Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan család, ahol a férfi a pénztáros?

Figyelt kérdés

Én még eggyel sem találkoztam, és nálunk is én kezelem a pénzt. A párom gyakorlatilag leteszi az összes pénzét az asztalra ( nem feltétlen kell ezt szó-szerint érteni), és rám hagyja hogy számoljam ki, neki mennyi kell a hónapra. Ha van valami extra igénye adott hónapban azt is benyújtja. Én is bedobom az én pénzem és elkezdek szortírozni. Számlák, egyéb kötelező kiadások, kaja, utazás, extra költségek (ruha, smink, számítógép/telefon alkatrészek...stb.), spórolás konkrétan valamire, spórolás csak úgy.


És pont ma beszélgettem pár barátnőmmel és mindenhol a nő csinálja ezeket. Vajon miért, és mi motiválja a férfiakat arra, hogy rábízzák ezt a nőkre? Én pl. nem is kértem ezt a páromtól. Ő azt mondta, neki ez nyűg, legyen meg amire kell, nem akar számolgatni meg spórolni. És tényleg, ha x összeget kap annyit költ, de ha minden pénze nála van vagy valamiért több, akkor mindet elkölti... De ez csak egy férfi a sok közül.


Férfiak, ti miért adjátok át a feleségeteknek a pénzügyek irányítását? Vagy épp miért nem? (Ha nők lennének olyan kedvesek és megkérdezik a férjeket, akkor azt is hálásan köszönöm.)



2015. ápr. 1. 22:10
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk en kezelem a penzugyeket, annal az egyszeru oknal fogva hogy az asszonyt ez egyaltalan nem erdekli. Igaz szerencsere nem kell beosztanunk meg sporolnunk, de ha igy lenne szerintem akkor is en csinalnam. Ot csak az erdekli hogy legyen eleg penz a kartyajan ha vasarolni akar, de hogy pontosan mennyi penz van a szamlan, mennyi megtakaritasunk van es hol, valamint mennyi osszjovedelmunk arrol fogalma sincs mert total hidegen hagyja az egesz.

Mindig azzal szokott viccelni, hogy ha akarnam teljesen ki tudnam zsebelni, akar nagy osszegeket is eltuntethetnek mert fogalma sincs az egeszrol :)


39F

2015. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:

offolom kicsit a kérdést, de miért jo, ha számlán tartjátok a pénzt?

én betettem anno x osszeget, nagyjábol semmi kamat nem volt rajta, szinte kevesebbet kaptam vissza, mint amennyit betettem...ugyhogy én megszuntettem minden számlát.

2015. ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is a férfi kezelei. Engem valahogy teljesen hidegen hagy és tök jó, hogy ő mindent megcsinál. Külön számlánk van, ő fizetia befizetni valüt és az enyémből megy a kajára meg az egyebekre. Nekem van mindig több pénzem, viszon az összeshez tudja a pin és egyéb belépési kódot. Sosincs vitánk ebből. Mindenki azt vesz amit akar, ha neki már tényleg nincs pénz a kártyáján, akkor átrak az enyémről az övére.
2015. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

De legtöbbször a férjem vesz fel pénzt, én nem szeretek magamnál hordani többet, mint ami tömegközlekedésre kell, esetleg még pár száz forint.

A csekkeket mindig ő fizeti, ő fizeti az albérletet, a rezsit a társasházban. Ő vásárol be.

Mivel autóval van, evidens, hogy ő vásárol be, mert neki útba is esik, míg nekem kitérő, a posta főleg.


A spórolást ketten űzzük. Eleve nincs olyan, hogy levesszük a fizetést fizetés után, és közösbe dobjuk. Minek? Mindig fel van véve x összeg, amiről tudjuk, hogy fedezi a kiadásainkat, és kész. Ha még kell valamire, mert extra kiadás adódik, még veszünk fel. A többi meg gyűlik szépen számlán, minek vennénk le?


Szerencsére a férjem is, én is remekül értünk a takarékossághoz és a beosztáshoz, pedig egyébként ő otthon nem ezt látta. A szülei gyerek értelmi szintjén vannak pénzügyekben.

Nálunk mindig van megtakarítás.

2015. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
85%

"offolom kicsit a kérdést, de miért jo, ha számlán tartjátok a pénzt? "


Akkor otthon tartod a dunyha alatt? :) Majd amikor minden megtakarításodat (már ha van!) elviszi egy betörő, majd tedd fel újra a kérdést. :)

Én nem aludnék nyugodtan 1 millió forinttal a lakásban, és főleg nem merném nyugodtan ott hagyni, mikor dolgozni megyek. Számlán jó helye van. Nem kamatozik nagyon? Sz*rok rá, csak meglegyen!

2015. ápr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is anyum foglalkozik ezzel,mert apu nem tud bánni a pénzzel.Akármekkora összeg is van nála,azt biztosan elkölti rövid időn belül.Így célszerűbb volt anyura bízni,ha még hónap végén is akarunk enni.
2015. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:

én nyugodtan alszom tole, én a banktol tartok csak :-D


jobb lenne egy svájci számlára betenni, csak abban sem tetszik az, hogy 120 frank a kezelési koltség havonta...

2015. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:

21-es

Na az én párom is pont úgy van mint a tiéd, nagyon nem érdekli, csak legyen :) De egyébként azt mondom, megértem, én is szívesen átpasszolnám másnak a macerát, de valakinek csak meg kell ezt is csinálni, vagy nem?


Hogy miért tartjuk számlán?


Hát lakástűz, betörés, ilyesmi miatt. De nem tartunk mindent számlán, mert amit rövid időn belül elköltünk azt le is vesszük. Én egyébként alapból jobban szeretek készpénzezni, mert külön borítékokban rendszerezem, hogy ez a pénz erre van az meg amarra félretéve. Külön boríték, biztosan még véletlenül SEM költjük el, vagy ha igen, azonnal tudunk mérlegelni, mi a fontosabb. A felmerült kiadás, vagy amiből kivesszük. Ha egyben van az összeg, én bevallom ennyire nem látom át. Szóval számlán a nagyon plusz pénz marad, ami úgymond semmire nem kell. Aminek van helye, az addig itthon van, amíg el nem költjük. De ezek nem nagy összegek 10-20 ezer ft. Most pl 15 ezer várja, hogy megérkezzen a vízdíj, de még nem is tudjuk mennyi lesz.

2015. ápr. 1. 23:36
 29/53 anonim ***** válasza:

Nálunk is anyum intézi ezeket. Pedig apu dolgozik főállásban úgymond ő a családfenntartó maximálisan. Nem kérdeztem ugyan rá de a válasz nyilvánvaló:


Apu jórészt reggeltől estig melózik, nincs sem ideje sem ereje még a postára rohangálni, vagy egyéb ügyeket intézni esetlegesen hivatalokba. A vásárlás meg aztán végképp anyura marad, hiszen nálunk csak ő főz. Apa max halászlevet...


Tehát nyilvánvaló, hogy a főösszegnek anyumnál kell lennie úgymond. Nyilván függ ez az egész attól is ki mennyit dolgozik és mennyi szabadideje van. Vagy épp mennyire modern (bánkártyáról, internetes bankról intézi a számlák fizetését stb.) Ebből a szempontból az én apám teljesen középkorban él, hogy úgy mondjam.


Tehát ez a válasz.

2015. ápr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim válasza:
nálunk is a férfi kezeli a pénz, mert ö jár boltba csekket fizetni. gyerekekkel itthon vagyok, és így nekem könnyebb. számlámrol is fel veszi a pénz volt hogy töle kérdeztem mi a pin kód mert elfelejtettem olyan rég voltam fel venni.
2015. ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!