Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért irkál ide a feleségem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért irkál ide a feleségem? Itt megoldódik mineden?

Figyelt kérdés
Látom,hogy a napokban többször is használta ezt az oldalt.Ma a fiam azzal várt,hogy sokat sír az anyja miattam.Velem is próbált már beszélni,de nem értem mi baja.
2015. jún. 1. 22:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:
Nagy hülyeséget csináltam.Megint mondta a magáét,én meg kiakadtam,mondtam váljunk el.Csendben annyit mondott,igazam van,nem kell ezt megjavítani,váljunk.
2015. jún. 4. 20:46
 42/70 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy tudat alatt válni akarsz, csak valamiért nem mersz beleállni a dologba. Valószínűleg azzal, hogy most ki is mondtad, a feleségedben tudatosult, hogy már nincs miért kiabálni, nincs miért küzdeni. Szomorú, mert a diplomád és a nyelvvizsgád pénzt hozhat neked, de boldogságot már kevésbé.
2015. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
48%

Az én hozzászólásom nem lesz népszerű, de úgy éreztem csak azért is kommentálnom kell.


Előre leszögezném, hogy tapasztalatlan vagyok, nem voltam nős, még igazán sok párkapcsolati tapasztalatom sem volt.


De ti normálisak vagytok? Nézzétek már meg a szituációt. Adott egy felnőtt pasi, aki dolgozik, tanul. Igen, azzal hogy tanul még pénzt is keres, ráadásul a jövőben még több pénze lehet. A feleség meg el akarja hagyni, mert nem foglalkozik vele ELEGET? Mivaaaaan?????????


Ok, elismerem, mert igazat adok a nőnek is. A leírás alapján én is úgy látom, hogy a Kérdező, kicsit hanyagolta a családját. De nem nőzött, nem félrejárt, csak dolgozott és tanult mellette. Naná, hogy nem juthat idő mindenre....


Én nemtom milyen nők írkáltak ide, de szerintem a nőknek ez a viselkedése már komolyan gáz. A Kérdező nem csinált semmi rosszat, mégegyszer mondom. Dolgozott és tanult és mellé kicsit felelőtlenül elkényelmesedett és hanyagolta a feleségét meg a gyerekét. Na de ezért felrúgni egy házasságot? Eddig tart a házasságban az eskü, hogy "jóban rosszban"?


Vagy olyan esküt tettetek egymásnak, hogy "ameddig foglalkozol velem és nem unatkozom melletted, addig veled maradok"?


Igen, a kérdező is hibás szerintem. De a Kérdező szerintem hibás mondjuk 35%-ban, a nő meg 65%-ban. És azt gondolom, hogy ez egy tipikus női hiszti. A hozzászólók többsége meg tipikusan hisztis nő. A Kérdező, meg egy érzelmileg fejletlen, ugyanakkor a családjának biztonságot teremtő férj.


Az, hogy a Kérdező mérgében azt mondta, hogy váljanak és a felesége is erre azt mondta, hogy váljanak, az még nem jelenti azt hogy el is kéne válni.


Kérdező, komolyan mondom, hogy kezdj el gondolkodni! Ez nem csak arról szól, hogy kinek van igaza és hogy a válással ki húzza a rövidebbet. Mert szerintem hosszú távon a nők húzzák itt a rövidebbet, ők lépnek ki a házasságból, náluk marad a gyerek és ők gondoskodhatnak magukról meg a gyerekükről, az ex csak tartásdíjat fizet.


De ez már arról is szól, hogy a gyereked úgy nő fel, hogy az anyját valami idegen pasas dugja! Mert azért a válás után ez szokott lenni. A gyerek megy az anyához, az anya elkezd majd újra pasizni, ismerkedni...


Szerintem még egy párterápián, vagy pszichológuson is elgondolkozhatnál. Sőt, komolyan, talán egy házassági tanácsadás lenne a legjobb nektek. Mert úgy látom, hogy nagyon nem tudtok kommunikálni. Főleg te, nagyon zárkózottnak tűnsz. És már ne is haragudj, de kicsit lehet keményfejű vagy, vagy érzelmileg elfojtottál magadban sokmindent, vagy figyelmetlen voltál. Szerintem keress egy házassági tanácsadót, vagy ha kettesben nem megy, akkor egy pszichológust.


Igen, sikerült mindenkit szidnom, a Kérdezőt is, a feleségét is. És sikerült jó konzervatív válássellenesként is feltűntetnem magam, amivel gondolom nem lehetek szimpatikus sok hozzászóló nőnek, mivel a nők szeretnek válni...

Ráadásul hímsoviniszta is vagyok, mivel kijelentem, hogy a nők alulműveltek, állandóan hisztiznek, manipulálják a férjüket. És még a férfiak oldalára sem állok, mivel azt gondolom, hogy a férfiak érzelmileg fejletlenek, nem képesek a megfelelő kommunikációra és nem veszik észre a problémákat.


Keress egy szakembert, házassági tanácsadót! Nem szégyen, mivel erre a helyzetekre vannak kitalálva. Itt neten nem fogsz tutibiztos segítséget kapni, mindenki a saját érzelmi sérelmeit fogja rávetíteni a te problémádra és így adnak tanácsot (Látod, én is pl már előítéletes vagyok és azt mondom a nőkre, hogy hisztisek és buták!)

2015. jún. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
69%

Kedves #43!

Kicsit bánt, hogy itt gyakorlatilag mindenkit lehisztiseztél, de nem veszem magamra.

Ugyanakkor egyáltalán nem értek azzal, ahogy elosztottad a felelősséget a férj és feleség között. A férj 4 oldalán át csak azt bizonygatta, hogy ő nem is érti mi a baj, meg ő milyen unalmas, meg az elmúlt 4 év után ő csak még 1-et kér és a felesége kiabál meg eltaszítja...szerintem ezek csak kifogások arra, hogy miért nem akar változtatni. Az pedig, hogy ki hibásabb egy kapcsolatban, teljes tévút...jobb lesz bárkinek, hogy elmondhatja a másik 5%-kal hibásabb? Ha egy család szétesik, édes mindegy kinek az oldalára billen a mérleg.

Attól pedig ne haragudj, de a falra mászok, hogy de a férj bizony eltartja a családját és ez mindenre egy aduász. Írta a férj, hogy a feleség is dolgozik, akkor ő is használhatja kifogásként a munkáját?

Egyebekben egyetértek veled, nem a válás a megoldás mindenre (elvált szülők gyerekeként éreztem hátrányát, de előnyét is); viszont ha valaki már hangosan kimondja, véleményem szerint az több, mint intő jel. Ettől függetlenül én szurkolok ennek a házaspárnak, hogy helyrehozza a kapcsolatát.

2015. jún. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy kapok majd most mindent,de mégis leírom.Azt hiszem, nem tudom,mit akarok.Túl fiatalon nősültem /22 évesen/ 10 évig tartott az a házasság.Közben csináltam egy saját vállalkozást,annak éltem,illetve elvégeztem az egyetemet levelezőn, az első feleségem elhagyott.Utána 2 évig ÉLTEM, nők,szórtam a pénzt.Aztán csődbe ment a vállalkozás,adósság is maradt.Ekkor ismertem meg a jelenlegi feleségemet.Ő szeretett pénz nélkül is.De 1 éve követelőzik.A fizetésem fele a hitelekre megy.Azt ígértem,mikor megismertem,hogy 1-2 éven belül egyenesbe jövök.Nem tudtam teljesíteni.Bántja is a büszkeségem.Ezért is kezdtem újra tanulni,hátha utána találok még jobban fizető állást.Ezt nem érti meg.Nem érti,miért nincs elég időm 6 éve rá,rájuk.Nem érti,miért nincs pénz arra,hogy kicsit helyrepofozzuk a lakást.Bevallom,én nem értek semmihez,mármint burkolás,festés stb.Mondta,hogy az is jó,ha ketten kifestünk egy hétvége alatt.Pár dolgot a saját lánykori spórolt pénzén megcsináltatott.Nem érti,miért nem segítek eleget itthon a házimunkában.Barátainkkal is szeretne néha közös programot,de sokszor nem érek rá, ő velem együtt szeretne menni.

Szóval elegem van vagy tehetetlen vagyok ezekkel az elvárásokkal szemben.Lehet,tényleg jobb lenne válni.Nem tudom.Megkérdeztem a szüleim is,anyám szerint váljunk,apám azt mondta,nem fogok még egy ilyen rendes nőt találni.???

2015. jún. 5. 17:36
 46/70 anonim ***** válasza:
A legtöbb nőnek kell a törődés...
2015. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:

A pénz nem old meg mindent. Közhelyesen hangzik, de teljesen mindegy, mennyi pénzed van, ha nem vagy boldog.

Hat évet kérni nagyon sok idő úgy, hogy mellette nem foglalkozol vele. Ennyi idő alatt egy ember az életének új szakaszába lép. És ti most külön, egymástól függetlenül teszitek ezt.

#43 egy kicsit gondolkodj el a "kicsit" jelzőn. Hat évig hanyagolni egy családot, az lényegében a kisgyerekes családi lét felét jelenti. Gondolj bele, ha apukád "csak" hat éven keresztül tett volna rátok: nulla nyaralás, nulla közös élmény, nulla akármi. Mondjuk amikor felső tagozatos és gimis voltál. Nem olyan kevés idő az...

2015. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:
Szoktunk nyaralni, 3-4 napra minden nyáron elmentünk valahova hármasban.Vasárnap is van közös séta.
2015. jún. 5. 21:22
 49/70 A kérdező kommentje:
44! Milyen előnye,hátránya van elvált szülők gyerekének lenni?A fiam hogyan fogja megélni,ha válunk?
2015. jún. 5. 21:24
 50/70 anonim ***** válasza:

#44 vagyok.

Úgy értettem, hogy a válásnak vannak előnyei és hátrányai is, hogy egy válás a közös gyerekben, ha már fel is fogja mi történik örökre nyomot hagy. Kiben nagyobbat, kiben kisebbet, de mindig ottmarad.

Az előnyt úgy értem, hogy van az az állapot, amikor mindenkinek jobb, ha a felek válnak. Az én szüleim állandóan veszekedtek és bár próbálták magukat visszafogni, gyerekként is érzi az ember, hogy nem kerek a dolog. Tulajdonképpen annyira gyökeresen más emberek, hogy nem is értem így felnőtt fejjel, hogy házasodhattak egyáltalán össze anno. Így rajtuk semmi más nem segíthetett, csak a válás.

Mindezek ellenére ott vannak a hátrányok, A Nyom, amit hátrahagy egy válás a gyerekben. Az életem egyik legnagyobb félelme, hogy velem is ugyanez fog megtörténni. Hogy bár jelenleg úgy érzem, hogy a nagy Ővel vagyok együtt, mégsem fog sikerülni, folyamatosan azt "kutatom", hogy lehet ezt elkerülni, kiküszöbölni.

Ezen felül végigkíséri mindannyiunk életét az a rémesen kínos légkör, amikor a szüleimnek valami miatt egy légkörben kell valamit tenniük...gyerekkoromban mindig azzal küzdöttem, hogy tudnék mindkettőjükkel egyszerre és ugyanannyit lenni.

Egy szó, mint száz, annyit tudok neked mondani, hogy kérlek, gondold át, de úgy, mint életed egyik legfontosabb döntését. Ha képes vagy rá, harcolj a családodért.

2015. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!