Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek, ti elmennétek 4...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek, ti elmennétek 4 hétre szakmai továbbképzésre úgy, hogy közben nem jöhettek haza? És így a háztartás meg a gyerekek teljesen a férjetekre marad?

Figyelt kérdés
A férj természetesen dolgozik. A gyerekek ovisok, 3 és 5 évesek.
2014. szept. 24. 11:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
33%
Igen, szerintem megérezni egy 3 éves és egy 5 éves gyereken, ha az anyjuk egy hónapig nincs velük. Se reggel, mikor elmennek otthonról, se napközben nem találkoznak, se este nem mesél nekik, se soha semmikor, egy hónapon keresztül. Feltenném magamnak a kérdést, hogy minek vállaltam gyereket, és milyen a kapcsolatom a férjemmel, ha 4 hét teljes távollét tőlük meg sem kottyan és az egyetlen problémám, amin izgulok, hogy a férjem el tudja-e látni őket fizikálisan, meg tud-e főzni, mosni, míg én nem leszek otthon. Nem lenne az a továbbképzés, amiért én egy hónapra elmennék ilyen kicsi gyerekek mellől.
2014. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
66%
Osanya megerkezett
2014. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
53%

Hiába pontozzátok le a 11-es válaszolót, igaza van.

Akinek van gyereke, az nagyon is jól tudhatja, vagy tudnia kéne ezt. A saját gyerekemen is pontosan látom, hogy így van. Nagyon jó a kapcsolata az apjával, habár ugye, mivel apa dolgozik, ezért csak este tudnak együtt lenni pár órát. Nos, ha a férjemnek tovább kell bent maradnia, és nem ér haza fektetésig, már aznap este látszik a gyereken, hogy hiányolja az apját, másnap délután meg pláne (gyengébbek kedvéért, ekkor már majdnem 48 órája nem találkoztak).

2014. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
64%

Az ősanyaságért nem fizet egyetlen munkáltató sem.

Menj el, apuka legalább kiélheti gyereknevelési hajlamait, te pedig hasznos tudást szerzel 4 hét alatt.

2014. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
94%
Én elmentem a gyerekeim mellől a kicsi 2 éves volt a nagy 8.4 hónapra mentem,viszont 2 hetenként hazajártam,az apjuk volt velük otthon.A kicsit nagyon megviselte,most 8 éves,de szinte betegesen kötődik hozzám,6 éve minden este megkérdezi,hogy szeretem-e,ha úgy megyek ki a hátsó udvarra,ahol nem lát,hogy nem szólok neki,még mindig nagyon megijed,azt mondja attól fél,elmegyek,itt hagyom.Én megvagyok győződve róla,hogy ez mind azért van,mert amikor kicsi volt elmentem.
2014. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
31%

Húha. Megmondom őszintén, nekem még akkor sem lenne semmi kedvem 4 hétre elmenni, úgy hogy közben nem mehetek haza, ha nincs gyerekem....

De ha ez a képzés több pénzt jelentene számunkra és a férjem vállalná a háztartást és a gyerekeket addig egyedül....akkor mennék.

2014. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
58%
Ha ez a továbbképzés nagyon fontos lenne a karrierem szempontjából, akkor mennék igen. Biztosan nagyon rossz lenne 4 hétig távol a családtól, illetve a férjemnek is biztosan rossz lenne, de 4 hét azért nem a világ, meg lehet oldani. Ráadásul az én férjem nagyon el is tud lenni a lányával, mindent megcsinál körülötte gond nélkül.
2014. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
50%

"Az ősanyaságért nem fizet egyetlen munkáltató sem."


Teljesen igazad van. De ha fizetségnek tekintjük azt is, hogy a gyereknek boldog, kiegyensúlyozott gyerekkora van, és ezáltal egy kiegyensúlyozott felnőtt lesz, akkor azért ennek is ára van.


Egyébként a 11-es és a 15-ös válaszolóval értek egyet, akármennyire is lepontoztátok őket. Egy ovis gyereknek egy hét is sok anyuka nélkül.

Két ovis gyerekkel munka mellett egyedül elboldogulni pedig szerintem hatalmas teljesítmény, tök mindegy, hogy apuka vagy anyuka teljesíti-e.

Egyébként nekem is két gyerekem van. Az elsőre kevesebb idő jutott. Költözés, házfelújítás, gyed alatt tanfolyam, majd vissza dolgozni. Eredmény: 5 évesen hisztis, nehezen kezelhető, kevesebb az önbizalma. A kicsinél már én is "ősanya" vagyok. Eszem ágában sincs visszamenni dolgozni, és sok időt töltök vele, nem stresszelem magam mással. Eredmény: állandóan mosolyog, nyugodt, kiegyensúlyozott gyerkőc. A nagynál meg próbálom helyrehozni a kiesett időt. Javítani sok munkával tudok a helyzeten, de a visszahozni a kimarat időszakokat már nem tudom.


Ja, és nincs az a továbbképzés, ami miatt hajlandó lennék 30 napot távol tölteni a férjemtől és a gyerekeimtől. 3 nap után is hiányoznának.

2014. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
47%

@ma 12:50

Nézd, ki így csinálja, ki úgy. A te családod, a te döntésed.

Viszont igenis tessék elfogadni, hogy az "ősanyaságnak" komoly ára van.

Ma Magyarországon nem véletlenül vannak a kisgyermekes anyukák jelentős hátrányban, ha munkakeresésről van szó.

A munkáltatót nem érdekli, hogy a te gyermeked hogyan fejlődik, hisztizik-e, vagy mennyire hiányzol neki. Egy dolog érdekli: mennyire vagy megbízható munkaerő, és mennyire naprakész a tudásod. Egy "ősanyánál" sajnos mindkettővel problémák vannak.

Ismétlem, nem gond, ha nemet tetszik mondani egy szakmai továbbképzésre. Csak a negatív következmények bekövetkeztekor ne tessék senkit hibáztatni. Maga döntött így.

2014. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
80%
Manapság mar szinte minden háztartásban van számítógép, okostelefon. Skype -mindennap beszélhetnek, láthatják egymast.m4 het azert nem a vilag, annyit ki lehet birni. Plane ha ezen a jövő múlik. Márpedig magasabb képzettséggel nagyobb esély van a munkahelyet megtartani - es nyilvan anyagilag is jobb lenne a helyzet.
2014. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!