Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztünk a férjemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztünk a férjemmel, kinek van igaza, dolgozzak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a két gyerkőccel, az egyik 5 éves a másik 2. Mellettük tanulok, ápoló nő leszek, de majd csak 3 év múlva lesz vége a sulinak. Nem kerestem eddig állást mert 1. még gyesen vgyok, 2. januártól fog az oviba beszokni a kicsi, nem tudnám max anyósékhoz tenni, de oda nem szeretném mert nincs ott jó helyen. Tegnap hazajött munka után a párom egy telefonszámmal hogy felszolgálót keresnek, hívjam fel. Felhívtam de csak az ő kedvéért. Erre meg rögtön be is hívtak, bementem, és fel is vettek. Szerdán már kezdeni kellene. Felhívtam anyósomat vigyázna a gyerekekre bár még mindig azt mondom hogy ott nincsenek jó helyen. A munka: két nap meló egy nap szabad 9-22 óráig, plusz még a standolás miatt kb 23-23:30 mire hazaérek. 80ezer plusz a jatt, egyszeri meleg étel, egy kávé és egy üditő. Bejelentett állás. Ez egy étterem, felszolgálni kellene,de a főnök megörült annak hogy van jogsim, így lehet hogy kiszállítani is kell majd. Nagyon összevesztünk, mert este beszéltünk erről és ő már fejben elköltötte azt a pénzt amit én még meg sem kerestem. Oké hogy közös kasszán vagyunk, de én dolgozom a pénzért ráadásul úgy hogy nincs kedvem sem és motivációm sem pont itt dolgozni, csak őmiatta jelentkeztem. Egyébként nem halnánk éhen ha ezt nem vállalnám el. 250ből élünk és nincs hitelünk semmi. Eddig úgy volt hogy megyünk augusztusban nyaralni. Most a fejemhez vágta hogy jó akkor nem megyünk mert nem lesz rá pénz ha én nem megyek el dolgozni. Persze a pénzügyeket mindig ő kezelte, szinte sosem volt beleszólásom semmibe. Én pedig úgy akarok elmenni dolgozni, hogy amit én megkeresek az az enyém. Most ezalatt ne értse senki azt hogy én elherdálnám. Nem, ezt a pénzt úgyis a háztartásra meg a gyerekekre költeném, ergo több marad a közös kasszában mert nem onnan kell finanszírozni a háztartást. De ő azt várja el hogy ha megjön a fizum odaadom neki és majd ő eldönti hogy mire is kellene költeni. Mivel sosem volt önálló keresetem mert mindig közösen döntöttünk mindenben így ő azt hiszi hogy én elkölteném az egészet hülyeségekre. Pedig nem, mert nem rohannék egyből plázáról plázára költekezni. Szerintetek? Menjek és csináljam, és nyeljek egyet hogy anyósnál elkanászodnak a gyerekek, és csináljam mint egy robot azért hogy a végén ugyanaz maradjon mint eddig?
2014. júl. 1. 06:08
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
42%
Nem azért mondom de tudod te miből áll az ápolói munka? Nem csak az öreg nénike meg bácsika kezének a kedves simizése és mondogatod neki, hogy minden rendben lesz! Ahhoz gyomor kell kislány a fizu meg ahhoz képest szar, hidd el az a felszolgálói állás 1000-szer jobb!
2014. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

Hát most írhatnám, hogy az elején kellett volna a pénzügyi dolgokat máshogy csinálni, de nem írom, mert nem segít:) Amit én tennék a helyedben: elmennék dolgozni, de azzal a kikötéssel, hogy köös bankszámlát nyiunk, amihez mindkettőnknek lenne kártyája. Mi ezt úgy csináljuk, hogy van egy közös számla, erre utaljuk a fizetésünk 90%-át, ebből megy minden közös dologra, pl. rezsi, utazás, közösen elköltött pénz, és ebből is teszünk félre.


Ezen kívűl van mindkettőnknek a saját számlánk, amire a munkáltató utalja a pénzünk ezen marad a fizetésünk 10%-a, ez a "zsebpénzünk", ennél nincs beleszólása a másiknak, hogy mire költjük, illetve így az, ki többet keres legalább érzi egy kicsit, hogy meg van becsülve a munkája, és többet költhet magára, hiszen nyilván az ő 10%-a jóval több, nálunk legalábbis, mivel én keresem a kevesebbet.


Én leülnék a helyedben beszélni a férjeddel, szembesíteném a tényekkel (szó szerint kimondva, hogy te úgy érzed, hogy azt akarja, hogy te tőle teljesen függj, és ez neked így nem jó, rosszul érzed ettől magad), mondd el neki, hogy szeretnél te is beszállni a kasszába, és nagyra értékeled, hogy eddig ő hozta haza a pénzt, és hogy helyetted mindent elintézett, de szeretnéd mostantól te is kivenni ebből a részed, és közösen dönteni. lehet, hogy nem lesz egyszerű, és ki fog akadni, hiszen megborítod az eddigi "rendet", de úgy tűnik, hogy te változtál ebben, és ezt meg kel valahogy oldanotok.

2014. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
Jajh! Nagymamám ápolónő volt 40 évig. Nagyon jól tudom miből áll az ápolónői munkakör. És egyáltalán nem idős nénik kezét akraom fogni. Gyerek szakápoló leszek, Okj-s emelt szintű képzés, alapképzés 2 év plusz egy év a gyerek szakápolói, E kategóriás képzés!Januárban kezdtem, keresztféléves képzés. És ha valaki jártas az okj-s tanfolyamok terén, az tudja hogy bizony megszigorították, és azok a tanfolyamok amik tavaly még 10-18 hónap alatt elvégezhetőek voltak, azokat idén már 2-3 év alatt lehet csak megcsinálni! NO de azért tudom mennyit keres egy ápoló és csak azok hiszik azt hogy nem éri meg aki nem szívből lélekből csinálja hanem csak azért mert más ötlete nem volt mikor továbbtanult! Nekem gyerek korom óta az egészségügy a mindenem, sajnos a másik oldalon (beteg) oldalon már sokszor jártam nagyon jól tudom milyen dolga van egy ápolónak egy gasztroenterológiai osztályon. Én a cukrászdában éreztem azt hogy megerőszakolom magam, hogy nekem nem ott van a helyem! Másnak pedig pont az az álma hogy egy cukrászdában dolgozzon, vagy egy butikban. Én ápolónő szeretnék lenni. Tetszik és vonz a szakma, és szerintem az amit az emelt szintű ápolói végzettséggel kapni lehet, elég bér ahhoz, hogy lehúzol 12 órát és utána másfél napig szabad vagy. Nálunk a kórházban így van. A segéd ápoló kap 72ezret nettóban, de azt most sajna nem keresnek a kórházban. A tervem az volt hogy majd ha a fiam beszokott januárban az oviba, akkor beadom a jelentkezést a környező kórházakba. Ebben is maradtunk a férjemmel. Nem vállalom el ezt a felszolgálósdit. Amúgy meg egy ápoló max 12 órát dolgozik, amíg a felszolgáló 16-ot és két napot egymás után. Ápolóként nem lehet egymás utáni két napot elvállalni. Tudom minden kórházban más a beosztás, nálunk így megy, és a gyerekosztály nem egy véres traumatológia vagy sűrgősségi ahol leesett kezeket kell visszavarrni...(de azt azért nem az ápoló csinálja.) Viszont nem is szociális ápoló leszek, aki az idős otthonban pelenkázza a néniket és bácsikat. Azt a területet választottam amelyik a személyiségemhez legjobban illik, szeretem a gyerekeket, könnyen kapcsolatot teremtek velük, bíznak bennem. Már van is egy hely ahová szívesen felvennének ha már most a kezemben lenne a bizonyítványom.
2014. júl. 1. 13:06
 44/57 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat. Alapvető probléma, hogy a férjeddel nem értetek egyet.

Ápolónőként sem fogsz sokat keresni, arra készülj fel, de ha az az álmod, akkor azt kell tenned. Mindenesetre jó lenne valami gyerekbarátabb munkát találni, mert amit leírtál, az nem tűnik annak. Ha pedig úgy érzed, hogy anyósodnál nem lennének jó helyen, akkor ne bízd őket rá.

Miért nem keresel munkát az egészségügyben? Nem fizetnek jól, de legalább lenne némi gyakorlatod és a sulihoz is hasznos lenne (segédápolókat mindig vesznek fel). Ha már mindenáron munkát kell keresned a férjed szerint, akkor keress olyat amihez van kedved.

2014. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
36%

Akkor a sulit még el sem kezdted?

Ha jövőre mész dolgozni (akárhova) akkor elég nehéz lesz két gyerek mellett, munka mellett még a suli is. Főleg ilyen férjjel.

Egyébként lehet, hogy x napon néhány órával kevesebbet dolgozik egy ápolónő, mint egy felszolgáló, de az én ápolónő ismerőseim 3 műszakban dolgoznak. Az sem túl ideális két pici gyerek mellett.

Én se a vendéglátóipart, se az egészségügyet nem ajánlom neked.

2014. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!

Úgy látom megvannak a terveid, nem csak úszol az árral. Szerintem a házasság arról is szól, hogy a felek segítik egymást a céljaik elérésében, és ez nem csak a pénzkeresetre vonatkozik. Szerintem ne add fel az álmod, mert a gyerekeknek sem mindegy, hogy egy mosolygós anyuka van mellettük, vagy egy besavanyodott nő, aki nem szereti amit csinál.

A pénz kérdést meg tisztázzátok. Ez így nagyon nem fair, hogy ennyire a férjedtől függsz. Nem értem, hogy ha 250-et keres, ilyen keveset költesz kajára, és a rezsitek is megvan 60-70 ezerből, akkor mire megy el a többi pénz, hogy neked egy normális ruhád, cipőd sincsen. Félreteszitek, vagy a férjed költi el?

Állj a sarkadra és próbáljatok meg kompromisszumot kötni, mert ilyen dolgokra rámehet egy házasság is simán.

2014. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Hm, na akkor miért is kellett lepontozni? Tehát a kérdező még el se kezdte, pedig a kérdésből nem így jött le...
2014. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:
A sulit januárban KEZDTEM EL vagyis már egy fél évet le is tudtam belőle, 5 lett a félévi bizim! Ugyanis keresztféléves a képzés. Remélem így már érthetőőőőőő
2014. júl. 1. 14:50
 49/57 A kérdező kommentje:
Az is írtam igen, hogy havi szinten 50ezret félre teszünk. Csak azt sem közösen döntjük el hogy mi legyen vele. Most pl tudom, meg kell csináltatni a kocsit mert szét fog menni a fék rajta, de ő kitalálta, jövő héten már viszi is a szerelőhöz, pedig az sem két fillér lesz tárcsaféket kell cserélni, cirka 50-60ezer. De arra futja amit ő épp kitalál. A nyaralást is ő találta ki és persze futná simánm így is hogy nem megyek dolgozni. A konfliktus egy része megoldódott mert rájött hogy ez nem egy jó meló suli meg két gyerek mellett, meg mert azzal ő is egyetért hogy a gyerekeknek nincs jó helyük a nagyinál. Ezen is már sokszor beszélgettünk, hogy ha majd lesz saját keresetem (nem gyes) akkor majd azt elkölthetem én belátásom szerint. Ez még mindig nem azt jelenti hogy szabad kézzel dobálnám a pénzt. Háztartás és gyerekek, no meg ruhák, hogy ne 10 éves ruhákban járkáljunk. A többi az ő fizetéséből simán megvan.
2014. júl. 1. 14:56
 50/57 anonim ***** válasza:
89%

Normális családban még a gyerekek is kapnak zsebpénzt, amivel aztán maguk gazdálkodnak.Meg is tanulják, hogy ha elszórják az egészet az elején, meg hülyeségekre, várnak a következő hónapig.

Ne legyen már, hogy ha dolgozol, nem rendelkezhetsz egy összeg fölött, ill. pitizz mindig.

Fodrász, illatszer,tisztálkodási dolog, egy-egy új ruhadarab, a gyerekek ajándékozása...Jól néznénk ki, ha mindent az uradtól kellene kunyerálni. Az egyezség kérdése, mennyi legyen a szabadon felhasználható összeged.A végén még a férjed névnapi ajándékozását is a tőle kikönyörgött pénzzel oldhatod meg. Tekintsen már felnőtt, önálló embernek, a FELEségének!

2014. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!