Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csak a feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a feleségnek szokás felvenni a férje nevét?

Figyelt kérdés

A férjnek miért nem? Ez így teljesen egyoldalú, olyan mintha a feleség a férjéhez tartozna, annak tulajdona lenne. Sokan mondják, hogy így látszik ha a nő férjnél van. Annak nem kell látszania, hogy a férfi nős? Tudom ,hogy így szokás, de amikor manapság már annyi minden változik, akkor a névviselési szokások miért nem modernizálódnak? Mondjuk az már haladás, hogy a borzasztó né-zés kezd végleg kimenni a divatból, de szerintem az is szörnyű mikor a nő teljesen elhagyja a régi vezetéknevét és kicseréli a férje családnevével, mintha testvérek lennének.

Nők ti hogy vettétek/szeretnétek fölvenni a férjetek nevét? Férfiak ti mit gondoltok a névfelvételről? Felvennétek ti a feleségetek nevét?



2017. jún. 17. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, ha férfi akar jelzáloghitelt felvenni? :D
2017. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
13%
#48: Nem hiszem, hogy meg akarnék maradni olyan nő mellett, aki nem így gondolja. Az nekem miért lenne jó, ha emiatt bárki szarul érzi magát? Nem elnyomó vagyok. Az miért fáj egyes nőknek, ha más nők szubmisszívek? Sosem értettem. A saját önérzetüket bántja, noha jóllehet, hogy a szubmisszív nő önként az és ezzel nincs semmi baj, hiszen nem kényszerből teszi.
2017. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
100%

#50 Te döntöd el azt is mi az, ami családi kérdés. Ennyire nem látsz a saját hülyeségedtől? :D Te döntöd el, hogy Gizikének családi kérdés-e, amit akar , mert MINDEN fontosabb döntése befolyásolni fogja a közös életeteket is.

És egyértelműen, ha Gizike veled ellentéteset akar, az MINDIG családi kérdés lesz. Ennyire nem látsz? Tényleg?

2017. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
100%
#52 A szubmisszív hajlamot pedig végképp ne keverjük ide, mert az egy szexuális parafília. SEMMI KÖZE az életvitelhez.
2017. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
0%

#54 a személyiségre gondoltam, nem a szexuális beállítottságra. Az külön kérdés.


#51 az se jobb. :D De most nem ez a kérdés és nagyon elkanyarodtunk. A lényeg, hogy nagyon nem olyan elferdülten látom a dolgot, ahogy gondoljátok, csak nem értitek igazán.


#53 Ez annyira félremagyarázása az egésznek, hogy már a szemem forgatom. Hogy lehetnek egyesek ilyen csökkent értelműek, már ne is haragudj? Miért sérti az önérzeted annyira, ha én így gondolom? Mint ha személyes sértésnek vennéd, mint ha rád akarnám erőltetni. Pedig nem. Élj, ahogy akarsz!


A lényeg: szerintem egy férfi nem kell, hogy felvegye a felesége nevét. Pont. Unalmas már ez a kérdés...

Ha rám mondaná bárki, hogy végletekben gondolkozom, hozzátok irányítanám át!


Nem ütöm a döglött lovat, úgysem látjátok a fától az erdőt.

2017. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 A kérdező kommentje:

72%-os

Azt értem, hogy minden kapcsolatban vannak konfliktusok és azt meg kell oldani még akkor is ha nehéz kompromisszumot találni. Viszont a te gondolatod alapján ezt a nemi szerepek szerint akarod megoldani, ami szerintem nem helyes. Először is, ha van családfő, akkor ki dönti el hogy ki a családfő? Te kinevezed magad családfőnek, azért mert férfi vagy, és a többieknek el kell fogadni a döntésedet? Mert ez megint úgy tűnik, hogy ők alacsonyabb rendűek nálad. Az, hogy valaki férfi nem predesztinálja őt automatikusan a vezetői szerepre, ahogy a nőiség sem az alárendelt szerepre.

Nekem úgy tűnik a válaszaidból, hogy magától értetődőnek veszed, hogy egy kapcsolatban a tiéd az irányító szerep csak azért mert te vagy a férfi. De ez nem így működik. Ha megismerkedsz egy nővel akkor nem kategorizálhatod őt azonnal az alárendelt szerepre, csak azért mert nő. Az ember személyisége fontosabb mint a neme.

2017. jún. 17. 13:59
 57/66 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindketten felvettük a másik nevét, kötőjellel. Férjem családjában botrány volt. Túléltük.
2017. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
0%
#56 Ha megnézted a korábbi hozzászólásaim, láthattad, hogy elismertem, hogy van ahol ez nem működik. Igazad van. De magamra vetítve tudom, hogy többnyire higgadt jó döntéseket hozok nehéz helyzetben, míg a körülöttem lévők többnyire nem, ezért a saját esetemben így látom helyénvalónak. Nem önfényezésből mondom, hanem sajnos az idő beigazolta, hogy mindig én láttam jól a dolgokat. Aminek egyáltalán nem örültem, mert mindig rossz dolgok voltak ezek. Valóban, számít a vérmérséklet. Nem azért van, mert ahogy a korábbi hozzászóló a p*csét lóbálva mondogatta, az van a lábam között, hanem azért, mert higgadt, racionális döntéseket tudok hozni rossz helyzetekben.
2017. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudok higgadt, racionális döntéseket hozni és jó problémamegoldó vagyok. Pedig nő vagyok. :P Sosem hagynám, hogy a saját párom eltulajdonítsa az utolsó szó jogát. Főleg családi kérdésekben. Pont azoknál a legfontosabb, hogy a döntés maximálisan közös legyen.
2017. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
100%

#55 Azért írok ilyen vérmesen, hogy szembesülj mennyire vállalhatatlan és védhetetlen álláspontot képviselsz.

Szembesülj vele egy hasonló korú férfitól is, ne csak a "feminista" lányoktól.

Egyszerűen régesrégen meghaladott dogmatikus hülyeségeket testesítesz meg.


Különben a szubmisszív kérdéssel kifejezetten rossz ajtón kopogtatsz. Pontosan tudom milyen egy szub nő, volt nem 1.

Volt amelyikkel éveket éltem, és ennek ellenére teljesen egyenlő partnerek voltunk a kapcsolatban, miközben az ágyban megéltük ezeket az ösztönszerű szerepeket.

Ezt külön lehet, és külön kell is választani.

Aki vállalja, hogy uralkodj felette egész életében az nem szubmisszív, hanem egy dilettáns barom.

2017. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!