Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodni, de hogyan? Szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodni, de hogyan? Szerelem vagy csak "beérik" valakivel?

Figyelt kérdés
Olyan kérdést teszek fel, amit nyílvánosan, a nevem vállalásával nem tennék, mivel kissé talán sértőnek tűnik. Az emberek sok okból házasodnak, vagy éppen nem, de engem az érdekel, hogy az olyanok, akik pl. kevésbé szép emberek (ez pl. relatív, de máshogy nem tudom megfogalmazni), azok mi okból házasodnak össze? Úgy értem van egy kevésbé szép nő, aki valjuk be nem a férfiak álma, és mégis van valakije, aki kevésbé szép férfi, de mondjuk nem az ő ízkése. Akik nem válogathatnak, azok csak beérik egy kevésbé vonzó férfival/nővel, vagy tényleg egymásba szerethetnek? Házasság, de mi okból? Szerelem, érdek, vagy mert csak nincs más?

2014. júl. 7. 10:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a kérdező lány. túl okos ahhoz, hogy férfi legyen. úúúúú:D
2014. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam mmég a hozzászólásodat. Nem gondolod, hogy egy idegbeteg idegeskedik csak azon,hogy lepontozzák vagy sem? :D

De, hogy meglegyen a csekély örömöd az életben, nyomok egy zöld kezet! :D Remélem most már megnyugodtál. Vagy szeretnéd, hogy másoknak is szóljak, hogy jöjjenek és nyomjanak egy zöld kezet neked? Megteszem, ha szeretnéd, hiszen az életet boldogságáról van szó! :D :p


Visszatérve a kérdéshez, ha frusztrálónak érzed, és csak lerendezed egy ilyen gyérnek mondható hozzászólással, akkor minke írsz? Nem fogod megváltani vele a világot! :P

2014. júl. 9. 10:05
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kifejezetten csúnya nő és kifejezetten csúnya férfi kevés van.


Most elkezdtem számba venni ismerőseimet mindkét nemből, és nem sikerült csúnya férfit találnom. Csúnya nőt sem, illetve egy olyat, aki kevésbé előnyösen néz ki, de!! csupán amiatt, mert nem nagyon ad az öltözködésére, hajára. Ennek a lánynak nézegettem az esküvői képeit, ahová ki volt sminkelve, és kifejezetten csinos volt menyasszonyként, mert ki volt sminkelve, meg volt csinálva rendesen a haja. Szóval ez a lány (asszony) se csúnya, hanem inkább csak nem ad annyira magára, pedig kis energiabefektetéssel helyes, csinos lehetne.


Na, most eszembe jutott, az ő férje talán csúnya pasi.


De ez még így is csak 1 db (szerintem) csúnya ember. De ez nyilván relatív.


A többi ismerősömet végignézve szerintem mindenki oké külsőre, pasik is, csajok is. Van pár kifejezetten szép nő ismerősöm. A pasik is helyesek, attól még, hogy nem az esetem kifejezetten egyik sem.


De egyébként hülyeség is ez az esetem. Tetszett már szőke, barna, alacsony, magas, kék szemű, barna szemű... egyszerűen nem ezen múlik szerintem, hogy tetszik-e valaki.


Magamat egy elég jó adottságokkal rendelkező nőnek tartom, nyilván van nekem is pár testrészem, amivel nem vagyok elégedett, de az összképem magamról szerencsére még így is pozitív. (Ja, és nincs párom, évek óta nincs, előtte se volt nagyon komoly -- de ennek egyértelműen lelki okai vannak, köze sincs a külsőmhöz.)


Na most, visszakanyarodva a kérdéshez. Szerintem -- mivel a szépség relatív -- rohadtul nem ezen múlik az egész. Lehet, hogy a kevésbé előnyös külsejű lányt tök szépnek látja a jó külsejű párja, vagy az átlagos, vagy előnytelen külsejű párja, mert a személyisége olyan. És fordítva. Ezt a "személyisége pótolja" dolgot akkor tapasztaltam meg igazán, amikor tökre vonzódtam egy nálam több mint öt centivel alacsonyabb pasashoz, mert olyan szövege és kisugárzása és intellektusa volt... Fizikailag is elkezdtem vonzódni hozzá ezek után.


Tehát a tanulság: azért szerintem a házasságok többsége nem azért köttetik, mert nincs jobb. Igaz, ilyen is van, pl. van olyan ismerősnőm, aki (szerintem -- bár nyíltan sose mondta ki, csak célzásokat tett) azért ment férjhez az illető pasihoz, mert látta, hogy biztonságot fog neki adni, nem egy nőzős, de még nem is haverozós típus, tapasztalatlan (senkije nem volt a barátnőm előtt), és amolyan "jófiú" karakter. De persze biztos volt azért ott szerelemféle is. Nem olyan egyszerűek ezek a dolgok.

2014. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D ez egy igazi válasz volt! Elmondtad a tapasztalatokat, amit látsz magad körül, és ahogyan gondolod.
2014. júl. 11. 21:34
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok, gondolom eddig főleg nők válaszoltak.


Nőkre ilyen dolgokban sose szabad hallgatni, mert a társadalmi elvárásoknak akarnak megfelelni, meg azt nézik, nyomnak-e zöld kezet a válaszukra, vagy sem. Egy férfi lesz..ja, hogy hány százalékos, hanem válaszol a kérdésre, mert nyilván okod volt, hogy föltedd.


Az én válaszomat úgyis mindenki lepontozza majd, de érzem, mire vágyik ösztönösen egy férfi, és tudom, hogy mire van reálisan esélye.


Inkább beérik valamivel az emberek. Ha szerelemből házasodnak, akkor a szerelem elmúlásával, a gyerekeke megszületésével ez könnyen kihunyhat, és akkor már csak a gyerekek miatt maradnak együtt.

Azért is gondolom, hogy inkább csak beérik a másikkal, mert a legtöbb férfi nem nagyon van abban a helyzetben, hogy válogathasson a nők között. Válogatni inkább csak a jóképűek meg a gazdagok tudnak (a férfinép töredéke, hiszen a nők a férfiak 3/4-ét átlag alatti külsejűnek tartják, bármilyen hülyén is hangzik).

Angolul tudóknak:

[link]


A jóképű meg a gazdag meg hülye lenne megnősülni, hiszen ez neki nagyobb lemondással jár, mint másnak. Ugyanúgy a nők közül a nagyon szépek sem szoktak hamar férjhez menni. A nők több férfiból is választhatnak, de náluk meg pont a közösségnek való megfelelés az, ami túl nagy ahhoz, hogy sokszor a vágyaikat kövessék.

Ha a társadalom úgy lenne megcsinálva, a rockerek háremet tarthatnának, a nők meg inkább lennének XY szupersztár 82-ik felesége, mint Kovács Gézáné. Minden a normákon múlik, és ők csak éppen a jelenleg érvényben levő normáknak akarnak megfelelni, összhangba hozni azt a vágyaikkal.


Házasodni tehát inkább csak az szokott, aki szeretné "leegyszerűsíteni" a szerelmi életét egyetlen emberre, vagy az, aki nem nagyon válogathat.

2014. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Örülök, hogy te, mint férfi is válaszoltál a kérdésemre. Én is úgy látom, hogy csak beérik valakivel , mert nincs más, vagy mert a társadalom ezt várja tőlük. Egy részt érthető, ha pl. egy nő biztonságra vágyik, és szeretne férjhez menni+gyerekeket, de az sem mindegy kihez. Életünk párjáról van szó, akivel majd le kell élnünk hátralévő életünket.
2014. júl. 15. 01:12
 37/38 anonim ***** válasza:

Igen, olyan is van, hogy beérik vkivel, hogy nekik ez jutott.

Olyan is van, hogy akit mi rondának látunk, azt a társa csodaszépnek látja.

Nekem pl. uncsitesóm (aki egy magas, jóképű, sikeres sebész), elvett egy csúnya, alacsony, görbelábú, kancsal lányt. És szépnek látja! Már van 2 gyerekük is és nagyon boldogok együtt.Hogy mit láthatott abban a lányban, nem tudom!

2014. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én nem vagyok egy szépségkirálynő, bár kifejezetten ronda se - mégis van férjem. Aki szintén nem egy görög isten, de attól még szerethetjük egymást, nem? És nem, nem beértem valakivel, hanem én őt szeretem, vele akarom leélni az életem és tőle akarok gyereket. Miért olyan hihetetlen, hogy csak a szép és tökéletes emberek lehetnek boldogok? A legtöbb tökéletesnek hitt ember csak illúzió, ill. aki közel áll hozzá, az a testéből él (modell, színész, énekes, akármi) és sokat is foglalkozik vele, hogy úgy nézzen ki ahogy. Ugyanakkor ők is emberek, és a tökéletes kinézet nem jelenti azt, hogy boldog a házasságuk, vagy épp elégedettek saját magukkal. Ugyanakkor egy csúnyácska nő is lehet boldog, vagy épp elégedett magával, nem feltétlenül egy kalap kaki az élete attól, hogy úgy néz ki, ahogy.
2014. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!