Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csak a feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a feleségnek szokás felvenni a férje nevét?

Figyelt kérdés

A férjnek miért nem? Ez így teljesen egyoldalú, olyan mintha a feleség a férjéhez tartozna, annak tulajdona lenne. Sokan mondják, hogy így látszik ha a nő férjnél van. Annak nem kell látszania, hogy a férfi nős? Tudom ,hogy így szokás, de amikor manapság már annyi minden változik, akkor a névviselési szokások miért nem modernizálódnak? Mondjuk az már haladás, hogy a borzasztó né-zés kezd végleg kimenni a divatból, de szerintem az is szörnyű mikor a nő teljesen elhagyja a régi vezetéknevét és kicseréli a férje családnevével, mintha testvérek lennének.

Nők ti hogy vettétek/szeretnétek fölvenni a férjetek nevét? Férfiak ti mit gondoltok a névfelvételről? Felvennétek ti a feleségetek nevét?



2017. jún. 17. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
13%
Én arról beszélek, hogy amikor családi kérdésekről van szó, akkor ne az legyen, hogy mindent a nő akar eldönteni, mert annyira egyenlő, hogy egyenlőbb, ami mindenhol megy. Szerintem a férfié legyen az utolsó szó. Miért? Mert mi racionálisabbak vagyunk jobb esetben és nem érzelmi alapon döntünk. Tisztelet a kivételnek. Mert van kivétel. Csak nagyon ritka. Nem arról van szó, hogy házi szolga meg a nő kihasználása. Kell ez a fenének, azt is utálom, ha kiszolgálnak.
2017. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
9%

Persze, kedves #20-as, látom, hogy az ilyen kapcsolatok mennyire tartósak, az egész nyugati világban, mert olyan jól működik, hogy a házasságok több, mint a fele válással végződik. :) Neked még vannak illúzióid.

Ahol megnézed a tartós, életre szóló házasságokat, még mind régimódi emberek voltak, akik tudták, hogy működik ez. A modern világot pedig megnézheted...

2017. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
89%
#21 Teljesen inkompetens vagy kapcsolat és konfliktus kezelésben, de valami elképesztő módon.
2017. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
5%
#23 Érdekes, a valóságban mégsem így van. :) De örülök, hogy te ezt jobban tudod nálam, hogy milyen az életem! Én nem a saját kapcsolatomról beszéltem, az köszönöm szépen, jó! Hanem arról, ami megy a modern világban.
2017. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az a büdös nagy helyzet, hogy minden emberi lény érzelmi alapon dönt.
2017. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
92%

Jézusom ne etessétek már a trollt! =D Ez csak egy unatkozó hülyegyerek. Most otthon ül és arra veri, hogy milyen jól fölhúzott mindenkit.

Kérdező egyébként a férj is fölveheti a felesége nevét, semmi akadálya, csupán megegyezés kérdése. Nálunk mindketten megtartottuk a saját nevünket, de pl a gyerekeink az én nevemet kapták. Így beszéltük meg, mert nekem nagyon ritka nevem van, testvérem nincs, a férjemé meg az egyik leggyakoribb, szóval így tovább visszük az enyémet. Gondolkoztunk a kötőjeles megoldáson is, de nagyon hülyén hangzott, szóval hamar elvetettük.

2017. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
100%

#24 Akkor arra válaszolj nekem te elképesztően racionális IGAZI FÉRFI! Tegyük fel, hogy találsz egy akkora idiótát, aki belemegy ebbe, és az alattvalód akar lenni.

Éldegéltek boldogan, mindig a tiéd az utolsó szó, szépen irányítod az életet.

Aztán kitudja... mondjuk 9 év után belefutsz a kapcsolat egy válsághelyzetbe, vagy tudod mit, ne is. Belefutsz egy olyan témában, ami sarkalatos kérdés az alattvalódnak és most az egyszer nem a tiéd az utolsó szó, sőt, még kompromisszumot sem hajlandó kötni, teljesen betámaszt.

Na, akkor mi van?

Előadod neki, hogy te vagy a férfi a kapcsolatban? Megvered? Hm?

2017. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:

Nekem több ismerősöm is együtt változtatta meg a nevét, tehát a férfi is kötőjeles lett.. Megjegyzem ettől szintén testvéreknek tűnhetnek.


Nekem nem tetszik a kötőjeles.

Nekem legjobban a Kisné Nagy Anna forma tetszik. A páromnak a Kis Istvánné tetszik magában. A dilemmám, hogy ha már szereztem egy dr. előtagot, akkor szeretném használni is, ami a párom által preferált forma mellett így nézne ki: Kis Istvánné dr.

Olyan, mintha elfelejtették volna befejezni.. Nem tetszik így.

Szóval vagy Kis Istvánné dr. Nagy Anna vagy Kisné dr. Nagy Anna leszek, még nem döntöttem el.

2017. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
100%
#26 Lehet, hogy igazad van. Ekkora barom a világon nincs.
2017. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
17%

#27 Elég ostobának tűnik a felvetésed, már bocs. Ki a fene beszél alattvalóról? Olyan kicsavart elgondolásod van, hogy csak na! Mégis mi a fenéért bántanám a páromat, te észkombájn? Sosem bántanám! Elég hamar lefektettük, teljes egyetértésbe, hogy ilyen egyikünknek sem fér bele, sem én nem ütöm meg, sem Ő, mert én épp úgy otthagynám érte, mint Ő engem. Szeretem a párom és meg tudom vele beszélni a dolgokat, érveléssel. Csak az a különbség, hogy racionálisan hozok döntést, nem a szívemre hallgatok komoly kérdésekben, ami rá már nem mindig igaz. De nem is értem, miért az én kapcsolatomat akarod boncolgatni? :D Mint mondtam, azzal nincs semmi baj. Még csak nem is a saját kapcsolatomat elemeztem fentebb ki. Amúgy vicces, hogy valamelyik meg kikiált trollnak, mert tartom a véleményem az átlaggal szemben. Bocs, ha merek gondolkodni és nem azt követem, amit a média sulykol.

Nincs szükségem se szolgálra, se alattvalóra. A feminizmus alapötlete, hogy a nők is szavazhassanak, kapjanak egyenlő bért, stb... teljesen korrekt, helytálló. Csak hogy a mai világban odáig fajult a femináci mozgalom, hogy a nők gyakran sokkal egyelőbbek, mint a férfiak, ez pedig nagyon böki a csőröm és lenyelni sem fogom. Hány olyan primitív lányka van, aki szerint korrekt dolog megütni egy férfit, mert annak úgysem fáj? Hány olyan bíróság van, ami egyoldalúan szinte mindig az anyának ítél, csak mert ő az anya? Rengeteg olyan élethelyzet van, amikor a nők egyenlőbbek. Na ez az, amit nem eszek meg. Mint mondtam, egyenjogúság nem egyenlő egyenrangúsággal, a kettőt mégis összemossák.

Össze sem jönnék olyan nővel, aki nem intelligens és nincs két önálló gondolata. Te igen?

2017. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!