Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csak a feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a feleségnek szokás felvenni a férje nevét?

Figyelt kérdés

A férjnek miért nem? Ez így teljesen egyoldalú, olyan mintha a feleség a férjéhez tartozna, annak tulajdona lenne. Sokan mondják, hogy így látszik ha a nő férjnél van. Annak nem kell látszania, hogy a férfi nős? Tudom ,hogy így szokás, de amikor manapság már annyi minden változik, akkor a névviselési szokások miért nem modernizálódnak? Mondjuk az már haladás, hogy a borzasztó né-zés kezd végleg kimenni a divatból, de szerintem az is szörnyű mikor a nő teljesen elhagyja a régi vezetéknevét és kicseréli a férje családnevével, mintha testvérek lennének.

Nők ti hogy vettétek/szeretnétek fölvenni a férjetek nevét? Férfiak ti mit gondoltok a névfelvételről? Felvennétek ti a feleségetek nevét?



2017. jún. 17. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

#4

Nem akarom játszani az emancipált nőcit de felb*sztad az agyam kicsit.

Először is hogy érted azt, hogy a feleség lesz a férj családjának a része? Milyen családnak? Amikor két ember összeházasodik együtt alkotnak egy családot onnantól kezdve.

Aztán milyen családfőről beszélsz? Ez a fogalom totálisan elavult mára, sőt nem is létezik olyan hogy családfő. Szóval ez hülyeség volt.

Meg mi az, hogy nem hiszel az egyenrangúságban, meg a női-férfi szerepekben hiszel? Szóval szerinted az a hagyományos szerep ha a férfi magasabb rangú mint a nő?

Jézus... Tuti 26 éves vagy és nm inkább 62?

Ja és egy tanács: Soha ne házasodj meg!!

2017. jún. 17. 12:16
 12/66 anonim ***** válasza:
11%

#9

Nálad lehet. Egyenjogúság =/= egyenrangúság.

2017. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
15%

#11 Engem nem érdekel az ilyen emancipált hülyeség, mert látom mindenhol, hogy az ilyenek miatt nem működik a házasságok jelentős része. Ez tény. Hidegen hagy a kor szelleme, a szokások, így látom helyesnek, mert látom mennyire nem működik az, ami ma van, hogy mennyien vergődnek. A feminista érzetű nők persze felháborodnak ezen, de én csak nevetek rajta. Egy férfi igenis legyen férfi és egy nő legyen nő és nehogy már a nő irányítsa a családot, ez elképzelhetetlen számomra. Egyenrangúság? Az azt jelenti, hogy minden szaron veszekednek, mert a nő biztos, hogy mindig mindent máshogy akar. A nagy egyenrangúság a gyakorlatban mindig azt jelentené, hogy a férfinek kell hátralépnie, mert az ilyen nők állandó hatalmi harcot folytatnak, fitogtatva, mennyire emancipáltak. Millió helyen látom ezt. Az a büdös nagy igazság, hogy ez nem működik. Lehet felbaszni magad. :)


(Nem azt mondom, hogy a nő házi cseléd legyen vagy ilyesmi, hanem azt, hogy mindenkinek legyen meg a családban a maga helye, szerepe és ne egymással versengjenek a hatalomért. Ázsiában ezt tudják jól, ott kulturális hagyománya van, csak itt megy ez az amerikai feminista baromság.)

2017. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
79%
#12 a te maradiságod =/= nyugati európai kultúra egésze, sőt
2017. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
9%
#14 Én nem is követem a nyugat európai marhaságot. Aki akarja, kövesse. Lelke rajta! Nem én szenvedek az Ő hülyeségüktől! :)
2017. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
100%

#13 Oké. Attól, hogy két ember egy kapcsolatban egyenrangú nem feltétlen veszekszik. Az, hogy ez nálad így van csak rólad mond el valamit, másról nem.

Egy nő igen is legyen nő, egyetértek. A nőhöz hozzá tartozik, hogy képes legyen egyedül is felelős döntéseket hozni és társam legyen, ne a szolgám, alattvalóm.

Ordenáré hülyeségeket beszélsz.

2017. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
8%
#16 Csak kifordítod a dolgokat. Ha nem tud önálló döntéseket hozni, akkor nem is kell. De az már a másik véglet, amikor állandóan rád akarja erőltetni. Nálam nem így van egyébként, nem tudom miért gondolod ezt.
2017. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
100%
#15 Soha nem szenvedtem attól, hogy egy nőnek megadtam minden jogkört, amit magamnak is megengedek, és teljes mértékben egyenrangú partnernek tekintettem. Fogalmam sincs miről beszélsz. :)
2017. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
80%
#17 Jézusom. Felhagytam a vitával veled. Remélem azért ezt így lenyomod minden csajnak, csak hogy tudják hol a helyük a kapcsolatban, és időben el tudjanak menekülni.
2017. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

#13

Én nem fogok vitatkozni veled mert nem érdemes. Megnyugtat a tény, hogy a fiatal férfiak elenyészően kis része gondolkodik még úgy mint te, és hamarosan azok is ki fognak halni, veled együtt.

A magadfajta "férfiak" a nemi szerepek felbomlását és a nők egyenRANGÚSÁGÁT hibáztatják a saját sikertelenségükért és azért, hogy nem tudnak kialakítani egy normális viszonyokon alapuló kapcsolatot. Nem akkor vagy férfi ha uralkodsz egy nőn, és nem akkor nő a nő ha engedelmeskedik az urának.

Ja és ezzel a gondolkodásmóddal ne hidd azt, hogy majd pont te fogsz boldog kapcsolatot kialakítani, mivel a nők menekülnek az olyan pasiktól mint te vagy.

És a világ értelmesebbik felén az egyenjogúság bizony egyenrangúságot is jelent. Ennyi.

2017. jún. 17. 12:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!