Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik közös kasszán vagytok:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik közös kasszán vagytok: hogyan oldanátok meg ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 éve vagyunk házasok. Én amióta dolgozom, anyagilag támogatom nagymamámat aki rengeteget tett és tesz értem. 88 éves, nagyon kevés nyugdíjat kap mert keveset dolgozott bejelentve. A férjem szerint ez így is van jól, ha korábban ügyeskedett akkor ezt érdemli. Szerinte max a gyerekeinek kéne támogatniuk.


Ez a dolog most azért került előtérbe, mert gyereket tervezünk és nekem emiatt úgy 1,5 évig feleannyi lesz a fizetésem, mint most. Én ezalatt az idő alatt is szeretném támogatni nagymamámat, férjem viszont erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? Ti hogyan oldanátok meg?


2014. júl. 10. 11:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
65%
Ez igazán belefér nem is értem hogy lehet ilyen szívtelen férjed, inkább ne is szülj neki gyereket mert csak magára gondol.
2014. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, ahogy nézem itt 20-30 ezer forintról van szó. Tudod ki tervezne gyereket egy ilyen alakkal, aki sajnálja ezt a te nagyszülődtől, aki ha jól gondolom, gyerekkorod óta igen sok mindent megtett érted. Ezen azért gondolkozz el, meg azon is, milyen meglepetések várnak még rád, ha egy ilyen alakkal lesz családod.
2014. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
96%

Azért ez nem ilyen egyszerű. Nagyon nem mindegy, hogy az a ~20 ezer 2 minimálbérből hiányzik vagy 2 200e+ fizetésből.


Egyébként elég szomorú, hogy manapság alig tud valaki gyereket vállalni, mert a 20. rokon is segítségre szorul. És ez nem ellenetek szól, hanem általános az országban. Mindenkinek a következő generációra kellene koncentrálni, de még az előző generáció sincs anyagi biztonságban.

2014. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
25%

most le leszek pontozva..de nem baj


szerintem igaza van a férjednek...ha gyereket vállaltok akkor az legyen az első,hogy neki meg legyen mindene és ne az legyen h egész nap egy pelust adsz rá mert a nagyinak be kell vásárolni...sajnálatos dolog hogy ennyi ledolgozott idő után az ember semmi nyugdíjat nem kap..amit kap egyenlő a nullával..de te akkor gyeden,gyesen leszel és te ne nagy lelkűdködj abból a pénzből amit a férjed a munkájával azért keres,hogy nektek tudja biztosítani a megélhetést. gondolj bele hogy mit szólnál,ha holnap azt mondaná a férjed. hogy figyu drágám azt a 20ezret amit a mamádnak adtál holnaptól egy éven keresztül az én mamámnak add..fel lennél háborodva biztos vagyok benne...az ember támogassa a családját ha tudja de ne más ember keresetével..lehet közös kasszán vagytok de gyesen alig fogsz kapni pénzt..elég kiesés lesz ez nektek...nem várhatod el a férjedtől hogy a nyakába vegye a csaladod..ennyi erővel innentől a párod családját támogasd annyival amennyivel eddig a tiedet támogattad..

2014. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
82%
14-es: a kérdező nem gyesen maradna a gyerekkel, hanem gyeden, ami a fizetésének nagy százaléka.
2014. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Nyilván nem arról van szó, hogy majd a gyereken spórolok. Gyes-en nem leszek otthon, ha mégis, akkor majd átgondoljuk. Nem mondom azt, hogy minden áron támogatni kell a mamát.


De ha ennyire az anyagiakat nézzük, akkor neki köszönhetően élünk egy hitelmentes lakásban.

2014. júl. 10. 13:59
 17/43 A kérdező kommentje:
Párom családja: amikor a testvére felköltözött Pestre munkát keresni, szó nélkül befogadtuk és eltartottuk 7 hónapig amíg munkát talált és összegyűjtött egy kis induló tőkét. Semmit sem fizetett a rezsibe, kajába. Ez nekem teljesen természetes volt, pedig még nem voltunk házasok és a lakás teljesen az enyém.
2014. júl. 10. 14:02
 18/43 anonim ***** válasza:
76%

mi közös kasszán vagyunk, a párom maximálisan bízik a pénzügyi döntéseimben, vagyis, hogy be tudom osztani a pénzt, kimutatást is vezetek, mennyire van szükségünk és valójában mennyi van, mi a sürgős befizetni, mi csúsztatható, stb stb

szóval ha én felhoznám, hogy ilyen olyan nagyira, meg akárkire akarok még mínuszolni, teljesen megbízna bennem, hogy ez akkor minket nem fog vissza vetni, nem lesz kárunk belőle.

szerintem a te párod azt látja, hogy ezentúl nem a te bevételedből lesz állví, hanem már ő állíthatja is akár a csoportos beszedésit a számláján...

ez nem közös kassza, illetve nem közös pénzügyi gondolkodás szerintem ami fel van vázolva.

2014. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
92%
Ezt pedig még azelőtt megkésne beszélnetek mielőtt teherbe esel. Én abba sem hagytam volna a védekezést amíg nem jutunk megegyezésre. Amúgy meg a gyed összege maximalizálva van úgyhogy hiába kerestél jól és több lenne a fizetésed 70%-a akkor is csak 105.000 ft-ot kapsz kézhez.
2014. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy mivel közös kassza van, így nincs "én bevételem". Minden közös fizetnivaló (reszi, telefonszámla, életbiztosítások stb) az én bankszámláról megy, akkor azt is számolgatni kéne és neki átutalnia számomra a felét?
2014. júl. 10. 14:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!