Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan család, ahol a férfi a pénztáros?

Figyelt kérdés

Én még eggyel sem találkoztam, és nálunk is én kezelem a pénzt. A párom gyakorlatilag leteszi az összes pénzét az asztalra ( nem feltétlen kell ezt szó-szerint érteni), és rám hagyja hogy számoljam ki, neki mennyi kell a hónapra. Ha van valami extra igénye adott hónapban azt is benyújtja. Én is bedobom az én pénzem és elkezdek szortírozni. Számlák, egyéb kötelező kiadások, kaja, utazás, extra költségek (ruha, smink, számítógép/telefon alkatrészek...stb.), spórolás konkrétan valamire, spórolás csak úgy.


És pont ma beszélgettem pár barátnőmmel és mindenhol a nő csinálja ezeket. Vajon miért, és mi motiválja a férfiakat arra, hogy rábízzák ezt a nőkre? Én pl. nem is kértem ezt a páromtól. Ő azt mondta, neki ez nyűg, legyen meg amire kell, nem akar számolgatni meg spórolni. És tényleg, ha x összeget kap annyit költ, de ha minden pénze nála van vagy valamiért több, akkor mindet elkölti... De ez csak egy férfi a sok közül.


Férfiak, ti miért adjátok át a feleségeteknek a pénzügyek irányítását? Vagy épp miért nem? (Ha nők lennének olyan kedvesek és megkérdezik a férjeket, akkor azt is hálásan köszönöm.)



2015. ápr. 1. 22:10
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
60%
Igen,nálunk ő de csak azért mert én most nem dolgozom.
2015. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
83%
Igen, Elton Johnéknál.
2015. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
60%
Mert a legtöbb pasi lusta vásárolni, csekkeket befizetni vagy utalgatni.
2015. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a helyzet, mint 1. válaszolónál. Én nem dolgozom, a férjem igen, így eleve nincs szívem megtiltani neki, hogy megvegye amit szeretne.

Rosszak az idegeim, most egyéb problémáim is vannak, nincs kedvem az anyagiakon idegeskedni, ő pedig úgyis csak addig tud költeni amíg van :) Első a bérleti díj és a számlák, törlesztők, utána azt csinál, amit jónak lát.

2015. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez tök gáz. Nem akar nyűglődni vele. Pedig kell. Olyan, mintha az egyik a szülő lenne.
2015. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
82%

Én nem engedem ki a kezeim közül. Nálunk én vagyok a pénztáros, én kezelem a betéteket és állampapírokat is.


24/F

2015. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk külön kassza van, beb*na ha a feleségem osztaná be az én pénzemet. Pénzügyekben en irányítok. Manapság senkiben sem lehet megbízni, pláne pénzügyekben.
2015. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a férjem, mert most csak ő dolgozik, de amikor dolgoztam, akkor áttette a fizetésem a közös pénztárcába, és utána nem is nyúlhattam hozzá. Igaz, hogy mindent megvesz, ha kell, ha nem, de akkor is megalázó ez, és gyűlölöm a helyzetet.
2015. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk itt első sorban nyilván a közös kasszán élőkre gondoltam, tehát ahol mindkét fizut egy ember fizeti. Most az más kérdés, ha valakinél külön kassza van. Az viszont szomorú, ha nem bízol meg a saját feleségedben. Nálunk pontos elszámolás van amúgy excell táblába írunk minden költést, mindig mindenki tudja, ki mire mennyit költött. Ez most nem úgy néz ki, hogy én határozom meg mennyit költhet :D Ő mond egy összeget, amire szüksége lesz.
2015. ápr. 1. 22:31
 10/53 A kérdező kommentje:
8-as az durva :( Nálunk ilyen nincsen bárki bármikor hozzányúlhat csak a technikai részét bízza rám, hogy biztosan mindenre félre legyen téve/ ki legyen fizetve.
2015. ápr. 1. 22:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!