Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi kerül többe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi kerül többe havonta a víz és gázszámla vagy az étkezés és háztartási dolgok?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel nem vagyunk közös kasszán, 8 éve élünk együtt ő az étkezést és a háztartási dolgokat fizeti én a többit. Van egy 8 hónapos lányunk és mamámnál élünk külön házrészbe. Szeretnénk elköltözni, de mikor mondtam a páromnak, hogy csak az én nevemen lesz a ház, mert így fair neki állt feljebb. Azt mondta belefizetne ő is a fundamentámban, de nem tudná a felét kifizetni a háznak. Pont ezért nem is akarom elvenni feleségül. Én keresek többet, ő ráadásul jelenleg gyeden van, töredékét kapja amit eddig keresett. Azzal jön, hogy ő többet fizetett a 8 év alatt a háztartásba mint én. Jogos a sérelme?
2016. nov. 30. 10:56
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
98%

Ugye jól gondolom, hogy ez esetben csak te fizetnéd az egész házat, ugye? Nem várod el tőle, hogy vegyen neked ajándékba egy fél házat, ugye? Remélem otthagy a pitsába...

Egyébként ha rendesen esztek és nem 200m2-en laktok, akkor szerintem egyértelműen a kaja több, ha viszont kenyéren meg krumplin éltek akkor meg a rezsi.

Ja még az érdekelne, hogy mielőtt fölcsináltad, közölted vele, hogy nem tervezel vele közös életet, csak kúrópajtik vagytok? Vagy csak most, mikor a létező legkiszolgáltatottabb helyzetben van, hánytad ez így ki magadból?

2016. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
98%

Mégis miért vagytok együtt, minek vállaltatok gyereket, és mi a fenének akartok külön életet, mikor borzalmasan gyerekesek vagytok?

Te egy x évvel korábbi sérelemre hivatkozol, és vered a fogadhoz a garast, miközben ő szült neked, beszáll a költségekbe, és összességében a tőle telhető módon próbál anyagilag IS részt venni a felelősségben. Te pedig ezért cserébe 0 bizalmat adsz neki, és olyasmit vetítesz a szeme elé, hogy ha esetleg félremész, vagy csak random elhagyod, akkor még a házból is kidobod, mert hidd el, mikor a férfi ennyire ragaszkodik, hogy csak az ő nevén legyen a ház, a nő egyből erre gondol. És ilyen sztoriból sem egy létezik.

De komolyan, nem értem, emberek hogy élhetnek együtt x éve, és vállalhatnak gyereket úgy, hogy ennyire bizalmatlanok a másikkal szemben.

2016. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
98%
Szóval a barátnőd (a gyereked anyja) nem érdemel meg ugyanannyi részt a házból, mert nem tud dolgozni a KÖZÖS GYEREKETEK nevelése miatt? Miért nem maradsz akkor te otthon Gyesen és te kapod a fizetésed töredékét helyette. Akkor is jogosnak fogod érezni, ha a barátnőd nevén van teljesen a ház? (és igen, az étkezés 2-3 ember részére milliószor többe kerül mint a víz meg a gázszámla, de még ha az áramot is beleszámoljuk meg az internetet, akkor is. Ilyen gondolkodással szégyelld magad, hogy gyereket vállaltál, és megkeserítenéd mindkettejük életét a fukarságoddal.
2016. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyon ostoba a barátnőd, hogy leereszkedett egy ilyen fillérb_szó lószarjancsihoz.

A gyereked anyjáról beszélsz így? Te paraszt."


Gratulálok.

Attól, hogy valaki szül egy gyereket, (anya lessz) még lehet jellemtelen és anyagias.


A kérdező meg joggal aggódik. A megoldás egyébként az lenne, hogy vártok a ygerek 3 éves koráig, és anyuka is ki tudja pengeti a felét a háznak, ha már mindeképp részesedni akar. Ha akkor sem tudja, akkor szard le, és vegyél házat a saját nevedre, ha akar megy veled, ha meg nem akkor maradjon. Komolyan mondom nevetségesek a nők.

2016. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
98%
Na itt a másik nyomi.... kecske való nektek, vagy a konnektor.
2016. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Már az is érdekes önmagában, hogy 8 éve éltek együtt, de nem tudod mire mennyit költetek?

Egyébként a kaja a több, de mérjétek le azt is, ki mennyit eszik.

És nem, nagyon nem fair, ahogy leírod. Csak azt nem értem, minek szült neked gyereket.

2016. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Amíg lakásban laktunk, a rezsi közös költséggel együtt sosem érte el a 30ezret.


Most házban vagyunk, kicsit megnőtt a rezsiköltség, viszont közös költség nincs, így továbbra is olyan 30ezer körül van, fűtésszezonban (mostanság) olyan 35-40.


A kaja 60-70 ezerből jön ki kettőnknek. Ez változatlan.


Nálunk egyértelműen a kaja a drágább.


Ez azonban nem változtat a tényen, hogy számonkéred rajta a fizetését (gyed, az istenért, a gyerekeddel van otthon....), és hogy azért nem akarod feleségül venni, mert kevesebb a pénze. Ez nem szerelem, ez érdekkapcsolat. Az meg kifejezetten undorító, hogy a gyereked anyját simán kidobnád a házból, mert kevesebbet keres. Egyébként, kíváncsi lennék arra a hatalmas fizetéskülönbségre, ami ennyire megakadályozza a bizalmad benne- nálunk a párom kereken 500 ezerrel (nettóban) keres többet nálam, mégsem problémázott a házasságon.

2016. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

"Pont ezért nem is akarom elvenni feleségül."

És még ő fizetett többet a háztartásba.


Pofám leszakad.

És az ilyen kuki buksiknak van párjuk...

2016. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
96%
A barátnőd simán felszámolhatja neked a gyereknevelés miatt kiesett keresetét, ha ilyen anyagias vagy.
2016. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
16%
Leírom, hogy én mennyit költök albérletre és étkezésre, erre leszavaznak 20%-ra.... :D Ez a gyakorikérdések.hu. Agyatlan barmok gyülekezete.
2016. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!