Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők! Ti melyik korszakban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti melyik korszakban élnétek inkább?

Figyelt kérdés

A régebbi időkben, amikor a nők dolga még csak háztartás vezetése, és a gyerekek nevelése volt, vagy a mostani "modern" családban, ahol már a nőnek is dolgoznia kell, lehet karrierje, és nem kötelező szülnie?

Ti hogyan éltek jelenleg, illetve ha választhatnátok, melyiket választanátok és miért? Indoklással, ha lehet.

Kort is írjatok!



2018. okt. 1. 19:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Az ókori spártában.
2018. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy régebbre kell visszamenni. A dédnagymamám a 30-50-es években, a nagymamám a 60-70-es években volt kisgyerekes anya. A dédimamám valóban otthon volt, bár ez igazából gazdálkodást jelentett, a tanyán nem azt jelenti a háztartást vezetni, mint egy panelban. Emellett pedig valóban az orosz katonák elől menekült, volt hogy a nagymamámat és testvéreit a házban hagyva, bízva abban, hogy a kisgyerekeket nem bántják. Nagymamám pedig 8 órában dolgozott, és az is tiszta mázli volt, hogy bevezették a 3 éves gyes-t, így addig otthon maradhatott. (Bár ha jól tudom nem tudta kihasználni végül, vissza kellett mennie.)


De egyébként ezektől függetlenül is a mai kort választanám, jól érzem magam ebben a rendszerben. Ehhez persze valószínűleg hozzájárul az is, hogy olyan párt találtam, akivel ezekben a kérdésekben egyet értünk, és mindketten értéknek találjuk a hagyományos (körülbelül egyébként 80-90-es évekbeli) felállást.

2018. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Félreértés ne essék: nem a 100 évvel ezelőtti időkre gondolok, amikor még divat volt a kényszerházasság, és a lányok férjét már születésekor kijelölték."

100 éve sem volt már divat a kényszerházasság.. Illetve nem jobban, mint most. Dédszüleim mind szerelemből házasodtak. És a fővárosban élő dédanyáim tanultak voltak már, ha akarnak, akkor mehettek volna egyetemre. A világháborút leszámítva, szívesen éltem volna ekkor. Ha akarok, tanulhatok, de nem muszáj. A dédapám jogász végzettséggel tartott el egy 4 szobás majdnem belvárosi lakásban 5 főt még saját magán kívül (feleség, 3 gyerek, cselédlány), plusz volt még egy két szintes, elég szép villájuk a Dunakanyarban.

Minden kornak megvan a maga szépsége, de nehézsége is. Ide születtem, itt kell helytállnom.

2018. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy 80-as 90-es évek, mert a saját családomból, és az ismerősi körömből indultam ki. Én akkoriban még gyerek voltam, de nekem pl anyukám és a nagymamám is háztartásbeliek voltak (illetve anyukám még most is az), és a nagynénéim közül is csak az egyikük dolgozott, miután elvált, amíg férjnél volt, ő is otthon volt.

Illetve anyukám barátnői, akik sokat voltak nálunk, ők is mind hivatásos "háziasszonyok" voltak, meg pár osztálytársam anyja is, ezért írtam, hogy népszerű volt akkoriban, de nyilván nem ismertem sok embert.

Szerintem egyébként mindkét életmódnak megvan az előnye.

Ahogy írjátok is, a mai világban ott a lehetőség tanulni, fejlődni, szabad lehet az ember, független anyagilag, van lehetőség az önmegvalósításra. Viszont ha körülnézek, még mindig azt látom sajnos, hogy a régebbi időkből fenn maradt szokás, miszerint ugyanúgy a nők feladata főleg a gyereknevelés, háztartás, főzés... és nyilván sokkal nehezebb az, ha munkahelyi elvárások mellett még ezek a feladatok is ott vannak. Több olyan nőismerősöm van, akik folyamatosan stresszesek, fáradtak, hisz nekik nem ér véget a napi tennivalók listája azzal, hogy hazaesnek délután a munkából.

Ebből a szempontból talán jobb volt a háztartásbeliek korszaka. Ott a nőnek nem kellett stresszelnie a munkahelyi nyomás, a szemét főnök, a kollégák miatt. Otthon lehetett, nyugodt környezetben, és sokkal több ideje volt azokra az otthoni dolgokra, amiket a mai rohanó világban gyorsan kell elvégezni. És volt még ideje akár kertet művelni stb. Az volt a feladata, hogy a családdal törődjön, és sokkal több ideje volt a gyerekeikre, mint a mai, dolgozó nőknek.

Szerintem mindkét dolog, a karrier és a gyereknevelés is egész embert kíván, nem nagyon lehet úgy elosztani az időt, hogy mindig mindenre jusson elegendő.

2018. okt. 1. 22:41
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo. A csalad, haztartas, gyerek nem csak a no dolga, hanem kozos a ferjevel.
2018. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Igen, normális családban valóban így van, hogy nem csak a nő dolga, hanem közös, hiszen a lakás is közös, gyerekek is... ergó a férjnek is egyenlően ki kell vennie a részét mindenből, főleg ha a nő is dolgozik.

Ahogy azonban én az ismerősi körömben látom, sajnos ez még mindig nem mindenhol van így, ennyi megmaradt a "régi idők" felfogásából, hogy a házimunka elsősorban a nők dolga, de mivel modern világot élünk, ezért persze dolgozzon is mellette.

És ez nagy probléma szerintem.

2018. okt. 2. 10:12
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp most élnék!

Több okom is van rà. Első és legfontosabb, hogy a modern kor miatt, ismerhettem meg a férjemet. ( interneten). Nem akàrmilyen, nem terem minden bokorban olyan személyiségű férfi aki ennyire passzol hozzàm, valamint az se utolsó szempont, hogy ezzel együtt nagyon tetszik külsőleg is.

Szeretek dolgozni. Nen keresek sokat, de szeretem a munkàmat, nem stresszes. Karrierista hatàrozottan nem vagyok. Nem vàgyom arra, hogy előre törjek, és az a fajta plàne nem vagyok aki felfelé nyal, lefelé tapos, hogy előre jusson. Nem szeretem a vàltozàsokat.

Valamint szeretem hogy van vàlasztàsom. Igaz, sok még a maradi buta ember akik ferde szemmel néznek ha kitűnsz és nem követed a tömeget, de azért örülök hogy kevésbé ördögtől való az ha egy hàzaspàr a gyerekmentes életet választja. Akinek meg nem tetszik , vagy ítélkezik, szarjon sünt, de nyugodtan nyalogathat citromot is. Hàtha kevésbé üti az orràt abba ami nem rà tartozik és az ő életére semmilyen hatàssal nincs.

Tovàbbà Szeretem hogy azt csinàlhatunk amit akarunk, akkor amikor akarjuk, nem maceràs megszervezni, mert nincs útban olyan akire nonstop vigyàzni kell. Van 2 kutyànk akiket nagyon szeretünk, de velük csak akkor maradunk itthon ha betegek. Ez eddig 12 év alatt 3x fordult elő. Egyébként - Nyugodtan itthon tudjuk őket hagyni, jól megvannak. Szeretjük hogy sok időnk van egymàsra és önmagunkra is, szabadidős tevékenységekre, hobbira, közös programokra kettesben vagy haverokkal, szaros pelenkàk és kötelező gyerekpesztràlàs helyett, kialvatlansàg és gyerekhiszti helyett, hétvégeken pl délutàn 1- ig aludni àldàs! Sosem cserélném el ezt az életet:) 32/ N

2018. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
27. Vagyok. Lemaradt: természetesen annak is örülök, hogy mivel mindketten dolgozunk, nem én vagyok itthon cselédnek, hàzirabszolgànak nézve, hanem közös a hàztartàs vezetése is. Sose kezdtem volna olyannal aki szerint ez a nő dolga, akkor is ha dolgozik.
2018. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Most élnék, vagyis a mai kort választanám. Az indok pedig, hogy most lehetősége van egy nőnek megválasztani, hogy mi szeretne lenni, mivel akar foglalkozni. Ez pedig módot ad arra, hogy ne valakire utalva éljem az életemet, hanem szabadon hozhassak döntéseket magammal, az életemmel kapcsolatban.
2018. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
73%

Én sem nagyon tudom hová tenni, hogy a '80-as és '90-es évekhez kötöd a háztartásbeli életmódot, '98-ban születtem (talán inkább vagyok lány, mint nő :D), nagyanyám is dolgozott egész életében, nemhogy az anyám.


"ez egy népszerű és választott életforma volt, nem kényszerből csinálták. [...] És persze maguk választhatták ki, hogy akarnak-e házasodni, és kivel."

Most tulajdonképpen nem ugyanez a helyzet?


Mire eljutok a megállapodásig, urambocsá gyerekvállalásig, valószínűleg még inkább el lesz terjedve a házon belüli munkamegosztás, én kifejezetten örülök a nemi szerepek hígulásának. Nyilván minél szabadabban dönthetek a sorsom felől, annál szívesebben élek a saját koromban. Ez a nyugati erkölcs egyik alapköve.


Ezt a "senki nem csalt meg senkit az őskorban" dumát meg végképp nem értem. :D Eleve a kereszténység elterjedésével vált divattá a monogámia, biológiailag rohadtul nem erre vagyunk kódolva. Egyesek azt sem tudják, miről beszélnek.

2018. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!