Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik közös kasszán vagytok:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik közös kasszán vagytok: hogyan oldanátok meg ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 éve vagyunk házasok. Én amióta dolgozom, anyagilag támogatom nagymamámat aki rengeteget tett és tesz értem. 88 éves, nagyon kevés nyugdíjat kap mert keveset dolgozott bejelentve. A férjem szerint ez így is van jól, ha korábban ügyeskedett akkor ezt érdemli. Szerinte max a gyerekeinek kéne támogatniuk.


Ez a dolog most azért került előtérbe, mert gyereket tervezünk és nekem emiatt úgy 1,5 évig feleannyi lesz a fizetésem, mint most. Én ezalatt az idő alatt is szeretném támogatni nagymamámat, férjem viszont erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? Ti hogyan oldanátok meg?


2014. júl. 10. 11:18
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Igen, de pont ez az, hogy 2 év után visszamegyek. Na mindegy.


Ha elmondom neki, hogy miket segített a mamám (egy ideig nála éltem, anyagilag segített amikor lakást vettem, ha valamilyen célom van mindig biztat, bármikor felhívom hogy ennék egy kis hazait már főzi is és hozza át stb) akkor azt mondja, ez természetes.

2014. júl. 10. 18:25
 32/43 A kérdező kommentje:

Akkor pontosan az anyagiak: én keresek nettó 260at + cafetéria; ő 280at + cafetéria. Nekem a tgyás kb ugyanannyi lesz, mint a fizetésem, a gyed és a csp 120 körül.

Van 2 lakástakarékunk, ez havi 40e.

A rezsi 60.

Hitelünk nincs.

Autót nem tudom pontosan, de havi 20 lehet max.

Életbiztosítás havi 10.


Az én hitelmentes lakásomban élünk.

2014. júl. 10. 18:33
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe a keretbe bőven bele kéne férjen az a 15e, amit a nagyira szánsz.


Ha 2 minimálbérből élnétek más volna a helyzet, de így nem értem a férjed.

2014. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen fizetés mellé belefér. Inkább elvi problémája van vele.
2014. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bele kell férnie. Mi kevesebből élünk több kiadással (albi), és igaz nem mamát támogatunk, hanem képzést veszek igénybe, ami akár luxusnak is számíthatna. Soha egy rossz szót sem szólt, hogy minek csinálom. Én is támogatnám nagymamámat, ha még élne és rászorulna és közel lenne és nem tudná senki más támogatni - én is sokmindent kaptam tőle. Természetes, hogy a mama ezt-azt segít(ett)? Nem mindenkinek, sok ellenpélda van, megértem, ha hálás vagy neki. Szerintem egyeztessétek az elveiteket és találjatok valami kompromisszumot, mert nem lesz ez így jó.
2014. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
14-es, kicsit off, de nagyon nem szeretem ezt a gondolkodást: "és te ne nagy lelkűdködj abból a pénzből amit a férjed a munkájával azért keres,hogy nektek tudja biztosítani a megélhetést." 1. : Ilyen közös kasszánál nincs, hogy én pénzem, te pénzed. 2: a nő pedig otthon van, főz, mos, takarít, neveli a férfi gyerekét. Ha nem tenné, a férfi nem tudna nyugodtan dolgozni. 3.: a nőtől sokszor igen nagy áldozat, hogy megszakítja a karrierjét, ez nem mindig csupa öröm. Kérdező: ti most 540e Forint nettóból éltek, a tgyás idején ez kicsit több is lesz. Majd 1,5 évig le fog csökkenni 430e-re. Ja nem, plus családipótlék, meg adókedvezmény, tehát több is lesz. Na én kiaakadnék, ha ilyen jövedelemi szinten a férjem havi 20 ezer FForintos kiadásokon kattogna. Azt jól értem, hogy lakásotok is részint nagyidnak köszönhetően lett?? Akkor meg végképp borzasztó, hogy ennyit sajnál egy 88 éves embertől...
2014. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg a férjednek, hogy te így törleszted részletekben, amit a nagyid adott lakásra. Ez is természetes, hogy az ember visszaadja amit kölcsönkapott.

Amúgy a pofám leszakad, hogy ekkora bevétel mellett 20 ezer Ft-on kattog.

2014. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
37-es számból vetted ki a szót, most olvastam újra, nő hitelmentes lakásában élnek... szép... :-))) (36-os)
2014. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
valamennyire azért igaza van. Anyudék miért nem támogatják a mamát? Szerintem döntened érdemes, hogy ő vagy a gyerek
2014. júl. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

A férjed elég szemtelen már ne is haragudj,ilyen fizetések mellet sajnálja az a nyamvadt 20ezer forintott?

Ha a nagyi nem adja oda apénzt hogy házat vegyetek akkor valoszinű lenne tartaléka és nem kellene támogatni.Ilyen oldalról is megközelithető a dolog.

Tuti enm szülnék egy ilyen önző embernek.

2014. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!