Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan család, ahol a férfi a pénztáros?

Figyelt kérdés

Én még eggyel sem találkoztam, és nálunk is én kezelem a pénzt. A párom gyakorlatilag leteszi az összes pénzét az asztalra ( nem feltétlen kell ezt szó-szerint érteni), és rám hagyja hogy számoljam ki, neki mennyi kell a hónapra. Ha van valami extra igénye adott hónapban azt is benyújtja. Én is bedobom az én pénzem és elkezdek szortírozni. Számlák, egyéb kötelező kiadások, kaja, utazás, extra költségek (ruha, smink, számítógép/telefon alkatrészek...stb.), spórolás konkrétan valamire, spórolás csak úgy.


És pont ma beszélgettem pár barátnőmmel és mindenhol a nő csinálja ezeket. Vajon miért, és mi motiválja a férfiakat arra, hogy rábízzák ezt a nőkre? Én pl. nem is kértem ezt a páromtól. Ő azt mondta, neki ez nyűg, legyen meg amire kell, nem akar számolgatni meg spórolni. És tényleg, ha x összeget kap annyit költ, de ha minden pénze nála van vagy valamiért több, akkor mindet elkölti... De ez csak egy férfi a sok közül.


Férfiak, ti miért adjátok át a feleségeteknek a pénzügyek irányítását? Vagy épp miért nem? (Ha nők lennének olyan kedvesek és megkérdezik a férjeket, akkor azt is hálásan köszönöm.)



2015. ápr. 1. 22:10
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
mi közös kasszán vagyunk de a férjem kezeli a pénzt. ennek az az oka,hogy közös számlánk is van illetve,hogy vidéken lakunk (szó szerint 40 perc séta a belváros csak oda ahol van posta,bolt,pékség stb...) van 2 kicsi gyerekünk és betegség miatt nem lehet jogsim. így vagy együtt megyünk vagy 90%-ban a férjem elszalad a postára, hoz péksütit hétvégén pedig tesco. nálam annyi van amennyi kell de mindig kérek ha. minden kiadást megbeszélünk és mivel nálam van a másik kártya ha nélküle megyek ugyanúgy tudok vásárolni. de mivel főleg ő visz erre sincs szükségem amíg nem dolgozom újra ez így is marad és tökéletes.
2015. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Általában a fzietésünket egyhelyre tesszük, aztán mindenki vesz el onnan amennyi kell. A számlák egy részét ő fizeti be, a többit én, attól függ kinek esik útjába. Vásárolni mindig együtt megyünk. Azért talán mégis én kezelem inkább apénzt, mert ha rajta múlva elköltenénk az egészet gyorskajára, édességre, üdítőre, nasira, nem nagyon tud spórolni, én szoktam meghűzni a határvonalat, hogy jó, akkor csak 1 csoki, 1 chips.

Anyuéknál teljesen anyum kezeli, ő fizeti a számlákat, ő vásárol be, általában egyedül. Viszont tesóméknál meg szinte teljesen bátyám kezeli a pénzt.

2015. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%

" de miért jo, ha számlán tartjátok a pénzt? "


Mert a modern banki szolgaltatasokat csak ugy tudjuk igenybe venni. Az osszes szolgaltato a szamlarol vonja le automatikusan a fizetnivalokat, sokat vasarolunk a neten, azt sem tudod keszpenzzel.

Igazabol mindketten utaljuk a a keszpenzt, ahol lehet kartyaval fizetunk.


Meg aztan nagyobb osszegeket nem is biztonsagos otthon tartani.

2015. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
54%

Időpont ma 00:49

Nem értem mi olyan vicces ebben. Igen, kártyára kapjuk minketten és kivesszük. Én általában a negyedét a számlán hagyom, a többit kiveszem, abból teszek félre a "matrac ala", és utána a maradékból intézünk mindent. Nem szeretem, ha csak a számlén van, mert nem tudom soha mennyi pénzem van még, könnyebben elmegy a kezemből, mint a készpénz. A másik, hogy felénk még mindig sokhelyen nem lehet fizetni kártyával, vagy ha lehet is húzgálják az eladók a szájukat. Betörés nem nagyon szokott előfordulni a környéken, napközben itthon vannak szomszédok, észrevennék, éjjel meg itthon vagyunk mi, meg el is van dugva a pénz.

2015. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem azért adta át a pénzügyek kezelését, mert ő hajlamos ezt-azt elfelejteni, számlabefizetést tologatni, felesleges dolgokat vásárolni stb., plusz úgy általában utálja az ilyen hétköznapi számolgatásokat.

De a pénz közös pénztárcában van, bármelyikünknek elérhető, csak én vagyok mindig képben, mennyi pénzünk van aktuálisan, és a beosztást is én tervezem meg (háztartás szintjén, hogy amire feltétlenül kell, arra jusson).

Engedélyt nem kell kérni senkinek, hogy csak úgy kivegyen pénzt, adott határig (ez hónapfüggő is), de nagyobb összegnél nyilván mindig jelezzük a másiknak, vagy a férjem kérdezi meg, hogy ez vagy az belefér-e, mert ő nem látja át.

A közös számlánkat viszont ő kezeli, meg az utalásokat is, nekem meg azokhoz nincs kedvem.

2015. ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az en fizum teljes egeszeben megy megtakaritasra, es a ferjemebol elunk (kozel egyforma az osszeg). Mivel ez az osszeg az o szamlajan van, es mindent online fizetunk, ho elejen o utalgat at. Vesz le keszpenzt (kb. heti 30 ezret), az van itthon, ha megyek vasarolni, abbol viszek el, az marad nalam. Altalabn hoelejen feltoltjuk a keszleteket (igy a heti penz boven eleg), ruhakat, cipoket egyutt vasarolunk, a muszaki cikkeket rabizom. Nekem orult nagy segitseg, hogy nem kell a szamlakkal foglalkoznom, neki meg kb. fel ora internetezesbol megvannak a dolgok. Nekunk kulon vannak a bankszamlaink, de mindig csodalkozom, hogy milyen harcok mennek itt a parok kozott a penzert. Soha nem volt olyan, hogy "most ez az enyem, ez a tied, ezt kulon penzbol vedd, legyszi adjal mar egy keveset..." eppen amelyikunknel van penz, az fizet, soha nem szamoljuk egymas kozott.
2015. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
54%
A férjem szokta összerakni a számlákat, kiteszi a pénzt, én meg befizetem. Az ő lakása, az ő nevére jönnek a számlák, én fel sem bontom, még ha tudom, hogy csak csekk van benne. Ő keresi a pénzt a családban, amit én hozok haza az zsebpénz az ő fizetéséhez képest.
2015. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
83%

Én mind a kettőben benne voltam, vagyok. Az előző házasságomban azért volt szükséges, hogy én kezeljem, mert nem lehetett rábízni még a csekkbefizetést sem, mert magára költötte, aztán a hazugságaival és kölcsönkéréseivel egyik lyukat azért ásta, hogy betömje a másikat. Persze bele is bukott egy idő után. Együtt vásároltunk, mert nem bíztam benne. Szét is mentünk e miatt.

Most a feleségem kezeli.Ennek gyakorlati okai vannak. Otthon van a gyerekekkel, neki van ideje vásárolni és postára menni, utalgatni. Egyértelmű, hogy nála van a pénz, de ha kell nekem valamire,szólok neki és kiveszem a pénztárcájából. Teljesen jól működik.

2015. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Nyilván a lustaság, hogy ezzel sem kell törődniük.


Mi közösen kezeljük a pénzügyeket, közös elvek mentén.

2015. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

49-es vagyok. Postára soha nem megyünk, mindent netbankon keresztül intézünk, erre nem érünk rá. Megtakarításokról, célokról stb. közösen döntünk, hiszen egyfelé haladunk, egy szerkeret húzunk.


Számomra elképzelhetetlen, hogy ez ne így legyen.

2015. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!