Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A munkanélküliség tönkreteheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A munkanélküliség tönkreteheti a házasságot?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapja munkát keresek, de mindenhonnan elküldnek. Németországban élünk, a nyelvtudásom B1 szintű körülbelül.

Csak takarítói állásokra jelentkezek, vagy boltokba raktárba, vagy egyéb betanított munkára, de mindenhonnan elzavarnak.

Az egyik helyen már eljutottam odáig, hogy szerződést ígértek, csak dolgozzak le egy napot. Ledolgoztam. Tetszett a munka, a felettesem elégedett volt a teljesítményemmel, mondta, hogy holnap hív a főnök a részletekkel.

A főnök nem hívott, ezért mi hívtuk fel. Elintézett annyival, hogy a felettes szerint, aki ellenőrzött, használhatatlan vagyok, de majd még visszahív, és megindokolja. Persze nem hívott.

Azóta voltam még egy helyen, de amikor ott is jöttek, hogy x nap fizetetlen, aztán majd döntenek, elegem lett.

Ma már egész nap sírtam, mert nem bírom tovább idegekkel.

Minden másnap interjúra jártam egész hónapban, és mindenhonnan elutasítottak.

Anyanyelvi szinten beszélek szlovákul, folyékonyan angolul, majdnem középszinten oroszul (B1), és alapszinten csehül, de még egy használt ruha dobozoló cég is alulképzettnek talált.

Januárban nyelvsuliba megyek, és addig dolgoznom kell, mert nem tudom kifizetni a tandíjam.

Nem akarok tovább a vőlegényem pénzén élősködni. Hazamennem nincs hová.


Tönkretehet ez mindent?


N


2014. okt. 31. 19:15
1 2 3
 21/29 vorarlberna ***** válasza:
48%
Papírok nélküli perfekt angollal, nuku német tudással vagyok idekint németországban, és el kell csípni egy jó bemutatkozó napot, igen voltam többen én is, de aztán egy szép nap felvettek egy céghez, mert amihez értek az megy, és ezt látták, közbe megtanultam csak pár szót. Fél éve vagyok itt, cég fizeti a szállást, rezsit, csak 8 euró az órabérem cserébe :( . Ne add fel, hagy sárguljanak az irigy kutyák. Nem felejtem el Magyar vagyok, de nekem nem fáj, ha valakinek jobb egy kicsit.....
2014. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Valaki elmagyarázná, hogy mire vagyunk állítólag irigyek?
2014. nov. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%

16-os vagyok.

már bocs, de igenis rosszindulat valakit olyat leszólni, mint pl. a kérdezőt. az ember ide tanácsot kérni jön, nem azért, hogy 0 segítség mellé jól leszúrják... csak azért, mert az itt irkáló, idegen emberek jogot formálnak arra, hogy a lehülyézzenek másokat.

az irigységet meg azért írtam, mert sok ember irigy azokra, akik vállalják, hogy kimennek egy idegen országba szerencsét próbálni. mivel sokan vágynak erre, de töredékük meri megtenni, ezért irigyek, és otthon örülnek a másik szerencsétlenségének. ez rosszindulat és irigység, ezt láttam itt megnyilvánulni 1-2 hozzászólásban.

tényleg nem a legjobb ötlet kimenni egy országba az adott nyelv tudása nélkül, de nem lehetetlen így munkát találni. eszembe jutott még egy példa, egy barátom angliában dolgozott egy kajáldában mosogatóként, ő tudott angolul, de a munkatársa, egy szót nem tudott a saját nyelvén kívül. mégis felvették, keresett pénzt. ottani viszonylatban nem sokat, hazaiban igen.

2014. nov. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
83%

Egyre inkább tapasztalom,hogy sajnos már nem elég az,hogy tudsz németül beszélni...Rengetegen mennek ki külföldre...így jobban tudnak válogatni a cégek.Sok ember sokkal-sokkal olcsóbban is elvállalja a melót...így inkább azt veszik fel...


Ne add fel,próbálkozz...s ne válogass a melók közül..


Plusz nyelvet soha nem elég tanulni :) Amíg otthon vagy szerintem tanuld tovább a németet :) Főleg ha nyelvsuliba is mész.


Szerintem ha a párod látja rajtad,hogy nem csak otthon ülsz,és nézel ki a fejedből,hanem mész a munka után akkor nem teheti tönkre..Előbb-utobb csak találsz valamit :)

2014. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"egy barátom angliában dolgozott egy kajáldában mosogatóként, ő tudott angolul, de a munkatársa, egy szót nem tudott a saját nyelvén kívül. mégis felvették, keresett pénzt. ottani viszonylatban nem sokat, hazaiban igen."

Hát mondjuk ennek nem sok értelme van, hogy ottani viszonylatban nem sok, de itteniben igen. Ugyanis ő OTT van azzal a pénzzel, nem pedig itt.

2014. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
a nem sok, az annyit jelent, hogy simán megélt belőle, bulizgatással, szórakozással együtt. a barátom ugyanannyit keresett mint ő, fél év után hazajött egy rakás pénzzel, mert amire nem volt szüksége egy hónapban félretette. itthon nyilván jól jött az a pénz...
2014. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Ha ilyen jól beszélsz angolul, miért nem mész hajóra? Vannak közvetítő cégek, rajtuk keresztül ki tudsz jutni, szobalánynak, vagy recisnek!
2014. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 vorarlberna ***** válasza:
Azért lettem esztergályos, mert a vas nem beszél vissza. M.o.-n nem lehet fejlődni, a jó gépekre csak akkor kerülsz ha kihal elötted a rokon róla. Azért gyúrtam angolra, mert ha megvan 10 év tapasztalat irány Norvégia. Kapcsolatok nélkül, önerőböl csak eddig sikerült jutni jelenleg.
2014. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
tudják a munkaadók, hogy ilyen nyelvtudással-angol, előbb-utóbb váltani fogsz!
2014. dec. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!