Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg lehet ezt a házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet ezt a házasságot még menteni? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés

A férjem kb két évvel ezelőtt belekerült egy adósság és hazugságspirálba. Rengetek tartozást halmozott fel, folyamatosan mindenről hazudozott. Azt mondta, hogy elintézett dolgokat(hivatalos, fontos dolgokat), így fogalmam sem volt arról, hogy egyre nagyobb szarba kever minket. Végül lebukott, minden hazugságára fény derült. Akkor teljsen vállszélességgel mellé álltam, hogy szeretem, majd rendehozzuk a dolgokat. Nagyon nehezen, de keztem elfelejteni minden egyes megalázó hazudozását.

Zokogva kért, hogy ne hagyjam el, mondta, hogy segítségre van szüksége, pszichológus. Pánikrohamai lettek.

Aztán én keresetem neki egy pszichiátert. Minden egyes héten órákon át beszélgettünk arról, hogy mi volt a terápián, mikről volt szó... stb. Órákon át, részletesen elmesélt mindent.


Na, hétfőn jött egy telefon, amiből kiderült, hogy nem intézett el megint egy hivatalos ügyet. Aztán nyomban kiderült egy másik jogi dolog elmulasztása is. Végül már tudtam, megint minden hazugság. Felhívtam a rendelőt, ahol még nem is hallották a férjem nevét. Megint átvert, és úgy hazudott, mintha könyvből olvasná. A naptárban ott volt felírva, mikor kell terápiára mennie. Egyszer az épület előtt találkoztunk, szóval teljes mértékben megvezetett.

Kommunikálni nem kommunikál velem, mert csak egyszavas válaszokat kell NEKEM KIHÚZNOM BELŐLE. Borzasztóan fáj, borzasztóan összetörte a szívemet. Nem tudom, hogyan tovább.

N/31



2016. jún. 29. 13:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
*pszichopata - elírtam
2016. jún. 29. 14:38
 12/25 Költőnő? ***** válasza:
Anyám húsz éve hazudozik a rezsiről, már azt hisszük csak el, ha ott a bizonylat. Több százezer Ft tartozás, a teljes összeget talán nem is tudjuk, már nem egyszer hoztuk vissza bírósági szakaszból a dolgokat. Szted 20 év alatt sikerült megváltoznia? Néha összekapcsolása magát, amikor kiderül h hazudozik, tart egy hónapig; aztán kezdődik minden elölről. Otthon ez megy 20 éve.
2016. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ezt akár pár évvel ezelőtti önmagamról is írhattad volna. Dettó kb. ugyan ez voltam. Mondjuk nálam ez úgy kezdődött, hogy az exem elhidegült tőlem és megpróbált megcsalni. Én szerelmes voltam belé végig és ez miatt kaptam egy idegösszeomlást. Nem tudtam dolgozni, jöttek az adósságok és a hazugságok. Egy az egyben, amit leírtál ... Válás lett a vége. Azóta jól vagyok, rendes párkapcsolatban és semmi stiklim nincs. Az exemnek is van párkapcsolata, bár nála vannak bajok, de az más lap.


A saját párhuzamos tapasztalatom alapján: engedd el, ez nem fog megváltozni. Ő csak akkor tud kigyógyulni, ha gyökeres változás és trauma (sokkterápia) éri. Amíg vele vagy és tudja ezt csinálni veled, addig ennek nincs vége ... ugyan így voltam ...

2016. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%
Emlekszem az elozo kerdesedre, es ne haragudj, de mar ott is borzaszto naivnak lattalak amiert nem hagytad ott azonnal ezt a barmot. Nem fog megvaltozni, es ha buta vagy es hagyod akkor csak meg nagyobb szarba fog keverni teged. Most mar elhiszed vagy meg megvarod amig eladja mondjuk a fejed folul a hazatokat? Lepni kell vagy ne panaszkodj hogy megint atvert. Nem is ertem hogy gondoltal gyerekre egy ilyen faszi mellett. Nagyon felelotlen lenne toled, de szerencsere meg nem keso valtoztatnod.
2016. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ő egyáltalán nem ilyen volt, úgy érzem, valami komoly pszichés zavar miatt hazudik folyton. Egyszerűen nem meri elmondani, ha nem intézett el valamit, azt mondta. Retteg, hogy veszekedés, konfliktus lesz belőle. Aztán az első hazugságot már elkezdi takargatni a többivel.

A kérdés az, hogy van-e még értelme küzdeni. Mert egyébként nagyon gyengéd, féltő, segítőkész, okos, jószívű. Ha egyet tüsszentek, már megy, és főzi a teát, amikor kiderült, hogy lehet, nem lehet saját gyerekünk, akkor azt mondta, hogy nem érdekli, mert a lényeg, hogy velem legyen így vagy úgy ygereke, nem baj, ha nem vérszerinti. Nagyon megértő a legtöbb helyzetben.


Ezért érzem azt, hogy nagyon nehéz dolgom van, mert egyrészt elveszítette a bizalmamat, egymás után 2x ráadásul, másrészt viszont úgy érzem, hogy valami baja van, mármint pszichésen. Régen tényleg nagyon megbízható volt. Nem tudom, mi történhetett vele.

2016. jún. 29. 15:18
 16/25 anonim ***** válasza:
Nezd, hitegetheted magadat azzal, hogy ez valami pszcihes betegseg, de inkabb ideje lenne kinyitnod a szemedet es meglatni a valosagot. Az ilyen felelotlen, alja viselkedest a vilag legdragabb pszichologusa sem fogja neked kikezelni mert ez nem betegseg, hanem szimplan felelotlenseg es nem torodomseg es aki a sajat csaladjaval nem torodik ilyen szinten, azt nem tudom mit akarod meg mentegetni hogy ez valami psziches dolog.
2016. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem reménytelen a dolog, de nehéz életed lesz mellette. Lehet h jobb amit a többiek is javasoltak, hogy hagyd ott. megváltozhat, van rá esély, de lehet h csak ideiglenes lesz, nehéz ezt megjósolni.

Normális élet kell neked, vele sok gyötrelem lesz.

Ezen gondolkozz aztán hozz racionális döntést..félig a szivedre félig az eszedre...

2016. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a történteket, de úgy jön le az írásodból, hogy már adtál egy esélyt neki és megint átvert.

Megpróbálhatod, lenyelni az egészet, de szerintem megint átverne.

Jó lenne tudni, hogy mi váltotta ki az egészet azért, viszont neked kell tudni, hogy mennyi esélyt akarsz még ennek adni.. Az biztos, hogy ha azok után megint átverne, lelkileg nagyon rossz lenne...

2016. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal válj el tőle, tönkreteszi az életedet. A kapcsolat alapja a bizalom, ez a legalapvetőbb.
2016. jún. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ennek annyi. Az egyik legalapvetőbb dolgot árulta el ami egy kapcsolathoz kell. A bizalmadat.
2016. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!