Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan család, ahol a férfi a pénztáros?

Figyelt kérdés

Én még eggyel sem találkoztam, és nálunk is én kezelem a pénzt. A párom gyakorlatilag leteszi az összes pénzét az asztalra ( nem feltétlen kell ezt szó-szerint érteni), és rám hagyja hogy számoljam ki, neki mennyi kell a hónapra. Ha van valami extra igénye adott hónapban azt is benyújtja. Én is bedobom az én pénzem és elkezdek szortírozni. Számlák, egyéb kötelező kiadások, kaja, utazás, extra költségek (ruha, smink, számítógép/telefon alkatrészek...stb.), spórolás konkrétan valamire, spórolás csak úgy.


És pont ma beszélgettem pár barátnőmmel és mindenhol a nő csinálja ezeket. Vajon miért, és mi motiválja a férfiakat arra, hogy rábízzák ezt a nőkre? Én pl. nem is kértem ezt a páromtól. Ő azt mondta, neki ez nyűg, legyen meg amire kell, nem akar számolgatni meg spórolni. És tényleg, ha x összeget kap annyit költ, de ha minden pénze nála van vagy valamiért több, akkor mindet elkölti... De ez csak egy férfi a sok közül.


Férfiak, ti miért adjátok át a feleségeteknek a pénzügyek irányítását? Vagy épp miért nem? (Ha nők lennének olyan kedvesek és megkérdezik a férjeket, akkor azt is hálásan köszönöm.)



2015. ápr. 1. 22:10
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ez ugy van, hogy az o fizetésébol vonnak mindent- villany, viz, telszámlák, lakbér stb. csekket nem fizetunk be (mert nincs), az én pénzem bekerul a -sporolt pénzek kozé. aztán, ha akarunk venni valamit (ruhát, hutot, tévét, autot) akkor a sporoltbol megy. nem számolgatjuk a pénzt, az én fizetésem egy az egybe sporolt pénz lesz, amit amikor megkapok rogton be is teszek a tobbi kozé.
2015. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig is apukám volt az.
2015. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
64%

#8: megteheti, mert eltűröd.


#6: "Én nem engedem ki a kezeim közül. Nálunk én vagyok a pénztáros"

Hát az én pénzemen garantáltan nem basáskodnál :D

2015. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
0%

8-as vagyok.

Most éppen hova ugráljak? Nem vagyok én kenguru, hogy üres zsebbel fickándozzak.

Egyébként meg tök igaza van, csak én utálom.

2015. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem. A számlákat is inkább ő fizeti be. Az ok csak annyi, hogy ő jobban szeret a pénzügyekkel foglalkozni, jobban is fejben tartja, mivel hányadán állunk.
2015. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Na de jóóóó! Végre üdítő változatosság, ahol a férfiak pénzeznek. Képzeljétek! Nekem a nagypapám azt se tudja mi a pin-kódjuk a közös számlájukhoz tartozó kártyának.


Mindig mondja: "Mama! Adjál már egy húszast" :D Olyan cukik. De mondjuk az én családomban szerencsére pénzen soha senki nem vitázott.

2015. ápr. 1. 22:48
 17/53 anonim ***** válasza:
Nalunk en kezelem a penz megtakaritas reszet, a szamlakat pedig epp az fizeti be aki epp arra jar, vagy epp szabad. A kozos megtakaritas az en szamlamon van, mert en joval tobbet hozok haza es igy nem kell tologatni a penzt. A parom a fizetese egy reszet a sajat szamlajara kapja, az marad is ott es csak a kp reszet tesszuk a megtakaritasba.
2015. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
35/F, ez lemaradt.
2015. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
a nagypapád azt se tudja, mi a pin kodjuk??...az én nagymamám azt sem tudja, hogy pin kod létezik.és szerintem még sose látott bankkártyát sem..(de édesanyám sem, pedig o "csak" 62 éves. neked nagyon modern nagyszuleid vannak.
2015. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon modern nagyszüleim vannak, igen. Nagyon szeretem őket. Mamám venni akart egy laptopot, hogy a netről nézzen recepteket, de végül műtötték a szemét, ezért nem vett, mert félti, de nagynénéméknél szörföl és kinyomtattatja ami tetszik neki. az egyik külföldön élő rokon kisgyerekkel pedig skype-olni szokott. Ja! És mikor új telefont vett, kikérte magának, hogy neki nagyifón (ő mondta így) nem kell, mert ronda, úgyhogy keressünk egy olyat, ami szép, de nagyok a gombjai :D
2015. ápr. 1. 23:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!