Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek nem felelőtlenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem felelőtlenség az, ha anyuka?

Figyelt kérdés
... otthon marad gyeden, gyesen és azon sír, hogy épp, hogy be tudja fizetni a csekkeket?

2015. febr. 12. 09:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős gyerekről van szó? Mondjuk ha még gyeden van, akkor 2 éven aluli. Szerintem nem felelőtlenség, hanem elszomorító. Ahogy az is az, hogy aki kisbabával, kisgyerekkel van otthon, az naplopónak van titulálva. Meg kellene érteni, hogy mi nem nyugaton élünk, nem is ahhoz kellene hasonlítani magunkat, mert nálunk nagyon nem úgy van semmi, ahogy ott, ahol támogatják az anyák munkavállalását, biztosítanak olyan munkaidőt, amivel nem gond a családot összeegyeztetni, és bárki tud bébiszittert fogadni, mert nem megterhelő anyagilag. Inkább meggondolni kellene, hogy tudunk e, van e mire gyereket vállalni, meg van e hozzá az anyagi háttér. Nem a gyerek 18 éves koráig kell vele otthon lenni, de én sem adtam volna fél-1 évesen bölcsibe. Ha nem tehetem meg, hogy én, az anyja maradok vele otthon, én látom a fejlődését, az első lépéseit, hallom az első szavait amíg szükség van rá vele vagyok, akkor nem szülök. Nem csak az anyának, de a gyereknek is nagyon fontosak az első évek, hogy kialakulhasson a megfelelő szülő-gyerek kapcsolat. Nálunk aki vissza tud menni dolgozni, ott kezdődik meg az állandó rohanás, időhiány, hogy sosincs elég idő a gyerekere. Még 8 órás munka esetén is. Reggel bölcsi-ovi-suli, munka után ugyanez vissza, aztán háztartás, főzés,stb, majd gyerekek fürdetése, vacsoráztatás, tanulás a nagyobbakkal.... Aki csinálja, az tudja, örül, ha otthon tud lenni a picik 2-3 éves koráig.
2015. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem felelőtlenség hanem elkeserítő. Mi egy kisebb városban lakunk, és 1 bölcsőde van az egész városban. A gyerekeket előre 1, de van olyan is, hogy 2 évvel előbb beiratják, hogy legyen helye, de így sem biztos a dolog, hogy felveszik hely hiányában. Akkor mégis hogyan menjen el az anyuka dolgozni? (Pláne, ha esetleg még a nagyszülők is dolgoznak, esetleg messze élnek, vagy talán nem is élnek már.)
2015. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%

Néző pont kérdése.kérdés, hogy kinek akarsz inkább megfelelni kivel szemben akarsz "fer" lenni. A férjeddel, a gyermekeddel, vagy önmagaddal szemben?

Neked az volt a fontosabb, hogy a férjeddel szemben "fer" legyél,valakinek az a fontosabb , hogy a gyereke mellett legyen minél többet ebben a korban. Ez utóbbi ráadásul még nem is zárja ki , hogy az anyuka ne lenne "fer" a férjéhez is.Lehet ,hogy mindketten így látják helyesnek. Hogy akkor meg miért sír a csekkek miatt? Hát nem lehet mindenki tökéletes.:)

Ki ezért sír, ki azért sír, van aki azért " sír " mert a másik ember szerinte felelőtlen.:))

2015. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Mi jól élünk, nem szorulok rá hogy dolgozzak. Viszont sosem ítélkezem mások felett, csak mert nekem jó... Nem elém az ő életüket és még én is kerülhetek nehéz helyzetbe. Az ítélkezők kicsit gondolkozzanak el. Bármikor fordulhat a kocka és magas lóról lehet a legnagyobbat pofára esni.
2015. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
37%

nem..

de megérdemli, ha van is hely ahova vsszamehetne..

felelőtlennek nem felelőtlen, csak hülye..


bár akkora nem lehet a baj, ha csak sír, de nem tezs ellene..

szerintem

2015. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Különben ezen a fer dolgon is lehet gondolkozni. Te azt írod, hogy nem fer a férfivel szemben, ha a nő nem dolgozik. Nálunk pl az van, hogy a férjem nem szeretné, ha visszamennék dolgozni, mert baromi kényelmes neki, hogy ragyog a lakás, és rendezve vannak a gyerekek. Szóval nem támogat, hogy dolgozni tudjak, pl nem ajánlja fel, hogy majd ő megy s gyerekekért oviba. Szóval ki nem fer? A nő, aki nem dolgozik, vagy a férfi, aki nem végez házimunkát, nem segít a gyerekek ellátásában, nem támogatja a nőt, hogy az dolgozni tudjon ? Ez nem olyan fekete, fehér, mint ahogy sokan látják. Szerintem minden nőnek jobb lenne, ha hamar vissza tudna menni dolgozni, én őszintén hiszem, hogy mindenkinek jobb lenne, ha a gyest lerovoditenenk. De ahhoz társadalmi változásokra van szükség. Mert ki nem fer, a nő, aki nem dolgozik, vagy a politikus, aki stadiont épít bölcsi helyett, a munkaado, aki a járulékok miatt jobban szeret egy embert dolgoztatni 12 órában, mint kettőt 6 órában, vagy a férfiak, akik tiltakoznanak az apagyes bevezetése ellen (északon fel évnyi időt CSAK az apa lehet gyesen) . Szóval ki nem fer?!?
2015. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez az ő dolguk, ők látják az életüket, te csak külső szemlélő vagy.

Én ismerek olyan nőket, akik anno csak azért maradtak otthon végig 3 évet, mert így kihúzták a válság időszakot, és megmaradt a munkájuk, mire visszatértek, aztán tudok olyanról is, aki 1-2 év után vissza tudott állni dolgozni, meg olyanok is vannak, akik arra panaszkodnak, hogy mennének ők már, csak a gyereket nem tudják hova tenni, mert nincs férőhely a bölcsiben, vagy ahol lenne, azt nem tudják fizetni, nincs segítség családon belül (nagymama, stb.).

2015. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%
Fontos információ lenne, hogy mennyi idős a gyerek! Nem mindegy hogy mondjuk 6 hónapos, vagy 2 éves!
2015. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
90%
Enyémet felvették bölcsibe, járt is, én dolgozni, aztán sorozatosan beteg lett és kirúgtak. Na? Tyű de felelőtlen az, aki nem tudja megoldani segítség nélkül a beteg gyereket! Grat a szűklátókörűséghez!
2015. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Milyenek anyuka munkakörülményei? Kell majd naponta 2*1,5-2 órát utaznia a munkahelyére? Mennyit keresne, ha dolgozna? Apuka munkarendje? Azért elég sok mindent kell mérlegelni egy döntésnél, hogy visszamenjen -e az ember dolgozni.

Mi éppen megvagyunk úgy, hogy gyesen vagyok, ha letelik visszavárnak a munkahelyemre. Hiába keresek majd jól, ha naponta több mint 3-3,5 órám megy majd el tömegközlekedéssel (sajnos elköltözött az irodánk, amíg itthon voltam), 5-ig dolgozom. Esélyem se nagyon lesz, h esténként találkozzak a gyerekekkel. Férjem munkája hektikus, néha időben itthon van, néha átutazza a fél országot, akkor persze nem. Erre nehéz szervezni. Nem véletlen nem rohanok vissza :( (közben persze elkezdtem a közelben állást keresni, de akkor biztosan jóval kevesebbet keresnék mint most. következő mérlegelendő. mi mit ér meg)

2015. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!