Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csak a feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a feleségnek szokás felvenni a férje nevét?

Figyelt kérdés

A férjnek miért nem? Ez így teljesen egyoldalú, olyan mintha a feleség a férjéhez tartozna, annak tulajdona lenne. Sokan mondják, hogy így látszik ha a nő férjnél van. Annak nem kell látszania, hogy a férfi nős? Tudom ,hogy így szokás, de amikor manapság már annyi minden változik, akkor a névviselési szokások miért nem modernizálódnak? Mondjuk az már haladás, hogy a borzasztó né-zés kezd végleg kimenni a divatból, de szerintem az is szörnyű mikor a nő teljesen elhagyja a régi vezetéknevét és kicseréli a férje családnevével, mintha testvérek lennének.

Nők ti hogy vettétek/szeretnétek fölvenni a férjetek nevét? Férfiak ti mit gondoltok a névfelvételről? Felvennétek ti a feleségetek nevét?



2017. jún. 17. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
0%
egyetértésben*
2017. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
87%

Racionáis ember nem mond olyat, hogy egyenlőbb, mert értelmezhetetlen fogalom.


Egy párkapcsolat elkezdéséhez érzelmek kellenek, érzelmi döntés. Ha te csak szocipataként felméred, hogy miket tud neked adni, és mennyire tudod dominálni, inkább válaszd a remetelétet.

2017. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:

Nem értem, ezen mit lehet ebben veszekedni. Az egyenrangúságot illetően a név a legkisebb dolog, egyáltalán nincs döntő szerepe. Az egymással szembeni viselkedésnek van.

"szerintem az is szörnyű mikor a nő teljesen elhagyja a régi vezetéknevét és kicseréli a férje családnevével" => Ne mondd, hogy szörnyű, amíg nem ismered őket. Lehet, hogy a nőnek előtte valami ciki neve volt, amitől igyekezett megszabadulni, vagy egyszerűen nem szívesen viselte az apjának a családnevét, mert lehet, hogy az verte őket, alkoholista volt, vagy simán otthagyta a családját. Az enyém az utóbbi kategóriába tartozik, így én sem szívesen viselem a faterom nevét. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy azután is megtartom, miután férjhez megyek, mert már így ismer mindenki, és nem is szerepel a leggyakrabban előforduló családnevek listáján. Az is lehet, hogy ha van egy ingyen névváltoztatási dobásom, és a házassági anyakönyvi kivonat bemutatásával kicserélik az irataimat is, akkor így íratom be:


Férj vezetékneve - Anyukám vezetékneve Keresztnév


21/L

2017. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
0%

34. Lehet, hogy nem létező fogalom,

viszont ha olvastad Orwelltől az Állatfarmot, akkor tudod, hogy mit jelent, hogyan használják.

2017. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
100%

#30 Oké, a kérdést teljes mértékben kikerülted. Egyetlen szót sem pazaroltál a lényegi megválaszolására.

Az egyenrangúság igénye, nem femináciság. Körülbelül olyan távol áll tőle, mint a liberalizmus a politikai korrektségtől.

A férfiak terhére elkövetett jog/becsület sértéseket ugyanannyira rossznak tartom, de ennek semmi jelentősége a hülyeséged igazolásában. :D

Egy nő nagyon is képes racionális döntéseket hozni, sőt. Állítom adott esetben jobban is dönthet, mint én vagy te vagy bármelyik férfi, a témában való jártasságtól függ.

2017. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
8%
#32 Értelmezhetnéd pedig. Amikor papíron egyenlő, a valóságban mégis kiváltságos, mert nő. Hazugság volna tagadni, hogy van ilyen!
2017. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
0%

Kikerültem, mert eszméletlen ostoba kérdés volt. A kikerülésben pedig megindokoltam, miért: mert nem szolga vagy alattvaló kell nekem. Értelmezd!


"ldegéltek boldogan, mindig a tiéd az utolsó szó, szépen irányítod az életet.

Aztán kitudja... mondjuk 9 év után belefutsz a kapcsolat egy válsághelyzetbe, vagy tudod mit, ne is. Belefutsz egy olyan témában, ami sarkalatos kérdés az alattvalódnak és most az egyszer nem a tiéd az utolsó szó, sőt, még kompromisszumot sem hajlandó kötni, teljesen betámaszt.

Na, akkor mi van?

Előadod neki, hogy te vagy a férfi a kapcsolatban? Megvered? Hm?"


Nem irányítom az életét. Azt csinál, amit akar. De családi kérdésekben akkor is legyen valaki, akié az utolsó szó és ne az legyen, hogy "a nő hordja a nadrágot", meg folyton hatalmi harcokat folytatnak a házastársak.


Meg lehet mindent beszélni értelmesen. Mint megírtam, nem bántanám a páromat, teljesen felesleges. Nem értem a feltételezést, de lehet, hogy magadból indulsz ki?

2017. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
100%

72%: " Szerintem a férfié legyen az utolsó szó. "


Azt hiszem páros lábbal rúgnálak ki egy ilyen kijelentés után.

És te beszélsz arról, hogy ki kire mit erőltet rá? :)

2017. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 A kérdező kommentje:

#36

Te meg kiváltságos akarsz lenni csak azért mert férfi vagy. Biológiai tényre hivatkozva (férfinak születtél) előjogokat akarsz egy kapcsolatban (döntések meghozatala, utolsó szó kimondása, családfőség). Úgy gondolod, hogy jogosult vagy ezekre a dolgokra pusztán azért mert farok van a lábad között. Meg racionális vagy persze. Attól nem lesz valaki racionálisabb és megfontoltabb mert férfi, ez nagy általánosítás. Az egyénenkénti különbségek nagyobbak mint a nemek közti különbségek.

2017. jún. 17. 13:14
 40/66 anonim ***** válasza:
100%

#37 Most nettó hazugságot, ferdítést írsz. De! alattvaló számodra a nő.

Tiéd az utolsó szó, tehát irányítod, az van amit te mondasz. Előjogod van, mert a p_csösnek születtél. Te vagy a kiskirály a családban, a családfő.

De alattvaló, szolga, megáll a kérdésem, amit újból kikerültél.

2017. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!