Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek van értelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van értelme megházasodni? Minek arról papír ha 2 ember szereti egymást?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 19:05
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
#31 egészen pontosan ezt hol olvastad ,hogy én leszóltam azokat ,akik a hazasságra hajaznak?:) ha ez így lenne akkor fel se tettem volna ezt a kérdést csak szimplán elitélnem azokat ,akik osszeházasodtak! azért tettem fol ,hogy jobban rálássak a házasság értelmére (bár tul sok meglepo választ nem kaptam)! szerintem egy teljesen elavult dolog dehát ,aki akarja hát tegye az o élete. ha nem teccik a vélemenyem nem tudok mit tenni ,de hidd el jónehány ember hasonlóan gondolkodik lehet tobben mint gondolnád
2014. júl. 2. 21:14
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Például az egyik válaszod nekem: "10-es szerintem egy értelmes férfi ,akinek egy csepp józan esze is van az nem erolteti a házasságot ,kivéve érdekbol!"

:)

De ha azért tetted fel a kérdést, hogy ráláss, a házasság értelmére, szerintem kaptál jó válaszokat. Pl. vannak, akik betegség, haláleset, vagy bármilyen probléma esetén azt szeretnék, hogy a párjuk döntsön a sorsukról, vagy amiért közösen megdolgoztak, az a férjüké, feleségüké legyen.

Mondjuk ehhez egy olyan kapcsolat is kell, ahol ezt szeretnék a felek.

2014. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
#32 az csak velemény nem leszólás. mellesleg ha no lennék biztos én is keresném kit vihetek az oltár elé! azokat az érveket ,amiket írtak én is tudtam és jogosak is de szerintem ez még mindig nem elég érv,ha csak valakinél már el nem szakadt minden kotél és a szeretethiany miatt belemegy egy hazasságba!
2014. júl. 2. 21:26
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ezek inkább érvek, mint a szeretethiány. Szeretni házasság nélkül is lehet. A házasság nem arról szól szerintem, hogy ettől két ember jobban szereti egymást, hanem azokról, amiket az 1. válaszban is írtam. Meg amit már sokan leírtak itt.
2014. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
34# de ha valaki megházasodik akkor elvileg magához kot valakit(természetesn ,amíg el nem válnak)és ezzel lessz valaki mindig mellette megmenekulve ezzel a rettegett maganytól! ha csak kapcsolatba vannak akkor az illeto bármikor dobbanthat ,ha papír van róla akkor azért az ember ezt 2x is meggondolja
2014. júl. 2. 21:40
 36/47 anonim ***** válasza:
60%
Ha papírról van szó, kétszer is meggondolja? Lehet, de ha igazán menni akar, akkor is megy. Ha csak múló szeszélyből, haragból akart menni, akkor talán marad. De ha tényleg menni akar, nincs az a papír, ami megállítsa.
2014. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem a papír a fontos, de a papír szükséges ahhoz, hogy házassá legyél.


A házasság elköteleződést jelent, és a papír meg a papír körüli formaságok ezt segítenek megerősíteni. Aki csak összebútorozik, az lélekben nem köteleződik el, mert az van benne, hogy "bármi gáz van, csak elköltözök és vége". Ez a papírnál nem ilyen egyszerű, az ember kétszer is meggondolja, hogy bevállalja-e a válást vagy sem. Amíg gondolkodik, addig az első indulattól kitisztul a feje, és rájön, hogy mégsem akart ő elválni valójában, csak éppen olyan élethelyzetben volt, amit nem tudott megoldani.


Keress rá az ERICKSONI SZAKASZOK kifejezésre. A mögöttes pszichológisi tartalom számít. Aki nem tud elköteleződni, az egyedül marad és elmagányosodik. Akkor is, ha történetesen van olyan önző, hogy szül magának egy gyereket, akire rátekeredik és akit megfojt lelkileg és elintéz. Önmaga akkor is egyedül van és fokozatosan elmagányosodik.

2014. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
#37 szul magának egy gyereket ??????? :) sperma-bank programra gondolsz? hát ,aki oda vatemedik az inkább ne is nosuljon!
2014. júl. 2. 21:50
 39/47 anonim ***** válasza:

Engem speciel leszóltál.

Azt írtad:

Legalább letudtad írni a kis véleményed (persze ez törölve lett).


Eleve le degradáltad a véleményem a "kis" jelzővel. De közben rájöttem, hogy neked kár reagálni, mert téged nem érdekelnek különösebben a válaszok, inkább elvitatkozgatsz itt másokkal. Mit vársz, hogy véleményt változtatnak, mert te szidsz, egy számukra fontos eseményt?


Legszívesebben, ha megtehetném töröltetném ezt a kérdést, és mielőtt belekötnél, nem, nem azért mert vannak emberek más véleményen. Mondom van ezer ilyen másik. Azokkal semmi bajom.

A tiédet a provokatív hangnemed miatt töröltetném, illetve mert már ezerszer ki lett tárgyalva a téma, nálad jóval értelmesebb emberek kérdéseiben.


Nem kell erőltesd magad a nekem való válasszal, nem fogom látni, mivel törlöm a listámról a kérdést, ha már máshogy nem tehetem.

2014. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
te pszihésen negyon magad alatt lehetsz,ha ilyesmin így vérig vagy sértve! pszihológust tudnám javasolni
2014. júl. 2. 22:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!