Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan család, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan család, ahol a férfi a pénztáros?

Figyelt kérdés

Én még eggyel sem találkoztam, és nálunk is én kezelem a pénzt. A párom gyakorlatilag leteszi az összes pénzét az asztalra ( nem feltétlen kell ezt szó-szerint érteni), és rám hagyja hogy számoljam ki, neki mennyi kell a hónapra. Ha van valami extra igénye adott hónapban azt is benyújtja. Én is bedobom az én pénzem és elkezdek szortírozni. Számlák, egyéb kötelező kiadások, kaja, utazás, extra költségek (ruha, smink, számítógép/telefon alkatrészek...stb.), spórolás konkrétan valamire, spórolás csak úgy.


És pont ma beszélgettem pár barátnőmmel és mindenhol a nő csinálja ezeket. Vajon miért, és mi motiválja a férfiakat arra, hogy rábízzák ezt a nőkre? Én pl. nem is kértem ezt a páromtól. Ő azt mondta, neki ez nyűg, legyen meg amire kell, nem akar számolgatni meg spórolni. És tényleg, ha x összeget kap annyit költ, de ha minden pénze nála van vagy valamiért több, akkor mindet elkölti... De ez csak egy férfi a sok közül.


Férfiak, ti miért adjátok át a feleségeteknek a pénzügyek irányítását? Vagy épp miért nem? (Ha nők lennének olyan kedvesek és megkérdezik a férjeket, akkor azt is hálásan köszönöm.)



2015. ápr. 1. 22:10
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Miért jó, ha számlán van a pénz?


Mert kb. 3 perc alatt elintézem minden számla befizetését.

Mert tudok netről, ebay-ről vásárolni egyszerűen.

Mert nem tudnék milliókat itthon tárolni biztonságban.

2015. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Nálunk én nem dolgozom,tehát én intézem a befizetni valókat,meg a bevásárlást,tehát elvileg,és gyakorlatilag is én vagyok a kasszás.Ha költünk akkor én tudom,hogy mire futja vagy éppen mire nem,a férjem nem költ semmi pluszra,együtt járunk ruhát-cipőt,egyebeket vásárolni,sörözgetni nem jár,úgyhogy nincsenek plusz kiadásai amire "zsebpénzt" költene.
2015. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

Nálunk is az asszony intézi, pont azért, amiket leírtál. Számomra ez nyűg. Igaz nálunk csak én keresek, a feleségem itthon van. De így is van két fiatal kocsi (is).

Azért azt is tudni kell, hogy elszalad vele a ló. Ezért már kérnie kell, és meg kell mutatnia minden blokkot. De kap, és csak azt teszem szóvá, ami tényleg feleslegesen drága.

37F

2015. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
35%

"én nyugodtan alszom tole, én a banktol tartok csak :-D "


Mondom, majd meggondolod, ha ne adj Isten betörnek hozzád. :) A munkám során hallottam már nem egy zokogó, mindenét elvesztett embert a telefon túlsó végén. Nem volt üdítő. Sosem akarnék a helyükben lenni.

Azt meg jó, ha tudod: kiszagolják, ki tart otthon pénzt. Szóval ne nagyon dicsekedj ezzel a szemléletmóddal sehol, mert rossz vége lehet...

2015. ápr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
Aki nem számlán tartja a pénzét, az hogyan kapja a fizetését? Vagy minden hónapban kiveszi, majd beteszi a matrac alá a készpénzt? :D
2015. ápr. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
47%

nem igazán tudnék olyan helyzetet elképzelni,hogy a nőm intézze a pénzügyeimet/inket,vagy hogy átadjam neki a fizum.

mindent tökéletesen át kell látnom az életemben,így a pénzügyeinket,számláinkat is,ezért én intézem az ilyesmit.

mondjuk én vállalkozást is vezetek a családon kívül,ezért igencsak fura lenne,ha nem tudnám pontosan forintra,hogy mi merre hány méter.

2015. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. Nagy biztonságban érzem nála a pénzt. Mindegyikünk szabadon hozzányúlhat de meg is szoktuk beszélni ki mit szeretne venni. Én nem azért adom a pénzt oda neki mert a férfi az úr a háznál vagy hasonló sztereotípiák, egyszerűen csak így alakult ki (mert az ő bankszámlája kevesebbet von) közös bankszámlára készülünk :)
2015. ápr. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Nálunk ő, mégpedig, mert az én keresetem 95%-a elmegy az orvosokra és kezelésekre (súlyos beteg vagyok), plusz ő 3x annyit keres, mint én.


Így nincs is közös kassza, pl., mert kb. 20 000-et tudnék beletenni, az meg megy a kajcsira, esetleg valami ruhára.

2015. ápr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: az ő a leendő vőlegényemet jelenti.
2015. ápr. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk 100%-ban a férjem kezeli a pénzt. Nem ő ragaszkodott hozzá, hanem én önként adtam át neki az irányítást, mert én sajnos nem igazán tudok a pénzzel bánni. Teljes mértékben ő irányítja a pénzügyeinket, ő intézi a vásárlásokat, megtakarításokat, fizeti a számlákat. Szégyen, nem szégyen, de az én kezemből bármilyen nagy összeg képes nyom nélkül kifolyni, szóval csak így biztonságos a dolog. Egy hete szültem, csináltattunk közös számlát, és a gyedem is arra érkezik, a családit és adókedvezményt is ő veszi igénybe. Még "zsebpénzt" sem igazán kapok, nem is tartok rá igényt. Ha kell valami, vagy ő megveszi, vagy együtt elmegyünk megvenni és szigorúan ő fizet. Még kártyám sincs a közös számlánkhoz, ezt is én akartam, hogy így legyen.
2015. ápr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!