogy a végén ugyanaz maradjon mint eddig?
2014. júl. 1. 06:08
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
Szabad helyett szavad:)
2014. júl. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%

Nehez kivulrol barmilyen tanacsot is adni, de en a helyedben szemelyesen szoktatnam be a kisebbiket az oviba.


Utana mar lehet menni dolgozni.


Az hogy melyik csalad hogyan osztja be a penzt, megint valtozo. Szemelyes velemenyem az hogy a kulon kassza nagyon nehezen kivitelezheto, de ismerek olyan csaladot ahol ugy mukodik.


Nalunk ugy van, hogy mindkettonk fizetese ugyanarra a bankszamlara megy, es mindkettonknek van hozza bankkartyaja es mindketten azzal fizetunk. Nincs nevesitett sajat penzunk (ahogy jogilag sincs egyebkent) a nagyobb kiadasokrol viszont kozosen dontunk. A szerencse az hogy nagyon hasonloan gondolkodunk a penzugyekrol, tudjuk a masikrol hogy nem herdalja a penzt hulyesegekre, igaz jol is keresunk ma mar, igy nem kulonosebben szamit. De amikor kezdtuk az eletet akkor is igy volt, es akkor azert meg jobban meg kellett nezni mire adjuk ki a penzt.


Ha az egyik fel totalisan kontrollalja a masikat az soha nem vezet jora, abbol mindig lesz valami gond. Mondjuk azt nem ertem hogyan manoverezted bele magad ebbe a szituacioba.


Anelkul nem fog menni hogy meg ne beszeljetek kozosen a dolgokat.


38F

2014. júl. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
10%

Eléggé hihetetlennek tűnik a kérdés. De am legyen, van olyan 4 tagú család, akik szépen elnek havi 250-ből. A féleség keresetére egyáltalán nincs szükség a megélhetéshez, ergo ha el is menne xaupan a férje parancsára dolgozni, akkor is megtartana maganak (ez logikus is, ha a megélhetéshez nincs ra szukseg ugyi, meg hat a gyerekeket a ferj csinálta, tartsa is el egyedül őket, ha már nem fogadta el, hogy a féleség a háztartásban végzett munkájával járul hozzá a családi kasszához). Nagyi rossz, na az első pont, amit el tudok hinni, mert a nagyik feladata általában a kényeztetés, a nagyi a legtöbb esetben nem tud következetes es szukseg szerint szigorú maradni, lassú, nem fut a gyerek után, nem maszokazik vele, vagy csak kepes mondjuk rovid nadrághoz terdzoknit adni arra a szerencsétlen gyerekre 2014-ben mert ok is ugy jártak annak idején, tisztelet a kivételnek.

Ha a parod keresete min. kétszeres lenne, nem is ereznem kamunak a kérdést, nyilván ki lehet jönni. Persze ha egy kis faluban éltek, nem kell zöldség, gyümölcs, mert megterem, tejet is a Riska ad, a kenyeret naponta megsutod, tojas van a tyukok alol, akkor igen, felesleges dolgoznod, mert a pénzből is ki kell jonnotok, meg hat a ház es az állatok gondozása is teljes embert kíván, jobb, ha végzed el, mintha egy napszámos menne oda.

2014. júl. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
Jól bedobtad magad a mély vízbe.2nap reggeltől estig és ott a pici.Nem lesz ez hosszú életű állás neked,de anyósodnak sem.Ezt nem mindenki bírja,a párod is befog sokalni ettől.Amúgy milyen étterem ez ahol csiricsári ruha kell?fekete szoknya vagy nadrág és fehér ing.Nem hallott a főnököd róla?:))Én azt mondom,keress magadnak mást,nem is akarod ezt csinálni és nem fogod bírni sem.Itt se ünnep se szabi ,csak a talpalás.
2014. júl. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
69%
Amikor tanulsz, hol vannak a gyerekek, ki vigyáz rájuk? Attól, hogy van férjed és családod, még a Te életed és Te tudod mit szeretnél, mitől érzed jól magad és vannak családok ahol külön kassza van, ez mindenkinek legyen a saját magánügye szerintem. Lehet így is, úgy is, mindennek megvan az oka. Ezek szerint a családi pótlék felett sem dönthetsz, az adókedvezményt is ő kapja? Lehet. Te viszont nem a gyereke vagy, a döntéseket együtt kellene meghoznotok. Igen, fontos, hogy legyen munkád és jövedelmed de a gyerekek hamar felnőnek és utólag még sajnálhatod is, hogy ezt az időszakot nem velük töltötted. Mindenképp gondold át ezeket és állj a párod elé, mondd el neki, a nyaralás a fontosabb és a pénz, egy fáradt, ideges anyuka és feleség mellett, vagy az, hogy még egy kicsit kevesebb anyagiakkal, de nyugodtabban éljetek. A gyerekeknek sem mindegy. Számold át, ha dolgozni mész, az mennyibe kerül, utiköltség, gyerekek nagyszülőhöz szállítása, stb., mennyivel kerülnétek ezzel előrébb? Megérné? Ha dolgozni kezdesz ezen a helyen, később is válthatsz ápolónői babérokra, de mindenképp gondoljátok át, hogy egész napos munka mellett anyukaként és feleségként működni fog-e amit a férjed kitalált, és tudom, hogy sok szülő dolgozik ugyanígy de ez most itt rólatok szól. Ha már mindenképp munka, én lehet, hogy a helyedben keresnék részmunkaidőst. Akkor apuka se szólhat, van munkád és a gyereknek is kevesebbet kell nélkülözniük téged,vagy nézz utána otthoni munkának, hátha. Ezt is sokan csinálják. Ha ápolónőnek tanulsz, vállalhatnál idősgondozást pl napi pár órában.
2014. júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
64%
Utolsónak teljesen igaza van, de az ápolónők élete csak egy picit rosszabb, ugyhogy ilyen alapon tanulni is mast kellene.
2014. júl. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
34%
Ha mész dolgozni, ne anyósod terheld a gyerekekkel amikor lehet hanem az apukájukat!
2014. júl. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, éppen erről van szó, hogy a kérdezőnek nincs csinos ruhája se (fekete nadrág, -szoknya, ing)


Egyrezst azt mondom, hogy igen jő lenne ha elmennél dolgozni, sok okból is..

De nem egy ilyen állásba.

Az ilyen beosztású vendeglátósállások kapcsolat, és csaádgyilkosok. Nagyon kevesen bírjk, nem beszelve arról, hgy fizikailag mennyire megerőltető. H nincs rendesen jatt, akkor a fizu is borzalmasn kevés.

Én dogoztam ennél "jobb" helyen felszolgálőként, éretles beosztással.

Nem egy egyszerű dolog.

Prsze mi a könnyű?

De itt azon az 1 napon sem fogod magad kipihenni.

Aztán rátérva a férjed jelleme.. Azon az egy napoon amikor egész nap pihennél annyi sem lenne elég, a férjed hozzáállását tekintva az olna, hogy főzöl egész hétre, mosol takarítasz..stb

Ezt a reszt mindenképpen tisztázzátok, hogy ha elmész dolgozni, akkor ebből nekireszt kell vallalnia.


A kassza..

Enyhén hagytad magad leminősítené nevelőnő és cselédde.

Mi az, hgy a közös pénzből neked könyörögnöd kell, hgy kivehess?

A jogilag is a tiéd, ha nincs hazassági vagyonjoi szerződésetek.

Nyaralás:

Most vettek fel, azt felejtse el a ferjed, hgy valahva mentek, hiszen 3 hőnapig nem jár szabadnap, ha az ember munkába áll( próbaidő aatt nagyon ritkán adnak, nyaralgatásra pedigtuti nem)


Én tuti nem nyelnék, hanem a sarkamra állnék.

Bár én nem jutottam volna el ide... É sem vagyok költekezős, én is szólok, ha vennék valamit, aztán ennyi..nem vagyok plázázós..


Én sem keresek most egy ideje, és még gyerek sincs, mégis ugyanúgy vehetek akármit( az más kerdés, hogy meghúzom a nadrágszijjat, mert tudom, hogy meg kell) de nem merült fel sosem, hogy nekem kuncsorogni klljen pénzért..

Persze van olyan h nála van a tárcájában.. Akkor kérek..de általában csak viszem a tárcat..aztán ennyi..

Nem azt mondom, hogy csak az a helyes, ahogy mi csináljuk, de én csak így tudom elképzelni. Nekünk ez működik, vagy talan kialakítottuk, hogy működjön.

Szerintem érdemes lenne vele elbeszélgetni, hogy te is felnőtt vagy..

Hogy-hogy sosem volt kereseted?


Viszont azért remélem érzed a visszáját a dolgoknak: amit a férjed keresett, még ha könyörgés kaptál is belőle,azt költhetted, abból ellátta a családot, fizette a megélhetést, de a te pénzed az csak a tied, és senkinek semmi köze hozzá?

Ez így sem működik.

Ilyen szinten a ferjednek sem szabadna korlátoznia téged. Benned ezért vált ki ekkora ellenállást, hogy a megdolgozott péntt odaadd neki, közben a jellemet félretéve gondolj bele, az ő nehezen megkeresett penze mire ment el eddig, neki milyen lehet?

2014. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
40%
Én azt mondom ,a férjed szégyellje magát és minden férfi aki így gondolkozik. Az ő feladatuk elsősorban eltartani a családot, főleg, ha kicsi gyerek is van, annak szüksége van az édesanyjára. Egyébként sincs joga rád kényszeríteni semmit. Amúgy meg a kevés pénzt is be lehet osztani és a sokat is el lehet költeni. Én megkockáztatnám, hogy egyáltalán szeret e.
2014. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
67%
Én biztos nem vállalnám, 2 nap totál kilőve a gyerekekkel, akik még nagyon picik és abban az egy napban is hullafáradt leszel. A tulajt se értem, biztos nem egy 2 gyerekes anyukát vettem volna fel.A párod hozzáállása nagyon furcsa, belegondolt ezekbe a dolgokba? Ok, keress munkát, de valami családbarát beosztásban.
2014. júl. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!