Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A munkanélküliség tönkreteheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A munkanélküliség tönkreteheti a házasságot?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapja munkát keresek, de mindenhonnan elküldnek. Németországban élünk, a nyelvtudásom B1 szintű körülbelül.

Csak takarítói állásokra jelentkezek, vagy boltokba raktárba, vagy egyéb betanított munkára, de mindenhonnan elzavarnak.

Az egyik helyen már eljutottam odáig, hogy szerződést ígértek, csak dolgozzak le egy napot. Ledolgoztam. Tetszett a munka, a felettesem elégedett volt a teljesítményemmel, mondta, hogy holnap hív a főnök a részletekkel.

A főnök nem hívott, ezért mi hívtuk fel. Elintézett annyival, hogy a felettes szerint, aki ellenőrzött, használhatatlan vagyok, de majd még visszahív, és megindokolja. Persze nem hívott.

Azóta voltam még egy helyen, de amikor ott is jöttek, hogy x nap fizetetlen, aztán majd döntenek, elegem lett.

Ma már egész nap sírtam, mert nem bírom tovább idegekkel.

Minden másnap interjúra jártam egész hónapban, és mindenhonnan elutasítottak.

Anyanyelvi szinten beszélek szlovákul, folyékonyan angolul, majdnem középszinten oroszul (B1), és alapszinten csehül, de még egy használt ruha dobozoló cég is alulképzettnek talált.

Januárban nyelvsuliba megyek, és addig dolgoznom kell, mert nem tudom kifizetni a tandíjam.

Nem akarok tovább a vőlegényem pénzén élősködni. Hazamennem nincs hová.


Tönkretehet ez mindent?


N


2014. okt. 31. 19:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Hol olvastad, utolsó?

Nekem szláv nevem van, ráadásul -ova végződéssel. :(

2014. okt. 31. 19:49
 12/29 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok, vagy 2 napja a startlap.hu cikkei között.Kerestem, de nem találom.
2014. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
35%

Kimentél egy országba, aminek a nyelvét nem beszéled. Felsorolod, hogy hány másik nyelven tudsz viszont (a B1 szint alapfok egyébként, ami egy olyan szintű tudással egyenlő, hogy az ember be tud mutatkozni, és megérti, ha elmagyarázzák neki, hogy hol van a vasútállomás, talán még egy spagettit is tud rendelni). Semmilyen végzettséget nem írtál. Ha én kimegyek egy országba, akkor az a minimum, hogy tisztességesen beszélem a nyelvet, ez alap. Ebben semmi különleges nincsen. És azt sem értem, hogy míért lepődnek meg emberek ezen. Jééé, hát én nem kapok munkát németbe, me há sose tanultam a nyelvet, oszt mivan? <--- átlag hozzáállás. Mégis mit képzelsz magadról, ne haragudj? Nem hogy egy végzettséged nincs, de meg sem tudod értetni magad 100%osan, nincs az a hülye, aki egy ilyet alkalmazna. Emiatt nem jogos a felháborodásod, sajnálni sem tudlak.

Kérdésre válaszolva pedig: igen, egy nagyon erős, szilárd kapcsolat is tönkremehet. Mert egy kapcsolat mindenben 2 emberből áll, az úgy nem működik a mai világban, hogy az egyik nem dolgozik semmit, azt is ráadásul a maga hibájából. Mert a te hibád, hogy nem beszéled a nyelvet, hogy nincs egy papír a kezedben, amivel vhová felvennének. Németországban nem szlovákul kell tudni, meg magyarul, hanem németül. Jól erzed, tényleg nem jó a másik pénzén élősködni. Tessék jobban igyekezni ezzel a nyelvtudásos dologgal, s elgondolkodni vmi végzettségen is. De őszintén remélem a te példád majd útmutató lesz azok számára, akik hozzad hasonlóan minden nélkül akarnak kivonulni "németbe", mert ott kolbászból van a kerítés...

2014. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Azért szállj már le a magas lóról, utolsó.

Mi az, hogy B1-el csak bemutatkozni lehet? Nyilván neked igen, mert a magyaron kívül mást nem beszélsz, és el se tudod képzelni, mit takarnak a szintek.

Jönnek ide nulla, ismétlem nulla nyelvtudással, és dolgoznak. És nem csak magyart meg szlovákot írtam, hanem folyékony angolt, valamint oroszt és csehet.

Nyilván azért jár itt a szád, mert otthon nem tetszik, kimenni meg nem mersz.

Nem tudod, milyen okból vagyok most itt, szóval ne minősíts kérlek.

2014. okt. 31. 20:32
 15/29 anonim ***** válasza:
3%

Kedves kérdező neked kéne leszállni a magas lóról. Igen, a B1 az alapfokot jelent, és pont arra elég, amit az írt, akinek annyira nem tetszik a válasza. Mondom ezt angol felső, német közép és spanyol alap után.


Nincs szakmád, nyelvtudást sorolsz, amikkel kint semmire sem mégy, mivel nem tudsz németül. Magyarországon sem alkalmaz senki, ha nem tudsz magyarul, max. olyan külföldi cégeknél, ahol úgyis csak angol nyelven kell kommunikálni, de nem nehéz kitalálni, hogy szakma nélkül oda se vesznek fel.


A képzettségedbe semmit sem számítanak a nyelvek, amiket beszélsz, az két különböző dolog!


És igen, egy idő után tönkre mehet a kapcsolat, de nyilván nem 1-2 hónap múlva, de ha mondjuk nem lát benned akaratot, az kiábrándító. Vagy ha látja is az akaratot, de még 2 év múlva se sikerül semmi, akkor akármilyen csúnya dolog, de szedheti a sátorfáját, mert nem kell neki valaki, akit egész életében a hátán kell cipelni.


De amúgy most ez az egész kérdés szerintem arról szól, hogy simogassuk meg a fejedet, hogy nem veled van a baj, mert te milyen okos vagy, milyen sok nyelvet beszélsz és fú de jó.

2014. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%

hogy mennyi irigy és tapló ember van itt, aki csak leszólni képes a másikat...

kedves kérdező! én szurkolok neked. elsőre én is azt mondanám, hogy a német nyelvtudás hiánya miatt nem jutsz munkához, de rájöttem, hogy ez nem igaz. mert pl a barátom is kapott munkát német nélkül, csak angolul tud beszélni. végzettsége érettségi. bár ismerősön keresztül tudott menni arra a munkára (bútor szerelés). szóval én azt ajánlanám, hogy még ne add fel, próbálj ismerősökön keresztül menni valahová, közben pedig tanuld a németet, mert azzal talán könnyebb elhelyezkedni. ha a párod keresetéből könnyen megéltek ketten, akkor nem lesz gond, ha még pár hónapot csúszik a dolog, de akkor is próbálkozz. ha nem keres annyit, akkor próbáld meg azt, hogy akár magyar cégeknek távmunkázz. esetleg a telemarketingben is érdemes körülnézned, én sokszor látok olyan ajánlatokat, ahol szlovák és cseh nyelven kell beszélni. szerintem ha látja a vőlegényed, hogy igyekszel, biztosan nem veszi rossz néven, ha el kell tartania még egy ideig.

2014. nov. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
19%

Ez nem rossz indulat, vagy kiba jó szakma kell és referenciák kellenek hogy felvegyenek, ha nem beszélsz németül, vagy vannak ezek a szerelgetős munkák, amit a hülye is meg tud csinálni, de oda CSAK akkor vesznek fel nyelvtudás nélkül, ha ott van valakid, aki tartja miattad a hátát, meg fordít neked. De ez is ritka, mint a fehér holló, mert nagyon kevés munkáltató gondolja úgy, hogy olyan alkalmazott kell neki, akihez ha szólni akar, akkor várni kell, míg jön a haverja, aki ért is németül.


Ez nem rossz indulat ezek tények.


Irigyek meg mire lennénk? elment egy országba, aminek nem beszéli a nyelvét és munkanélküli. Ki az a hülye, aki ezt irigyli?

2014. nov. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
16 -os nagyon korrekt ,nem értem kinek 0% a válasza ?!
2014. nov. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Szerencsére a házasságodat ez nem teheti tönkre, mert nem vagy házas.

És igen, a legtöbb kapcsolatot a pénz, illetve annak hiánya teszi tónkre.

De a sok sopánkodás, panaszkodás, negatív hozzáállás sem épp kapcsolatépítő.

Szóval nem alapvetően a munkanélküliség az ok.

2014. nov. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező, azt nem írtad még meg, hogy milyen végzettséged van. Ennyi nyelvtudással, ha tényleg jól beszéled a nyelveket, inkább vmi irodai munkát kellene keresned. Persze nem tudjuk, hol élsz, vannak-e ott olyan nagyobb cégek, ahol nem elvárás a német. De egyébként 1 hónap az még nem olyan hosszú idő. Milyen tapasztalatod van?
2014. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!