Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők! Ti melyik korszakban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti melyik korszakban élnétek inkább?

Figyelt kérdés

A régebbi időkben, amikor a nők dolga még csak háztartás vezetése, és a gyerekek nevelése volt, vagy a mostani "modern" családban, ahol már a nőnek is dolgoznia kell, lehet karrierje, és nem kötelező szülnie?

Ti hogyan éltek jelenleg, illetve ha választhatnátok, melyiket választanátok és miért? Indoklással, ha lehet.

Kort is írjatok!



2018. okt. 1. 19:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem kb a 80-as 90-es évekre, amikor még nagy divat volt, hogy a nők "háztartásbeliek" voltak, ez egy népszerű és választott életforma volt, nem kényszerből csinálták."


Nézd meg ehhez a válási kimutatásokat is.

2018. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést a félreértésért, de a kérdésedben nem a 80-as, 90-es évekről irtál, hanem arról ahol "a nők dolga még csak háztartás vezetése, és a gyerekek nevelése volt".

A 80-as, 90-es években az volt a szivás, hogy egyszerre várták el a nőktől a házimunka egészét a fizetős, nemritkán teljes állása mellett. Ez azért már szerencsére nem annyira egyértelmű elvárás.

2018. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az anyósom háztartásbeli volt a 80-as, 90-es években. Nem olyan jó most neki.
2018. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
A mai a legjobb. A párom dolgozik, hajt. Vagy is nincs itthon egész nap a fakanalt szorongatni. Na és nem azt nézi, vége a munkaidőmnek, nemsoká haza érek. Mivel ő sincs itthon, nem is várt. Igy nyugodtan lehet pár órát szakitani más nők társaságára.
2018. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
22%
Én Németországban a 30' években, mert bejön az akkori ideológia, viszont nem lettem volna háztartásbeli.
2018. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan, ahogy az előttem szólók írták, a 80-as, 90-es években már nem ezt volt. Menjél csak vissza min.100 évet Kérdező nyugodtan.


Sztem a mostani kort (huhh, ez durva volt, mert nem igaz, nagy katyvasz van most), de (vagy lehet, h emiatt a "katyvasz" miatt, amikor az sem értékes, h csak anya vagy, az sem értékes, ha anya és karrierista, és az sem értékes, ha csak karriert választó nő vagy), sokszor gondolok arra, h régen könnyebb volt. Meg volt a helyed. Férjhez mentél tisztességesen, gyermeket szültél, és -

aszerint, h milyen társadalmi réteghez tartozol

- a tiszteleted is. Ma már nem tisztel senki semmit. Nő vagy: szülhetsz bárhány gyereket is, csinálhatsz akármilyen karriert is, nem számít semmit. Ha, kedvük van leribiznek, ha kedvük van biztos felszoptad magad, biztos csalod a férjed, meg különben is...


Régen emiatt tisztább volt minden. Úgyhogy felemás érzéseim vannak.

2018. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%
Jav.: nem sztem, hanem szeretem a mai kort.
2018. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Pumukli alfahím, meg vagy te húzatva? Az őskorban nem is volt család. Törzsek voltak, és az emberek többnyire azzal keféltek, akikkel kedvük volt. Azért is volt akkor matriarchátus (anyajogú társadalom), mert akkor még az embereknek fogalmuk sem volt róla, hogyan kerül a nőbe a gyerek, csak azt tudták, hogy egyedül az anya a biztos.
2018. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"nagy divat volt, hogy a nők "háztartásbeliek" voltak,"


Abszolut nem volt nagy divat. Mindenki dolgozott. Maximum par nagycsalados anya maradt otthon. Honnan szeded ezt, hogy s 80-90-es evekben a nok dolga a haztartasvezetes volt? Lol

2018. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nyilván megvan a maga romantikája elképzelni magam Jane Austen egyik lányregénye főszereplőjeként, de azért a valóság nem úgy nézett ki a legtöbb korabeli nő számára, mint mondjuk Elizabeth Bennetnek (Büszkeség és Balítélet). Nyilván nemesi családba születni a világtörténelem bármelyik korában sokkal jobb volt, mint mondjuk most egy átlag életszínvonalon élni, még akkor is, ha a mai átlag életszínvonal kb egy szinten van egy valamikori király mindennapjaival. De azért naiv lennék azt gondolni, hogy biztos valami grófkisasszony lettem volna 200 évvel ezelőtt, az átlag asszonynak bizony az élete az leginkább abból állt, hogy szült öt gyereket, majd belehalt a hatodik szülésbe vagy netalán tífuszba. Most azért jobb, na.

A 80-90-es évek számomra semmilyen romantikával nem bírnak (ellentétben az 1800-as évekkel pl), és akkor azért már nem az volt az általános, hogy az asszony otthon marad háztartásbeliként. Az inkább még mindig a 40-50-es évek volt. Akkoriban azért annyira nem éltem volna Magyarországon, így közvetlenül egy vesztes háború alatt/után, meg a komcsi megszállás alatt, amikor folyton megerőszakoltak mindenféle undorító katonák, bocsesz.


Szóóóóóval asszem inkább a mai világ nyert :D Szeretem a szabadságot, szeretem, hogy szólásszabadság van és nyugodtan káromkodhatok, szeretem a szexuális forradalom utáni világot, szeretem, hogy én irányítom a saját életem, és csakis az én döntéseimen múlik, hogy csóró nincstelen vagy gazdag milliárdos leszek.

2018. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!