Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztünk a férjemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztünk a férjemmel, kinek van igaza, dolgozzak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a két gyerkőccel, az egyik 5 éves a másik 2. Mellettük tanulok, ápoló nő leszek, de majd csak 3 év múlva lesz vége a sulinak. Nem kerestem eddig állást mert 1. még gyesen vgyok, 2. januártól fog az oviba beszokni a kicsi, nem tudnám max anyósékhoz tenni, de oda nem szeretném mert nincs ott jó helyen. Tegnap hazajött munka után a párom egy telefonszámmal hogy felszolgálót keresnek, hívjam fel. Felhívtam de csak az ő kedvéért. Erre meg rögtön be is hívtak, bementem, és fel is vettek. Szerdán már kezdeni kellene. Felhívtam anyósomat vigyázna a gyerekekre bár még mindig azt mondom hogy ott nincsenek jó helyen. A munka: két nap meló egy nap szabad 9-22 óráig, plusz még a standolás miatt kb 23-23:30 mire hazaérek. 80ezer plusz a jatt, egyszeri meleg étel, egy kávé és egy üditő. Bejelentett állás. Ez egy étterem, felszolgálni kellene,de a főnök megörült annak hogy van jogsim, így lehet hogy kiszállítani is kell majd. Nagyon összevesztünk, mert este beszéltünk erről és ő már fejben elköltötte azt a pénzt amit én még meg sem kerestem. Oké hogy közös kasszán vagyunk, de én dolgozom a pénzért ráadásul úgy hogy nincs kedvem sem és motivációm sem pont itt dolgozni, csak őmiatta jelentkeztem. Egyébként nem halnánk éhen ha ezt nem vállalnám el. 250ből élünk és nincs hitelünk semmi. Eddig úgy volt hogy megyünk augusztusban nyaralni. Most a fejemhez vágta hogy jó akkor nem megyünk mert nem lesz rá pénz ha én nem megyek el dolgozni. Persze a pénzügyeket mindig ő kezelte, szinte sosem volt beleszólásom semmibe. Én pedig úgy akarok elmenni dolgozni, hogy amit én megkeresek az az enyém. Most ezalatt ne értse senki azt hogy én elherdálnám. Nem, ezt a pénzt úgyis a háztartásra meg a gyerekekre költeném, ergo több marad a közös kasszában mert nem onnan kell finanszírozni a háztartást. De ő azt várja el hogy ha megjön a fizum odaadom neki és majd ő eldönti hogy mire is kellene költeni. Mivel sosem volt önálló keresetem mert mindig közösen döntöttünk mindenben így ő azt hiszi hogy én elkölteném az egészet hülyeségekre. Pedig nem, mert nem rohannék egyből plázáról plázára költekezni. Szerintetek? Menjek és csináljam, és nyeljek egyet hogy anyósnál elkanászodnak a gyerekek, és csináljam mint egy robot azért hogy a végén ugyanaz maradjon mint eddig?
2014. júl. 1. 06:08
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Hát ez elég összetett probléma.


1. A férjed az alávalójának tekint,mondhatni rabszolgának,illetve gyereknek,és nem a házastársának.


2. Bár a férjed hozzáállása egyenesen undorral tölt el,de alapvetően az anyagi dolgokat közösen kéne megbeszélni és kezelni egy házasságban. Tehát nem "leadni" a pénzt uradnak és parancsolódnak,de ugyanakkor neked sem kéne kijelenteni,hogy 250ből nem haltok éhen,főleg ha a férjed állandóan húzza az igát,azért ez nem egy hatalmas összeg egy 4 fős családnak. Tehát neked baromira nincs kedved melózni valljuk be,ami nem gond,de akkor a férjedtől se várd el,hogy kidolgozza a belét amig te otthon ülsz.


3. Az iskola nappali tagozat,vagy milyen sűrűn kell bejárnod? Mert egy 5 és egy kétéves gyerek mellett tényleg lehetne dolgoznod,HA ÚGY DÖNTÖTÖK mint házaspár.


"felhívtam,de csak az ő kedvéért" ezt meg nem értem,minek hívtad fel,ha tudtad,hogy nem fogsz elmenni dolgozni? Azért te is ráteszel egy lapáttal,simán hagyod magad,sőt még asszisztálsz is hozzá,hogy a férjed gyereknek nézzen.

2014. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem miért hagytad, hogy ez így alakuljon? Igen egyszerű a megoldás: közös számla, mindenkinek van kártyája és akkor mindenki annyit költ, vesz le, amennyi neki kell, és nem kell elszámolni, hogy igen ma vettem egy csomag zsepit 100 Ft-ért mert elfogyott. Ez vicc, hogy szakadt, rongyos ruháid vannak, főleg, hogy pl.: gondolom azért elmész a nagyobbik gyerekért az óvodába is, eléggé szégyellném magam már csak a gyerek miatt is, ha nem tudnék igényesen megjelenni, holott pénzügyileg igazán beleférne pár normális ruhadarab.Mindemellett az is hihetetlen, hogy a férjed nem zavarja, hogy a felesége kénytelen igénytelenül kinézni...

Azt sem tudom elhinni, hogy 40ezerből kijön 4 ember étkezése, mit esztek vajas kenyeret? Mert hogy ebből normálisan, egészségesen táplálkozni nem lehet az is biztos.

2014. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
75%

Hát te is jól beleválasztottál! Szerintem nagyon megalázó a helyzeted, akárhogy is nézzük. Most az lenne a normális, ha a párod támogatna, ha már így alakult ez a helyzet és nem hajszolna agyon még ő is, mert ott a gyerek. Ráadásul az, hogy egy forintot nem ad ruhákra meg arról árulkodik, hogy baromira nem érdekli, hogy te hogy érzed magad.


Viszont én téged sem értelek. Miért vállaltál gyereket addig, amíg nincs saját kereseted? Most belehajszoltad magad egy ilyen lehetetlen helyzetbe, amikor teljesen ki vagy szolgáltatva a párodnak, aki ráadásul rendkívül önző.


Amin meg legjobban ki vagyok akadva, az az, hogy ő akarja kezelni a te pénzedet is. Szerintem rosszul választottál. Nálam ez az önző viselkedés már válóok lenne. Egyáltalán nem gondol rád, nem érdekli, hogy érzed magad. Jó ez neked? Én nem vállaltam volna el a melót, hanem inkább keresnék egy normális párt, akinek számítok valamit.

2014. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó néhány válaszoló! Amibe itt már belekötöttetek arra már mind válaszoltam, olvassátok el az a 6 oldalnyi választ közte van az én kommentem is mert nincs kedvem még egyszer elmagyarázni mindent amibe belekötöttetek.
2014. júl. 2. 06:05
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem értem mi a kérdés, mert Te maximálisan a férjed alárendeltje vagy, nem csak anyagilag, mindenhogy, és évek óta, ez eddig is így működött, most mitől lett ez gond?


Hogy ez a helyzet kialakult, kialakulhatott ez a TE döntésed volt, és jelenleg is a Te döntésed, hogy nem változtatsz rajta.


Nem az álláson van a hangsúly, hanem az egész alárendelt, kiszolgáltatott helyzeteden

2014. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Wow. Na igen, nekem anyósom ilyen. Elvárja, hogy költözzek oda, ott keressek munkát, és adjam le a full fizumat ő majd beosztja. (párom, aki az anyjával él, leadja. Ha azt mondja nem, csak ezt 1000 (!!!!) megtart, már hisztizik, hogy takarodjon el, így egyszerűen nem tud lépni, nincs miből, nincs hova)

Na ez az, amit én nem szeretnék!

Azért dolgozom, hogy legyen magamra pénzem, hogy tudjak elrakni a SAJÁT házámra, saját kasszámba. Aztán ha lesz elég akárcsak egy albérletre, akkor szépen ketten lelépni, hogy végre ő is elkezdje összeszedni magát.

Szerintem az, hogy valaki azt mondja fullosan adjon oda mindent, az nem csak, hogy kész röhej, hanem egyszerűen undorító is.

Szüleim: anyukám kezeli a pénzt, de! Férje minden hónapban 50-et ad oda, anyu is 50-et rak el. A többi mindkettejüknek marad zsebben, és arra költik, amire akarják.

Így tehát vagy 100.000 összesen, ami megy a számlákra. Nálunk ez úgy zajlik, hogy mindennek van külön borítékja, azért lehet tudni hogy mire mennyi megy el, így szépen a 100 szét van rakva, hogy villany ennyi, víz ennyi, stb. Ha marad abból megy a kaja, de amúgy felváltva szoktak bevásárolni, tehát nem csak az egyik.

Így megvan a ház, megvan az ennivaló. A maradékot pedig mindketten arra költik, amire szeretnének, a másik nem mondja meg, hogy na erre költöd a pénzed.

És működik!

2018. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Jó régi kérdés már.

Nekem annyi jutott eszembe, hogy ha úgyis nővér akartál lenni mehettél volna segédápolónak.

A mi osztályunkról 5 nővér megy el ez év végén, segédápolónak jelentkező sincs.

Ide valaminek biztos felvennének, a sürgősségin adminisztrátorhiány van, igaz, az műszakos munka.

2018. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!