Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek működhet így egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működhet így egy kapcsolat, hogy én életmódot váltottam, de ő nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában igyekszem életmódot váltani, többet mozogni, egészségesebben élni, és ledobni pár kilót (nem a fogyás a fő célom, de nyilván jó lenne). Viszont ahányszor találkozom a barátommal és nála töltöm az estét, felborul az egész "új életmódom", mert ő szörnyen egészségtelenül él. Szinte semmit sem sportol vagy mozog, amikor csak lehet gyorskaját, pizzát vagy tésztákat eszik (sokszor naponta kétszer eszik meleg ételt, pont a legzsírosabb, legegészségtelenebb kajákat, és ráadásul baromi nagy adagokat). Ezen felül még édességet is sokat eszik. Nekem elegem van ebből, sokkal jobban érzem magam a bőrömben amióta rendszeresen mozgok és nem szemetet eszem (nem azt mondom, hogy csak zöldséget eszem mostanában, de azért odafigyelek rá, hogy mi kerül a szervezetembe). Szerintetek hosszú távon működhet ez a kapcsolat? Nem akarom feladni az új énemet, de úgy érzem, hogy ha egyszer összeköltözünk, akkor én is át fogom venni az ő szokásait. :/
2019. okt. 3. 09:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem igen d engem is idegesít hogy egeszségtelenül él...
2019. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%
Az ismeretségi körömben több ilyen "van mit rajta fogni" típusú lány is volt. Jellemzően a párjukat ismerem ismertem. Ezek lányok fogyni szerettek volna vagy más okból életmódot váltottak, ugyanúgy mint te. Az az érdekes ,hogy a kapcsolatoknak nem sokkal ezután hónapokon, maximum fél éven belül vége lett. Legextrémebb eset az, amikor egy dagi csaj egy dagi pasinak szült egy nagyon dagi gyereket. Sose tudta feldolgozni miután így lefogyott hogy az ő gyereke mennyire dagadt. Nem akarok belemenni a biokémiába, de bizonyos ételek bizonyos vannak az agy működésére is ,tehát új élet új test új gondolatok. Sokszor új kapcsolat is.
2019. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Aggódsz az egészsége miatt, beszélj vele hogy ne egyen annyi egészségtelen kaját mert aggódsz érte, persze nem kell megtiltani.

Hosszútavon meg lehet felhizik aztán nem fogsz örülni.

2019. okt. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Változtatok, sportoljatok együtt, de ha nem is tudod rávenni , ne húzon le, csináld te ahogy akarod, de rá is figyelj, hogy nem esik túlzásba. Kompromisszum, és elfogadás, törödés,figyelem, ösztönzés.
2019. okt. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező neked is azt a szemetet enni, amit ő eszik. Az, hogy nins erőd tartani, az a te sarad, nem az övé.


Inkább az lesz a gond (ha tudod tartani is magad a döntéshez és megváltozol), hogy amíg te jól érzed majd magad, addig ő ugyanilyen életmódot fog folytatni és esetleg beteg és dagadt lesz.

Persze, ez az ő dolga.

2019. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%
Hany evesek vagytok? Ha nem tudod tartani magad az eletmodvaltashoz, az nem az o hibaja.
2019. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A kérdező vagyok, csak töröltem a kérdést a listámból, amikor annyi negatív válasz érkezett. Most viszont megint megnéztem a válaszokat, és szeretnék reagálni néhány dologra.

Először is, ahogy írtam, simán tudom tartani az új életmódot, nem sanyargatom magam, nem diétázom, vagy ilyesmi, hanem tényleg élvezem és jobban érzem magam a bőrömben. Probléma csak akkor van, amikor a párom lakásában töltjük az estét, mert nála nincs otthon szinte semmilyen kaja, csak amiket ő eszik. Ha együtt rendelünk valamit, akkor oké, én olyat kérek, ami nekem megfelel, de nem mindig van így.

Kicsit aggódom is az egészségéért, mert már most is el van hízva (egy kis felesleg rajtam is van, de nem olyan durva, néhány kilót már le is adtam az utóbbi időben), de nem hoztam még szóba neki, mert nem akarom, hogy félreértsen. Meg nem is akarom kényszeríteni, hogy teljes mértékben változtassa meg az életmódját, csak egy kis kompromisszumot szeretnék. Az összeköltözés miatt azért aggódom, mert nem biztos, hogy lesz időnk és pénzünk teljesen másmilyen kajákat venni és főzni kettőnknek (persze ő főzni sem tud semmit).

Egyébként huszonévesek vagyunk mindketten.

2019. okt. 4. 18:25
 18/22 A kérdező kommentje:
Ó, most látom, hogy még így is kijelezte az előző hozzászólásomnál, hogy én vagyok a kérdező :D Szuper :D
2019. okt. 4. 18:25
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

csalj én azt csinálom nem kell tudnia mindent hogy kevesebb zsír van benn vagy ilyesmi

Én főzök az van amit főzök :)))))

ha főz van olyan amit ő szeretne

ilyen egyszerű

2019. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Ha őszinte véleményt szeretnél, szerintem ez így nem fog működni... persze én nost csak azt mondom ami nekem feljött, nem feltétlen kell rám hallgatni, csak gondold át...

Itt véleményem szerint nem a kajával van a legfőbb baj, mint ahogy előttem is írták az simán megoldható. Én is rengeteget fogytam úgy, hogy otthon laktam és a családom a saját étkezésén semmit nem változtatott. Ha le akarsz fogyni nem eszel félre, ennyi. Csak ehhez elég erős motiváció kell, de ahogy látom neked az megvan.

Ami egyből a szemembe ötlött, az a komolyabbik probléma, amit nem biztos hogy át lehet hidalni... Semmit nem sportol? Zsíros kajákat zabál (nem csak eszik, zabál)? Hogy nézhet ki az ilyen ember? Ami mégfontosabb, 5 év mulva hogy fog kinézni? Tudom, nem számít a külső ha szerelmes vagy, de higgy nekem, azért mégis. Te egyre csinosabb leszel, ő meg egyre nagyobbra hízik (genetikától függő a sebesség, de így előbb-utóbb mindenki elhízik). Lehet hogy eljuttok oda, hogy nem fogod úgy kívánni, mert elhagyta magát. Vagy nem fogsz tudni rá úgy nézni mint előtte, mert a korábbi önmagadat látod benne, aki önmagára igénytelen volt, és semmi önuralma nem volt.

És gondolom hosszú távra tervezel vele... de hogy lehet olyannal hosszú távra tervezni, aki lehet hogy néhány éven belül komoly egészségügyi szövődményekkel fog küzdeni? Tegyük fel most vagytok 25 évesek. 30-35 évesen ápolónőt akarsz játszani, mert a 2. szívroham vagy stroke szalad át a párodon? Vagy arról akarod győzködni csinos, életerős, fiatal nőként a(z addigra igencsak) tohonya pasidat, hogy ugyanmár legyenszíves az IR/cukorbeteg diétáját betartani, és ne zabáljon fánkot? Fényes jövő...:(

És mem kell ezekhez öregnek lenni, nehogy azt hidd... A kettes típusú cukorbetegség egy a párodhoz hasonló életmódot élő kiskamasznál is simán kialakulhat. És neki is csak évek/hónapok kérdése.

Ne haragudj, nem akartalak megbántani se téged, se a barátod. De sportolóként tudom, mikor nem sportoló barátaim voltak, hogy két szöges ellentétben álló életvitel nem összeegyeztethető. Elkezdesz undorodni attól ahogy látod hogy hamburgert zabál a kis elhízott pufi kezeivel:( Kb úgy fogsz ilyenkor ránézni, mint ahogy ő néz rád ha bedobod hogy "Nincs kedved holnap reggel 6-kor kimenni futni?". És tényleg nem akarok senkit megbántani... de ez így nem fog működni...

2019. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!