Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet így továbbra is együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet így továbbra is együtt élni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

A párommal teljesen elhidegültünk egymástól vagyis én biztosan.Ő még azt állíja szeret,de az elmult időszakban én már nem ezt éreztem a részéről.Van 3 gyermekem előző házasságomból akikkel jó ideje nem tudott kijönni,részben az ő hibájukbol is,merthát nem éppen a legjobb,legszófogadóbb gyerekek,de ő sem úgy állt már jó ideje hozzájuk (sokszor trágár szavakkal illette őket stb stb) amit én nem igazán tudtam szó nélkül lenyelni,plusz megestek olyanok,hogy a nyár folyaman többször eltűnt szó nélkül éjszakára (ha én ezt vissza adtam neki én voltam mindenféle rossz,de amikor ő csinálta én meg ne szólaljak érte) ... mikor rájön a "happy" elmegy inni a haverjaival és totál részegen esik be (számomra olyankor kibirhatatlan,mert nem hagy pihenni folyamatosan ki be mászkál,beszél,kelteget,ugráltatna-nem az a kötekedős tipus ilyenkor de ha nem figyelek rá ha ilyrn van mindig oriási vita kerekedik belőle,ha nem pattanok azonnal már elgord mindenfélének)

Ezek a dolgok miatt én úgy érzem nem birom tovább folytatni,nem szeretném ebben a formában a kapcsolatunkat.

De!Van 2 közös gyermekünk is.

Párom azt állitja szeret,mostanaba valamennyit javitott a nagyobb elozo hazassagombol szuletett gyerekeimmel valo kapcsolatan es nalam is probal jobb fenyben feltunni.azt kerte ha nem is szeretem,de legalabb a kozos gyerekeink miatt probaljuk meg,maradjak vele.

Van valaki itt aki hasonlo helyzetben volt,van?Tudnátok tanácsot adni hogyan lehetne ezt helyrehozni,mukodtetni valahogy ezt a "kapcsolatot" bekesen,nyugodtan tovabb?

Egyáltalán volna értelme?

Nem érzek semmit már iránta bárhogy is probálkozom,igy hát a gyerekek miatt még talán,hátha tudnánk továbbra is "együtt" élni.

Köszi aki elolvasta és előre is köszönömazoknak akik tudnak valami tanáccsal szolgálni.

Negativ véleményeket ha lehet nem kérnék,igy is eléggé kikészit ez a helyzet :(


2015. ápr. 28. 17:10
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Sosem volt olyan,hogy én széttárom a kezem és azt mondom ez nem megy,nem birok velük.Igyekszem minél többet foglalkozni velük és megbeszélni is mindent.Igaz kisebbik iskolás fiam nem igazán van oda a tanulásért,de tudja muszáj,csak igy fog a későbbiekben boldogulni majd ha kell segitek inkább elmagyarazom többször a dolgokat ha nem érti (pl leckéknél)...de egyébként a ház körüli dolgokban is bármikor szivesen segit mindegyik ha megkérem őket, sosem huzzák ki magukat alola.(amit remélek,hogy igy is marad :) )
2015. ápr. 30. 11:11
 22/26 A kérdező kommentje:
amig élt az édesanyám arra nevelt,hogy tanuljunk iskolába is rendesen és tanuljunk meg önálloan is boldogulni,ha nem lesz segitség akkor is.Sosem felejtem el mindig megvolt a tanulásra,a házban-ház körüli munkákra és a játékra is mindig az idő.még a mosogatónkat székről értem fel már én is beálltam segiteni,3an vagyunk testvérek felváltva csináltuk,a szobánkat rendbe kellett tartani,felaöpörtünk,felmostunk,az udvaron anyánkkal együtt csináltuk amit kellett,bátyám még pluszban apánknak is segitett a férfimumkában.de 12 éves koromra megcsináltam mindent ami női munka,akkor tájt kezdtem el megtanulni a férfi munkát is,kivéve a főzést azt 14 éves koromban kezdtem megtanulni,akkorra már anyám beteg volt.és nem azért nevelt erre anyánk,hogy neki ne kelljen ezeket megcsinálni ezt azért leszögezem! nagyon is jót tett hogy mindezt időben megtanultam így boldogulok azért egyedül is,bármilyen munkát elvégzek.Ezekre azért (lehet valaki elitel erte,nem tudom kinek mik a nevelési elvei) de én azért igyekszem az önálló eletre is ránevelni őket majd,egyenlőre jol haladunk korukhoz megfelelő dolgokat rájuk bizok,bár én kevesebbet mint ránk hisz én azért mégiscsak itthon vagyok (az én anyám reggel 5kor ment el dolgozni du 5 volt,hogy hazaert.)
2015. ápr. 30. 11:24
 23/26 A kérdező kommentje:
Igy hát bár nem szeretném ha apa nélkül maradnának,ha valahogy fenntartható lenne a "kapcsolat" ugy,hogy egy házban vagyunk vagy rendbehozható lenne a dolog mint kérdeztem is megtenném értük,de nem félek annyira azért az egyedül léttől sem bármilyen nehéz is lesz vagy lenne...csak fogalmam sincs hogy lehetne egy szeretet,tisztelet bizalom nélküli "kapcsolatot" hosszu évekik nyugalomban fenntartani :( sajnos...erre nem volt ki megtanitson nyilvan ezért is tettem fel a kérdést hátha akad aki hasonló vagy ilyen helyzetben volt/van...
2015. ápr. 30. 11:29
 24/26 anonim ***** válasza:
Bár én még sosem voltam ilyen helyzetben, de szerintem ahhoz, hogy ez működjön, új szabályokat kell lefektetnetek, amit mindkettőtöknek tiszteletben kell tartania. Azt, hogy mik ezek, azt nektek kell megbeszélni, de úgy, hogy mindketten elégedettek legyetek. Ennek része lehet az, hogy ha részegen jön haza, akkor békén hagy téged, illetve hogy nem szól bele, ha időnként elmész szórakozni. Ezt csak te tudod eldönteni, hogy mi az, amit érdemes bevállalni még ezért a kapcsolatért.
2015. máj. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Illetve fektessétek le, hogy melyek azok a munkák a gyerekekkel kapcsolatban (pl.: esti fürdetés, mese olvasás, fektetés), amelyek mindenképp az övé. Esetleg a nagyokkal tanulj te, ha segítségre van szükségük, segíts nekik, míg a kicsik apja jatszik a kicsikkel. Valahogy próbáljátok meg, mert 5 gyerekkel egyedül maradni nagyon nehéz, bár becsülöm benned, hogy nem ilyedsz meg az önállóságtól. Csak tudod ez tényleg nem csak rólad szól egy ekkora családban.

Nem tudom mekkora gyerekeid vannak, de 16-17 éves korukban iszonyú nehéz, és kell egy erős kezű apa, aki féken tartja őket. Hidd el 5 fiam van, melyből 4-et én szültem. Okos gyerekek, kettő egyetemre jár már, de hogy mit üvöltöttem velük 16-18-ig, hogy ne kallodjanak el, azt ne tudd meg. Csak azért, hogy velem ne beszéljenek félvállról, vagy ha kérek valamit, akkor azt ne engedjék el a fülük mellett. Mára már semmi probléma, de a kamaszkor iszonyú nehéz volt, és a gyerekek élete sokszor ott siklik ki (nem tanulnak, nincs céljuk, kötelesség tudatuk, látom a régi osztálytársak közül, akikkel nem bírtak, mit csinalnak)..

Szóval csak ezért gondoltam, hogy ennyi gyerekért érdemes megpróbálni.

2015. máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ja, és apa mutasson példát, hogy minden nap dolgozni megy a bejelentett munkahelyére, ez nyugodtan lehet feltétel. Feketézni munka után, jövedelem kiegészítésként ráér.... Igy többre viszi a család..
2015. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!