Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztünk a férjemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztünk a férjemmel, kinek van igaza, dolgozzak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a két gyerkőccel, az egyik 5 éves a másik 2. Mellettük tanulok, ápoló nő leszek, de majd csak 3 év múlva lesz vége a sulinak. Nem kerestem eddig állást mert 1. még gyesen vgyok, 2. januártól fog az oviba beszokni a kicsi, nem tudnám max anyósékhoz tenni, de oda nem szeretném mert nincs ott jó helyen. Tegnap hazajött munka után a párom egy telefonszámmal hogy felszolgálót keresnek, hívjam fel. Felhívtam de csak az ő kedvéért. Erre meg rögtön be is hívtak, bementem, és fel is vettek. Szerdán már kezdeni kellene. Felhívtam anyósomat vigyázna a gyerekekre bár még mindig azt mondom hogy ott nincsenek jó helyen. A munka: két nap meló egy nap szabad 9-22 óráig, plusz még a standolás miatt kb 23-23:30 mire hazaérek. 80ezer plusz a jatt, egyszeri meleg étel, egy kávé és egy üditő. Bejelentett állás. Ez egy étterem, felszolgálni kellene,de a főnök megörült annak hogy van jogsim, így lehet hogy kiszállítani is kell majd. Nagyon összevesztünk, mert este beszéltünk erről és ő már fejben elköltötte azt a pénzt amit én még meg sem kerestem. Oké hogy közös kasszán vagyunk, de én dolgozom a pénzért ráadásul úgy hogy nincs kedvem sem és motivációm sem pont itt dolgozni, csak őmiatta jelentkeztem. Egyébként nem halnánk éhen ha ezt nem vállalnám el. 250ből élünk és nincs hitelünk semmi. Eddig úgy volt hogy megyünk augusztusban nyaralni. Most a fejemhez vágta hogy jó akkor nem megyünk mert nem lesz rá pénz ha én nem megyek el dolgozni. Persze a pénzügyeket mindig ő kezelte, szinte sosem volt beleszólásom semmibe. Én pedig úgy akarok elmenni dolgozni, hogy amit én megkeresek az az enyém. Most ezalatt ne értse senki azt hogy én elherdálnám. Nem, ezt a pénzt úgyis a háztartásra meg a gyerekekre költeném, ergo több marad a közös kasszában mert nem onnan kell finanszírozni a háztartást. De ő azt várja el hogy ha megjön a fizum odaadom neki és majd ő eldönti hogy mire is kellene költeni. Mivel sosem volt önálló keresetem mert mindig közösen döntöttünk mindenben így ő azt hiszi hogy én elkölteném az egészet hülyeségekre. Pedig nem, mert nem rohannék egyből plázáról plázára költekezni. Szerintetek? Menjek és csináljam, és nyeljek egyet hogy anyósnál elkanászodnak a gyerekek, és csináljam mint egy robot azért hogy a végén ugyanaz maradjon mint eddig?
2014. júl. 1. 06:08
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
20%
Menjél csak dolgozni
2014. júl. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
23%
Akkor a kozos kasszaba megy a fizetesed, es a jattot megtartod magadnak.
2014. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam el, mit írtak az előzőek, csak a saját véleményemet mondom: nálunk először volt a közös, de örökké azt hallottam, hova ment el a pénz. Még egy gyufáról is blokkot kellett kérnem. Ez meguntam. Odaadtam a fizetésemet, ossza be a férjem. De legyen minden, azt főzök, amit beszerez. Mondanom sem kell, hogy tejen és kenyéren kívül semmi nem volt itthon. Ha felírtam a spenótot, de nem volt, akkor nem hozott semmit.A gyerekek is könyörögtek, hogy vegye vissza anya a vásárlást = pénzzel való gazdálkodást.Aztán lassan beosztottuk, mit állunk közösen, ki mit fog rendezni, de mindenkinél marad egy összeg, amiből gazdálkodhat. Én is a gyerekekre költöttem, a férjem meg lerakta, mert ő szerette számolgatni. De időnként ebből nagyvonalú volt, időnként csak akkor vettünk valami nagyobb dolgot, ha a felét álltam.

Arra egyébként számít a férjed, hogy egy kifacsart asszonya lesz, tanulsz, éjjel jársz haza, végzed a házi munkát. Lehet, az anyós sem örül egy rendszeres lekötöttségnek. Valljuk be, kell idegzet két kisgyerekhez.

Szóval nem minden a pénz. Meg kell beszélni, mi lesz az ára ennek a lépésnek.

2014. júl. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
61%

Egyik félnek sincs igaza.

Szerintem ha van lehetőség, igenis dolgozzál. Ha jól értem már 5 éve otthon vagy. Ráadásul 4 főnek 250 ezer forint egyáltalán nem sok.

Viszont nekem úgy természetes, hogy a pénzt közösen osztjuk be, nem az egyik fél rendelkezik csak felette.

2014. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim válasza:
37%

nekem másfél éves a kisfiam,jövő szeptemberben kezdi az ovit,és nem szeretném,hogy addig anya nélkül legyen,szerencsére megtehetem,h itthon maradok,de sztem 250ből hitel nélkül Mo-n marha frankón meg lehet élni,főleg,ha ruhára nem költötök.Sztem Ti nem vagytok közös kasszán.Eléggé e vagy nyomva.De beszéljetek erről,ne bunkó stílusban,de már elég nagy vagy,h legyenek saját döntéseid,véleményed

a nyaralásból én nem engednék, a gyerekeknek is nektek is nagyon jót fog tenni

2014. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
54%

Állj ki magadért! Tegyél meg mindent azért, hogy ez a helyzet megszűnjön! Nézz szét a feminfón vagy a nokjoga oldalon, és kérj segítséget, ha egyedül nem megy! Jelenleg ugyanis családi erőszak áldozata vagy! Ezt úgy nevezik, hogy családon belüli gazdasági erőszak:


GAZDASÁGI (ANYAGI) ERŐSZAK: A bántalmazó nem engedi, hogy az áldozat dolgozni járjon, saját pénze legyen, illetve ha saját keresettel rendelkezik, azt elveszi, és saját belátása szerint ad csak belőle, a közös néven levő céggel (bt., kft.) zsarolja, minden kiadást, amire az áldozat pénzt kér, megkérdőjelez, miközben ő szabadon rendelkezik az anyagi erőforrásokkal, ezzel az áldozatot (és a gyerekeket) „relatív szegénységben” tartva.

2014. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
76%

Menj és csináld. És ne felejtsd el, hogy a házasság VAGYONKÖZÖSSÉGET is jelent, A férjed nem gazdálkodik a te pénzeddel a maga feje szerint, hanem közösen megbeszéltek mindent.


"De ő azt várja el hogy ha megjön a fizum odaadom neki és majd ő eldönti hogy mire is kellene költeni. "


Kedvesem, ez az ember nem a férjed, hanem a rabszolgatartód, aki úgy kezel téged, mintha a harmadik keze volnál vagy az énje meghosszabbítása. Kicsit a sarkadra kéne állni és a magad akaratát kiharcolni!

2014. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a történetben az tűnt fel, hogy először azt írod, hoyg jól éltek, nincs hitel, semmi.

Majd azt írod, hogy nincs ruházatod, rongyos a cipőd stb.

Akkor azért az nagyon messze van a jó élettől.


Nos, ha ez a helyzet, akkor meg valahol jobb is, hogy nem nyaralni mentek, hanem inkább a mindennapi életminőségen igyekeztek javítani azzal, hogy te is elkezdesz dolgozni.


Alapvetően nekem is nagyon kevés az a pénz, amennyiből meg kell élnetek, de ezt ti tudjátok.


Emellett nagyon sajnálatraméltó, hogy milyen színvonalú és milyen egyenlőtlen a kapcsolatotok- de ebben valahol te is hibás vagy, hogy a hosszú otthon töltött évek alatt teljesen alárendelődtél, kiszolgáltatottá váltál egy embernek.


Egyedülálló anyaként azt tanácsolom, hogy igyekezz mihamarabb visszaszerezni ebben a családban a méltóságodat, becsületedet, a férjeddel szemben ne légy megalázkodó, hiszen a házasság egy kapcsolat egyenrangú felekkel!


(egyébként pedig nagyon sokan dolgoznak bölcsis, ovis gyerekek mellett és vezetik a háztartást, tehát csak ez ne tartson vissza a munkától :))


Ne haragudj, de egyrésztől a férjed zsarnoksága, másrészről a te lustaságod és tehetetlenséged az, ami ezt az egész helyzetet létrehozta.

Időszerű lenne kiállnod magadért, valamint kezdeményezni egy normális hangvételű beszélgetést is a családi munkamegosztásról, pénzkezelésről, közös döntésekről.


Minden jót.

2014. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha ápolónőnek készülsz kereshetnél szakmába vágó állást, ott gondolom szívesebben dolgoznál.

Segédápolónak már most elmehetsz, nálunk is vannak olyanok akiknek még nincs meg a papírjuk, viszont iskola mellett dolgoznak és szakképzettséget nem igénylő feladatokat megcsinálnak - ebédosztás, ágyneműcsere, laborokkal-papírokkal futkosás stb.

A tanulásban is segítség, meg úgyis kell majd gyakorlat.

Érdeklődj utána a környékbeli kórházakban, idősotthonokban...

Esetleg érettségis egészségügyi helyekre is próbálkozhatsz-irodai munkák, betegfelvétel, mondjuk ezekre többen szoktak pályázni, nehezebb bejutni.


Viszont azt gondolom tudod, hogy a nővérek 12 órás forgó műszakban dolgoznak (1 nappal, 1 éjszaka, azután alvónap majd pihenőnap - alapesetben), ami - szerintem - kellemtelenebb, mint a 2 nap meló 1 nap szabad. Ráadásul sokkal több pénzt se fogsz keresni mint a vendéglátásban, kezdőként még a 100-at se fogod elérni.

2014. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
60%
Mivel sosem volt önálló keresetem - ergo sose dolgoztál? vagy mi?
2014. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!