Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztünk a férjemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztünk a férjemmel, kinek van igaza, dolgozzak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a két gyerkőccel, az egyik 5 éves a másik 2. Mellettük tanulok, ápoló nő leszek, de majd csak 3 év múlva lesz vége a sulinak. Nem kerestem eddig állást mert 1. még gyesen vgyok, 2. januártól fog az oviba beszokni a kicsi, nem tudnám max anyósékhoz tenni, de oda nem szeretném mert nincs ott jó helyen. Tegnap hazajött munka után a párom egy telefonszámmal hogy felszolgálót keresnek, hívjam fel. Felhívtam de csak az ő kedvéért. Erre meg rögtön be is hívtak, bementem, és fel is vettek. Szerdán már kezdeni kellene. Felhívtam anyósomat vigyázna a gyerekekre bár még mindig azt mondom hogy ott nincsenek jó helyen. A munka: két nap meló egy nap szabad 9-22 óráig, plusz még a standolás miatt kb 23-23:30 mire hazaérek. 80ezer plusz a jatt, egyszeri meleg étel, egy kávé és egy üditő. Bejelentett állás. Ez egy étterem, felszolgálni kellene,de a főnök megörült annak hogy van jogsim, így lehet hogy kiszállítani is kell majd. Nagyon összevesztünk, mert este beszéltünk erről és ő már fejben elköltötte azt a pénzt amit én még meg sem kerestem. Oké hogy közös kasszán vagyunk, de én dolgozom a pénzért ráadásul úgy hogy nincs kedvem sem és motivációm sem pont itt dolgozni, csak őmiatta jelentkeztem. Egyébként nem halnánk éhen ha ezt nem vállalnám el. 250ből élünk és nincs hitelünk semmi. Eddig úgy volt hogy megyünk augusztusban nyaralni. Most a fejemhez vágta hogy jó akkor nem megyünk mert nem lesz rá pénz ha én nem megyek el dolgozni. Persze a pénzügyeket mindig ő kezelte, szinte sosem volt beleszólásom semmibe. Én pedig úgy akarok elmenni dolgozni, hogy amit én megkeresek az az enyém. Most ezalatt ne értse senki azt hogy én elherdálnám. Nem, ezt a pénzt úgyis a háztartásra meg a gyerekekre költeném, ergo több marad a közös kasszában mert nem onnan kell finanszírozni a háztartást. De ő azt várja el hogy ha megjön a fizum odaadom neki és majd ő eldönti hogy mire is kellene költeni. Mivel sosem volt önálló keresetem mert mindig közösen döntöttünk mindenben így ő azt hiszi hogy én elkölteném az egészet hülyeségekre. Pedig nem, mert nem rohannék egyből plázáról plázára költekezni. Szerintetek? Menjek és csináljam, és nyeljek egyet hogy anyósnál elkanászodnak a gyerekek, és csináljam mint egy robot azért hogy a végén ugyanaz maradjon mint eddig?
2014. júl. 1. 06:08
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
80%

Ne vedd sértésnek, de neked még nem kellett volna házasodni, pláne nem ilyen férjet választani.

Aki -még- nem képes arra, hogy önzetlenül megossza a párjával a pénzét, tehát feláldozza a fizetését másokra is, az inkább addig éljen egyedül és élvezze az életet.

Viszont ha már házasságra adta a fejét, akkor olyan párt válasszon, aki nem egy pénztárcát keres.

Most már más választásod nincs, mint hogy sarkadra állsz és érvényesíted te is az akaratod, vagy kompromisszumot kötsz vele.

2014. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam a válaszokat. Ha 250 bol éltek most, abban benne van a te gyesed is, ha most elmész dolgozni, a gyes kiesik, helyette lesz ez a 80 ezer. Hat nem tudom mennyivel lesz ez több, vagyis hogy annyira megérne hogy a gyerekeket alig lásd, es hulla legyél a szabadbapjaidon, amikor velük kell lenni. Nem érdekelne a ferjed véleménye, en nem mennek el ezert a pluszért, mert ez nem valami sok. Es ha ezzel fenyeget hogy igy nem mentek nyaralni, akkor sem mennetek ha dolgoznál, mert ki enged el manapság egy friss munkaerőt az első hónapokban nyaralni?

A helyedben inkább keresnek állást az egészségügyben aminek tanulsz, nem fontos rögtön, de az a neked valo, talán felvennének igy is valaminek ha még tanulsz. A vendéglátás nagyon kemény munka.

2014. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit javasolnék, hogy inkább a tanulást válaszd, de

ha lehet, ne az egészségügyet, mert semmivel sem fogsz vele jobban járni, mint most a vendéglátással!Hajtás látástól vakulásig, megalázóan kis fizetés.

Ha tanulnál, kihasználhatnád mellette azt a kis időt, amíg még a gyerekekkel együtt lehetsz.

Ha dolgozni fogsz, ici-picivel több pénze lesz a férjednek, de több lesz a konfliktus valószínűleg, mert hulla fáradt leszel ahhoz, hogy a családoddal rendesen törődj.

2014. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munka nem kisgyerekes anyának való,mint ahogy az eü sem,tudom,mert ápolónő vagyok én is.
2014. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
35%

Az anyósoknál sosincs jó helyen a gyerek...


250,000 mellett a tököm menne el felszolgálónak!

2014. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
Nem olvastam vissza minden választ mert rengeteg jött. Hát először is azért nem volt sosem keresetem, mert amikor dolgoztam akkor is odaadtam neki mindig minden forintomat azért mert építkeztünk és az volt a jelszó hogy a házra gyűjtűnk és ha nálam lenne a pénz én elkölteném. És ez azóta így maradt. Mindig nála van a pénz azért mert ő beossza mert én mondjuk szerinte elkölteném. Azóta már hívott és mondta hogy monjdam le az állást mert mégsem jó mert sokat lennének a gyerekek anyósnál... Persze hogy jól megvagyunk 250ből mert nem költünk csak kajára meg a számlákra. Kajára havi 40 (ebbe pelenka és a tápszer is benne van) számlák kb 60-70, plusz egyéb ha megbetegszenek a gyerekek nagyjából 20ezer egy hónapban, a többi elmegy ilyen apróságokra hogy kenyér, párom munkahelyi kajája. Az ápolói állást azért találtam ki, mert így is úgy is el kell mennem majd dolgozni ha a kicsi is betölti a hármat, akor legyen ey olyan szakmám amit szeretek csinálni és akkor megéri feláldozni a gyereekekkel töltött időt egy olyan munkáért. De egy felszolgálós melóért nem éri meg feláldozni a gyereket.
2014. júl. 1. 11:04
 37/57 anonim ***** válasza:
58%
Én egy vmit nem értek: 5 éves a nagy gyerek, akkor hogy lehet, hogy még 3 van a suliból? Ez nem is diplomás képzés, pedig alapdiplomát is lehet 3 év alatt szerezni...
2014. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
82%
Nem azt írta,hogy akkor kezdte a sulit amikor a gyerek született :)))) Nem is értem mi köze a gyerek életkorának a sulihoz :))) A kicsi különben 1,5 éves,ezt is írta.
2014. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Vagyis 2 ....no :D
2014. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
8%
Jó, de milyen ápoló képzés az, ami több, mint 3 évig tart, hiszen azt írta, hogy még annyi van hátra.
2014. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!