Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik közös kasszán vagytok:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik közös kasszán vagytok: hogyan oldanátok meg ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 éve vagyunk házasok. Én amióta dolgozom, anyagilag támogatom nagymamámat aki rengeteget tett és tesz értem. 88 éves, nagyon kevés nyugdíjat kap mert keveset dolgozott bejelentve. A férjem szerint ez így is van jól, ha korábban ügyeskedett akkor ezt érdemli. Szerinte max a gyerekeinek kéne támogatniuk.


Ez a dolog most azért került előtérbe, mert gyereket tervezünk és nekem emiatt úgy 1,5 évig feleannyi lesz a fizetésem, mint most. Én ezalatt az idő alatt is szeretném támogatni nagymamámat, férjem viszont erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? Ti hogyan oldanátok meg?


2014. júl. 10. 11:18
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
47%

Én írigylem azokat, akik itt azt hangoztatják, hogy spur ember a férjed csupán 20-30 ezer forint miatt.

Nálunk igenis hiányozna ennyi a kasszából sajnos. Ennyit maximum eltenni tudunk, ezt sem minden hónapban, ha ennyivel támogatnánk a szülőket, akkor nekünk nem maradna semmi.

Megértem a férjedet, de téged is. Ebben az esetben akkor azt kell csinálni, hogy kifizetitek a számlát, mert azzal nagyon vigyázni kell, a kaját meg, max visztek neki néha kaját, főzöl neki. Az nem is tűnik úgy fel. Vagy veszel mit tudom én fél kg. -val több meggyet, almát.

2014. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem. Mi az hogy a számlák a te bankszámládról vannak fizetve? Ne haragudj de a közös kassza az azt jelenti szerintem hogy nincs én meg te bankszámlád hanem közös van és arra érkeznek a fizetések és mindkettőtöknek van kártyája hozzá.
2014. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Mindkettőnknek volt saját számlája amikor megismerkedtünk. A férjem tőzsdézik, azt nagyon drága átmozgatni másik bankba, nem lenne értelme.


De van hozzáférésünk és kártyánk a másik számlájához.

2014. júl. 10. 14:43
 24/43 anonim ***** válasza:
28%
Nekünk is volt saját számlánk amikor megismerkedtünk, de én felmondtam az enyémet és a férjemmel lettem társ tulajdonos mert annál a banknál jobban megérte. Ez így van amióta összeköltöztünk. Szerintem ez így nem közös kassza. De nem ez a lényeg, hanem az hogy jussatok olyan egyezségre ami mindkettőtöknek megfelel, mert később ebből csak sokkal nagyobb viták lesznek.
2014. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

konkrétan rá kell kérdezni miért kifogásolja

mert ha attól fél, hogy ezentúl őt terheli, akkor nem közös kasszával gondolkodik.

2014. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Igen, de az én számlámhoz már akkor be voltak állítva a közüzemi számlát, azt elég macerás áttenni. Meg ez céges számla, így szinte nincs semmi költsége. Szóval csak technikai és anyagi oka van, hogy így maradt.

De ha mondjuk fizetek a kártyámmal ami az ő számlájához van, akkor nem kell engedélyt kérnem, nem számolunk el egymásnak.


Nekem a külön kassza az lenne, ha minden közös kiadást feleznénk és semmi közünk nem lenne a másik maradék pénzéhez, bevételéhez.

2014. júl. 10. 14:54
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miben segített pontosan a nagymamád, de ha ezeket elsorolod neki akkor arra mit mond?
2014. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%
14-es vagyok és 15nek válasz: a kérdező írta hogy szeretné kihasználni a 2éves lehetőséget..tehát gyesen lesz..ne csak láss,olvass is
2014. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a férjed rosszul tállalta, a dolgot, de valahol őt is meg lehet érteni.

Minden attól függ, hogy anyagilag mennyit engedhettek meg magatoknak, hogy támogassátok a mamát, akkor amikor már gyereketek is lesz? Ahogy leirtad szerintem az az összeg, amit a mamára költötök nem nagy pénz, viszont lehet a ti családi kasszátokat megviseli, ezért is beszél a férjed ellene. Nyilván amikor gyereketek lesz, akkor egyébként is nőnek a kilátások, és minden pénzt megnéztek mire megy el.

Szerintem üljetek le közösen és beszéljétek meg, hogy mennyit tudnátok a családi kasszából még lefaragni. Én nem azt mondom, hogy ne segítségtek a mamádat, de lehet számolni kell azzal, hogy innentől csak kevesebbet tudtok adni neki. Vagy a ti kiadásaitokból esetleg még tudnátok lentebb faragni.

2014. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
55%
mármint ha 2év után nem megy vissza akkor lesz gyesen 14es voltam
2014. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!