Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért irkál ide a feleségem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért irkál ide a feleségem? Itt megoldódik mineden?

Figyelt kérdés
Látom,hogy a napokban többször is használta ezt az oldalt.Ma a fiam azzal várt,hogy sokat sír az anyja miattam.Velem is próbált már beszélni,de nem értem mi baja.
2015. jún. 1. 22:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:

Ő mondja a magáét,hogy ez nem jó,az nem jó,mire vágyik,régebben még kérdezte,hogy én mit szeretnék,már régóta nem.

Sose ment nekünk a kommunikáció.Szerinte én nem értem őt meg.

2015. jún. 1. 22:50
 12/70 anonim ***** válasza:
89%

Mi lenne, ha elobb te adnál? Figyelmet, torodést? Basszus egy kapcsolaton dolgozni kell és igen, plusz munka es energia.


Te meg adsz neki neha egy-két orat, hogy beszélgessetek?

Naponta kellene beszélgetni.


Mindketten kelletek, hogy javuljon a helyzet.

Kezd el te eloszor.

2015. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:
De miről lehet 6 év után beszélgetni? Az első feleségemmel sem volt közös témánk 2 év után.
2015. jún. 1. 23:01
 14/70 anonim ***** válasza:
Bármiről, mert minden nap történik valami új....
2015. jún. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
100%

A kérdések alapján a feleségednek több elég nagy baja is van.


Nem boldog veled. Ezt te régóta tudod. Szerinte te nem törődsz vele. Szerinted ő nem figyel rád.

Hagyjuk most, hogy szerinted vele mi a probléma. Persze takarózhatsz vele, csak épp semmi értelme nincs. Azon próbálj meg változtatni, amin tudsz.

Igaz, hogy nem törődsz vele? Gondolkozz el rajta. Szoktál neki kedveskedni, ajándékot vinni, akár csak egy szál virágot? Szoktad azt mondani, hogy "anyukám, elviszem a gyereket sétálni, vegyél addig egy jó, nyugodt fürdőt". Vagy bármi hasonlót?

Újfent leszögezem, hogy nem az számít, hogy ő mit csinál vagy mit nem csinál. Az számít, hogy te mit teszel. (Ennek egyszerű az oka: csak azon tudsz változtatni, amit te teszel.)


Kettesben programot szeretne. Talán nem is tudod, de szuper helyzetben vagy: nem kell neked tippelgetned, hogy mit akar a feleséged, hiszen megmondja. Oké, néha kávéztatok egy órát. Ez kezdetnek jó. Más egyéb?

Értem, hogy tanulsz és dolgozol is. Át is érzem, én pontosan ugyanezt csinálom már három éve. Rettenetesen fárasztó. De ettől még kell foglalkozni a kapcsolatoddal is. Miért nem viszed el moziba? Nekem például az amolyan jolly joker-program: őszintén szólva megesik, hogy elalszom a film közben. Persze erre mondhatnánk, hogy akkor kidobtuk a jegy árát. Pedig nem. Elmentünk kettesben egy programra. A másik örül. Az ő öröme pedig megér ennyit. (Persze olyan filmet szoktam választani, ami őt érdekli. Így általában fel se tűnik neki, ha elbóbiskolok :D)

A másik megoldás az lehet, ha előre eltervezitek a programokat. Eleve te is úgy tudsz akkor tervezni, plusz a tervezgetés neki is örömöt okoz. Ez lehet annyi is, hogy mittudomén két hét múlva vasárnap elmentek Szentendrére. Ő a két hét alatt lehet, hogy azt fogja nézegetni, hogy hova menjetek el, mit nézzetek meg, melyik fagyizóba menjetek be - és úgy fogja érezni, hogy törődsz vele.


Azt nem értem, hogy miért nem tudsz vele beszélgetni. Nincsenek gondolatok a fejedben? Nem érdekel semmi? Bocsi, de akkor egy elég buta és unalmas ember lehetsz. Együtt éltek. Adott téma lehet a háztartás, a gyereknevelés. Megbeszélhetitek a másnapi kaját. Ezek a legrosszabb, legunalmasabb kapcsolatban is mindennapi témák. De emellett beszélgethettek a munkádról is, vagy amit tanulsz. Én ha találok valami érdekesebb dolgot a tananyagban, azt elmesélem és átbeszéljük. A legutóbb például az volt a téma, hogy amióta betiltották, vajon melyik könyvtárakban lehet halonnal oltó tűzoltórendszert használni.

Számos téma jön szembe a világban. Tényleg nem tudsz mit megosztani a feleségeddel? Ha leültök este megnézni a híradót, arról se szoktatok beszélni?


És ezek még csak azok a problémák voltak, amiket te magad írtál.


A szexet végképp nem értem. Tehát ha ő szeretne szexelni veled, akkor kigúnyolod? Most őszintén: normális vagy??

Miért nem szexelsz vele? Nem tetszik? Nem kívánod? Nem áll fel? Van valakid? Mindegyik megoldható.

De egyik sem jogosít fel arra, hogy gúnyolódj a másikon. Ezzel teljesen tönkreteszed (ha még eddig nem tetted volna) az önbecsülését, az önértékelését. Őszintén szólva nálam egy ilyen eset is válóok lenne.

Ha problémáitok vannak, azt meg lehet oldani. De a másik embert kigúnyolni és megalázni? Most komolyan, ez hogy jut eszedbe?

Nem csodálom, hogy már nem érdeklik a problémáid...

2015. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 A kérdező kommentje:

Amiket írtál,tőle is hallottam már.De nem értek vele egyet.

Mit kezdjek vele sokat sír, ha nem válaszolok,vagy nem úgy,ahogy ő szeretné,kiabál velem.Igaz,nem volt mindig ilyen.

Kedves volt,a lakást is jobban rendben tartotta,volt,hogy éjjel 2-ig vasalta az ingeimet,már többnyire magamnak vasalom.

A virágot szóvá tette,májusban volt a házassági évfordulónk.Küldtem neki napközben sms-t,nem felejtettem el.

Este együtt vagyunk,ő játszik a gyerekkel,én tévézek.Vagy ha én játszom,addig mosogat,pakol.Ez normális nem?Lefoglalom a gyereket,hogy tudja a házimunkát végezni.Hétvégén sétálunk egyet hármasban.Szoktam pihenni,szükségem van rá.

Nyaralni is megyünk majd a nyáron,ő választotta a helyet.

Nem szeretek előre tervezni.Ő igen.Ha este ír egy haver,hogy menjünk sörözni,szólok a feleségemnek,sose volt ellenvetése.Nem járok gyakran,havi 1-2 alkalom.

Igen,igazad van,unalmas vagyok.Ezt neki is megmondtam esküvő előtt.Nem tudom mit vár.A munkámról,tanulásról nem kérdez már néhány hónapja.Nem érdekli.

Híradót nem nézünk.Én tévézek a másik szobában,ő a gyerekkel játszik vagy mesét néznek.

Sokszor fáradt vagyok,azért nincs szex,meg a gyerek is későn alszik el.Néha anyósomra bízza a gyereket a feleségem,olyankor elmegyünk egy kietlen helyre autóban szexelni.Már ilyet sem szervez egy ideje.

Megmondja,megszervezi,megyek én :)

2015. jún. 2. 13:05
 17/70 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, az tipikus, de ettől még nem normális. De a változáshoz két ember kell, ha te nem akarsz, akkor minden marad a régiben. Mert ő egyedül maximum válni tud, ha elég erős hozzá.
2015. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:

6 év után miről lehet beszélgetni? Mi 8 éve vagyunk együtt, sok mindenben eltérő érdeklődési körrel, az elején azt sem tudtam, hogy a férjem mit tanul, aztán, hogy mit dolgozik. Nekünk az 5. év volt nehéz, majdnem szét is mentünk, de változtattunk, új szokásokat alakítottunk ki. Mi sem voltunk éppen bajnokok a kommunikáció terén...


Aztán el kezdtünk többet beszélgetni, érdeklődni az iránt, hogy mi van a másikkal, konkrétan ki milyen napi szintű dolgokkal találkozik a munkahelyén, azokat hogyan oldja meg, milyen feladatokat élvez jobban, miket kevésbé. Egyéni, és közös célokat is tűztünk ki, ezekben támogatjuk egymást, beszélgetünk róla, teszünk érte. Ennek része a kapcsolatunk is, amire külön is szánunk időt valamilyen közös tevékenységgel, pl. sétával, vagy kirándulással, vagy csak a legújabb Casey Neistat vagy Videómánia videó megnézésével a youtubeon.


Megmutatjuk egymásnak, ha találunk valamilyen jó zenét, pedig abban is elég különböző az ízlésünk. Főzünk közösen. Ötletelünk, ha a munkával kapcsolatos megoldandó kihívás van valamelyikünknél. Tudjuk, hogy mikor van valamelyikünknek rossz napja, és mikor jó. Mesélünk magunktól is, nem kell emiatt faggatóznia a másiknak. Az idő nagy részében kedvesek vagyunk egymással. Értékeljük, és megköszönjük egymásnak a legkisebb kedves gesztust is, pl. ha a férjem kiviszi a szemetet, vagy ha én elmosogatok, vagy csak nem felejtem el betenni este a kaját a hűtőbe.


Ajándéknak tekintjük egymást, és az együtt töltött időt, és ezt tudatjuk is egymással, vagy szóban, vagy egy öleléssel, csókkal. Ha beszélgetünk, egymás szemébe nézünk, és figyelünk arra, amit a másik mond.


Vannak nehezebb napjaink, amikor valamelyikünknek valami baja van, és nem tudunk egymással kedvesek lenni. Ilyenkor megy egy darabig a türelem, de aztán van, hogy borul a bili, és meg kell beszélnünk, ha valami rosszul esett. Rögtön érzem én is ilyenkor, hogy miker sikerült egymást meghallanunk igazán, mert ez csak akkor történik meg, ha sikerül őszintén elmondani, hogy mi a baj, nem pedig egymás fejéhez vágva dolgokat, ,,te sosem", meg ,,mindig" jellegű mondatkezdéssel... Hanem rendesen elmondva, hogy mi az, ami rosszul esik, és milyen megoldásnak örülnék. És akkor együtt ki lehet találni. És persze fontos az is, hogy ilyenkor mindketten vállaljuk a részünket, amiért a helyzet kialakult. Mindenhez két ember kell, olyan nincs, hogy csak az egyik a hibás.


Ha viszont eldöntöd, hogy változást szeretnél, a feleséged valószínűleg nem fogja megérteni ezt elsőre, és még egy darabig védekező pozícióból fog reagálni akkor is, ha közeledni akarsz hozzá bármilyen módon, hiszen ha eddig így volt, akkor nagyon nehéz elhinni, hogy mostantól máshogy lesz. Javaslom, hogy nézd meg a Fireproof c. filmet ( [link]

2015. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem miért sír,az volt a válasz,hagyjuk,úgysem változik semmi.Meg már elmondta sokszor.Akkor minek erőlködjek?

Közös cél volt a gyerek,ezt neki is mondtam,mi kell még?

Én tanulok,dolgozom,a vasárnapom az övék.4 éve van így,még egyet kell kibírnia.

Nem szoktunk együtt főzni,hiába hívott már,apám azt tanította,egy férfinek nincs keresnivalója a konyhában.

Sok közös bennünk sincs,de rendes nő, elvettem.Csak ne kiabálna velem.Minden oké lenne.

2015. jún. 2. 13:37
 20/70 anonim ***** válasza:
Most trollkodsz vagy tényleg így gondolod?
2015. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!