Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért csak a feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak a feleségnek szokás felvenni a férje nevét?

Figyelt kérdés

A férjnek miért nem? Ez így teljesen egyoldalú, olyan mintha a feleség a férjéhez tartozna, annak tulajdona lenne. Sokan mondják, hogy így látszik ha a nő férjnél van. Annak nem kell látszania, hogy a férfi nős? Tudom ,hogy így szokás, de amikor manapság már annyi minden változik, akkor a névviselési szokások miért nem modernizálódnak? Mondjuk az már haladás, hogy a borzasztó né-zés kezd végleg kimenni a divatból, de szerintem az is szörnyű mikor a nő teljesen elhagyja a régi vezetéknevét és kicseréli a férje családnevével, mintha testvérek lennének.

Nők ti hogy vettétek/szeretnétek fölvenni a férjetek nevét? Férfiak ti mit gondoltok a névfelvételről? Felvennétek ti a feleségetek nevét?



2017. jún. 17. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
13%

Akkor azt mondd meg kérlek, hogy miért van annyi válás, tönkrement kapcsolat, összetört szív, kihasznált ember és a többi nyalánkság, amik manapság vannak?

Mert annyira jól működik a modern társadalom és a feminizmus mai, elfajult formája? Az a baj, hogy nem lenne baj az alap elképzeléssel, csak nem látom sehol, hogy működne rendesen. Soha a történelemben nem volt annyi válás, mint napjainkban. Ez pedig elszomorító. Én úgy látom, hogy ez a megváltozott családi szerepek miatt van sajnos.

2017. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
80%
#41 Ezt az helyzet leírást megadom. Valóban válságban van a mai formája a kapcsolatoknak, de én ennek az okát teljesen máshol látom. Hosszú okfejtés lenne leírni és messzire vinne. Szerintem semmi köze a nők egyenrangúságához.
2017. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
19%

#40 most olyan jó megmondóembernek hiszed magad, de a valóságban mégsem így van, ahogy azt elképzelted. Ergo fogalmad sincs róla, csak a sértettséget érzem, a sértett önérzetet a hozzászólásodban. :) Ami őszintén megmondom, csak megmosolyogtat. Mert azt mutatja, hogy nincs rálátásod a dologra, csak csőlátásod a kérdésben.


Én nem mondom meg senkinek, hogy mit tegyen, milyen döntéseket hozzon az életében. Családi kérdésekről beszéltem, okostojás! Olyan családi kérdésekről, ami mindkettőnkre tartozik, netán ha gyerek van, akkor rá fokozottan! Ez az egész feltételezés csak a te fejedből pattant ki, mert van egy ostoba "kiskirályos" kép a fejedben, amitől nem tudsz szabadulni.

2017. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
84%

#43 Egy 25 éves pasi vagyok, szóval sértettséget nehezen érezhetsz a hozzászólásaimban. Ellenben nagyon nem szeretem, ha a pofámba hazudnak.

Ezeket írtad

~a férfié legyen az utolsó szó (tehát a döntés)

~a nő lesz a férfi családjának a része

~a férfi a családfő


Tehát a nő egy parancskövető szolga. Ez a következtetés.

Jó, oké, nem mindenben. Amiben megengeded neki, abban akár hozhat saját döntést is. :D Vicces.

2017. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
72%

Mindig olyan jót nevetek ezen a "régen nem volt ennyi válás" baromságon! =D

Jó hogy nem volt ennyi válás, mert egyrészt nem lehetett, ugye amit isten összeköt, másrészt egy nőnek sok lehetősége nem volt, mivel nem tanulhattak, nem dolgozhattak, teljes mértékben ki voltak szolgáltatva a férjüknek, így jobb híján tűrtek. Meg persze volt aki nem tűrt, hanem főzött egy finom gomba pörköltet. Arzénes asszonyokról tetszett már hallani? Az is biztos azért történt, mert olyan nagy volt a szerelem és az egyetértés.

2017. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
14%

"#43 Egy 25 éves pasi vagyok, szóval sértettséget nehezen érezhetsz a hozzászólásaimban. Ellenben nagyon nem szeretem, ha a pofámba hazudnak.

Ezeket írtad

~a férfié legyen az utolsó szó (tehát a döntés)

~a nő lesz a férfi családjának a része

~a férfi a családfő


Tehát a nő egy parancskövető szolga. Ez a következtetés.

Jó, oké, nem mindenben. Amiben megengeded neki, abban akár hozhat saját döntést is. :D Vicces."


Szomorú, hogy csak végletekben tudsz gondolkodni.


Az a baj, hogy teljesen rossz a következtetés. Parancskövető lenne, ha minden területen meg akarnám szabni, mit tegyen, hogyan, stb. De ez nem igaz. Teljesen elviszed olyan végletekbe a kérdést, amiről szó nincs. A családi kérdés az, ami mindenkit érint, hatással van a családra. Úgy gondolom, hogy mint minden előre haladó közösségnek, a családnak is kell egy vezető (családfő) és úgy hiszem, az inkább a férfi legyen, ne a nő. Ennyi. Ez így volt évezredekig és sok helyütt most is így van. Nem szolga, mert nem végez szolgálatot, így az állításod megbukott. Viszont hallottad a mondást: "Két dudás egy csárdában nem fér meg."

Neked kell a hatalmi harc? Ha tudod, hogy a feleséged mondjuk egy nagyon rossz döntést akar véghez vinni, ami a családnak nagyon rossz lenne, pl jelzáloghitelt felvenni a hátatokra, de te látod, hogy nem lenne jó vége, hagynád? Csak, hogy egy korunkra jellemző, életszerű szituációt említsek. Én nem engedném, mert tudom, hogy hová vezethet. Inkább más megoldást keresnék.


Igen, régimódi vagyok ebben, mert úgy látom, hogy az újmódi nem működik, vagy csak nagyon keveseknél. Persze azt is aláírom, hogy vannak családok, ahol ez nem működhet, mert pl a férfi tesze-tosza, a nő meg talpraesett. Ilyenkor egész más a helyzet, de az rám nem vonatkozik. Oldják meg, ott nem hinném, hogy a klasszikus felállás működne.

2017. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
72%-os. Miért beszélsz folyton a hatalmi harcról? Jó esetben egy párkapcsolatban egyik fél sem küzd a hatalomért, és mivel egyik félnek sincs hatalma a másik felett, így hatalmi harcok sincsenek. Az akar csak harcolni a hatalomért aki dominanciát akar magának és el akarja nyomni a másikat, közben meg fél, hogy elveszíti a vezető szerepét, ezért küzd a hatalma megtartásáért. Szerintem bizony ez is elég sokszor vezet váláshoz. A hatalmi harcokban pedig a férfiak is igen nagy részt vállalnak, szóval ezért nem hibáztathatod csak a nőket.
2017. jún. 17. 13:41
 48/66 anonim ***** válasza:
100%

#41: Mert nincsenek szerencsére kényszerhelyzetben a nők, tudnak tanulni, dolgozni. Nincs szükségük arra, hogy egy rossz kapcsolatban benen maradjanak. A házasságok régebben sem voltak jobbak, csak szerinted hova menjen egy nő, ha egész életében htb volt?


Sajnálom a nejed. Vagy ennyire szubmisszív, hogy ez neki így megfelel, amiket írsz?


Azt az embertípust utálom, a legjobban, aki még ideológiát is gyárt, hogy miért neki kell uralkodni, és játsza a megmondó embert.

2017. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
100%

#46 Aha. Így már minden világos, vagy... várj csak.

Gondolom azt is te döntöd el mi az, ami már családi kérdés, és mi az, ami még nem az.

Ha a párom olyat akar tenni, ami szerintem hülyeség, akkor:

1. Megpróbálom meggyőzni érvekkel, de meghallgatom az övéit is. Egyességre jutunk.

2. Ha minden kötél szakad, megmondom neki, hogy én ebben nem leszek partner.


Ez nem hatalmi harc. A mostani párommal egyetlen "hatalmi" harcom sem volt. Tiszteletben tartjuk a másik szféráját. Meghallgatjuk a másikat, érvelünk, ha kell. Őszinték vagyunk, felelősséget vállalunk mind a ketten, meg van bennünk az önvizsgálat képessége.


Egyetlen egyszer sem éreztem, hogy bármi szükségem lenne a p_csömtől fogva való előjogokra az érdekérvényesítéshez.


Ez GYÁVASÁG és INKOMPETENCIA.

2017. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
14%

#47 Kedves Kérdező!

Azért van így, mert jól hangzik az egyenlőség, addig a pontig, míg nem jön egy megoldhatatlannak tűnő szituáció, ahol kibékíthetetlen az ellentét. Vagy akár sok ilyen. És aztán elkezdődik a "de nekem van igazam!" rész. Nagyon sok kapcsolatban van van alá/fölérendelt viszont, nem feltétlen elnyomásból fakadóan, hanem mert az emberek ilyenek. Akkor van gond, mikor két hasonló jellem ütközik és semelyik irányba nem halad a probléma.

Ilyenkor sokkal egyszerűbb, ha a családfő dönt, mert különben semerre nem halad a kérés. És akkor ismét családi kérdésekben tessék gondolkozni, nem abban, hogy Gizike milyen ruhában menjen a színházba!

2017. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!