Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mi szükséges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

LoLmAnUsH kérdése:

Szerintetek mi szükséges ahhoz, hogy örökké szoros legyen egy párkapcsolat? Esetleg tudtok erről szóló könyveket?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta foglalkoztat a kérdés,és azon kaptam magam,hogy szabadidőmben egyre többször kutakodok a téma iránt,biztos még korai,hiszen "ifjúnak" számítok,mégis félek tőle,és szerintem a legtöbben így vagyunk vele.


Nagyon sokszor tűnődöm azon is hogy hiába érzem azt,hogy én mindent megteszek a kapcsolatunkért,rendkívűl toleráns vagyok,konfliktuskerülő,mindenről lehet velem beszélni (és ezt mindkettőnk felől is elvárom legyen az bármilyen téma,a hazugságokat sose tűrtem),ugyanakkor a párom sokszor apró dolgokon idegeskedig,akármilyen előzékeny igyekszek lenni,van,hogy felidegesítem valamivel,persze ez a mondat biztos sokaknak ismerősen hangzott,de ilyenkor eszembe szokott jutni hogy te jó ég mi lesz később?.. én szoros kapcsolatot szeretnék 10-20 év múlva,az után is,bennem meg van a figyelmesség,hogy apróságokkal is meglepjem a másikat,a beszélgetniakarás,pusztán csak úgy,és a szeretetéhség is..

Hogyha én elszántan,rutinszerűen művelem ezeket és megteszem ezeket egy kapcsolatért akkor kevesebb a valószínűsége,mint boldog párkapcsolatnak hogy elhidegülünk?


Nektek mi a véleményetek a témával kapcsolatban? esetleg tudtok olyan könyvet,vagy bármi információt (ami egy kicsit mélyebben tárgyalja a kérdést mint az interneten lévő újságok)?


19/f



2019. nov. 1. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

A legfontosabb dolog amit valahogy az emberek nem tudnak megérteni az, hogy olyan emberrel szabad csak összejönni aki tökéletes. És ezt nem arra értem, hogy hát végül is tudod tolerálni a rossz tulajdonságait. Hanem arra, hogy tényleg olyan ember aki elvarázsol, akinek mindenét imádod, akivel tényleg tökéletesen passzoltok minden tekintetben. Azokból a kapcsolatokból ahol megalkuvás van, ahol azért vannak együtt, hogy legyen valaki mellettük sosem lesz tartós, szoros kapcsolat.

Az amit te leírtál szintén ebből következik. Persze, nagyon nagyon fontos a belefektetett 110%. De ezt a munkát is csak akkor fogjátok tudni megfelelően belerakni ha tényleg megőrültök egymásért. Úgymond egy jó értelemben vett ördögi kör, mivel szerelmesek vagytok beleteszitek a kellő munkát, mivel beleteszitek a munkát megmaradnak az érzelmek. De sajnos ez sem működik ha nem a megfelelő emberrel vagy együtt, ha nem kölcsönös. Hogyha a párod nem tudja ugyan ezt a 110%-ot belerakni, ha neki nyűg folyton randizgatni meg kedveskedni, mély dolgokról beszélgetni akkor megette a fene.

Szóval az egyenlet röviden: Kell két olyan ember akik mindketten megfelelő mentalitással rendelkeznek, olyan emberek akiknek természetes, hogy minden egyes nap energiát fektetnek a kapcsolatba. És kell, hogy ez a két ember imádja egymást, oda meg vissza legyenek egymásért és tökéletesek legyenek objektíven nézve is egymásnak.

2019. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lachesys ***** válasza:
59%
elso, szerintem meg nincs olyan ember, aki mindenben tokeletes neked. minden kapcsolatban vannak kompromisszumok
2019. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos és elgondolkodtató volt a válaszod,de én is azon az állásponton vagyok hogy nagyon nehéz olyan embert találni,hiába adottabbak a lehetőségeink mint X évvel ezelőtt.

Most is belegondoltam,hogy én úgy érzem ő is belerakja ezt a 110%-ot annak ellenére hogy ő inkább egy introvertáltabb embertípus aki nem annyira mutatja ki,mégis magához képest mérten nézve ez megmutatja,hogy mennyire beleadja,és boldog,ha sokszor nem is veri akkora dobra mint Én.

Én úgyérzem hogy megkapok tőle ennek ellenére mindent,és amit nagyon fontosnak tartok az őszinteség mellett,hogy nincs tabu téma.

2019. nov. 1. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

A nagy témákban egyet kell érteni, hiszen azok nem tudnak egymással tervezni, akiknek teljesen más a jövőképük. Ha emellett elfogadjuk azokat a dolgokat, amikben nem tökéletes a másik, akkor hatalmas konfliktusok már nem lesznek.


Pl nálunk minden olyan dolog passzol, ami fontos: kb mikor esküvő, mikor gyerek, hány gyerek, ki marad otthon, kertesház, kutya kint, macska bent, stb. Ugyanúgy gondolkodunk vallásról, politikáról, családról.


Amiben nem vagyunk tökéletesek: iszonyatosan hangosan eszik, én meg egy halk evés-hangtól is kiborulok. Külön eszünk, vagy zene mellett. Ő sportban és földrajzban profi, én irodalomban és matekban. Olyan jókat honfoglalózunk ketten, hogy csak na. 😄 Simán a javunkra tudjuk fordítani az összes ilyen dolgot, rengeteget beszélgetünk. Amellett, hogy ő a szerelmem, a legjobb barátom, a leghülyébb haverom, a legfanasztikusabb szeretőm és a legfőbb támaszom is. Csodás édesapja a gyermekeinkek és olyan férj, amilyenről álmodni sem mertem sosem.


15 éve vagyunk együtt, ez még nem egy egész élet, de azt hiszem, jó úton vagyunk afelé, hogy 20-30-40 év múlva is ugyanilyen szerelemmel írjak róla. 😊

2019. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,nagyon sok érzelmet indított el bennem,és teljesen át tudom ezt vetíteni magunkra,hihetelen,köszönöm,ez most több reményt adott még akármelyik ezt veséző könyv adhatna,további sikereket nektek,egy örök emlék lesz bennem és egyben egy valósabbnak tűnő cél is!
2019. nov. 1. 20:05
 6/7 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
20%

Az addig megteremtett egzisztencia és a makulátlan külső adottságok. Kizárólag ezek számítanak, semmi más.

Előzőleg leírtam egy komplett regényt a nők valódi elvárásairól, belső értékekről, érzelmekről, lelkizésről, s miután befejeztem, újraolvastam az egészet a helyesírási hibák miatt, s kiröhögtem magam, hogy hogyan vagyok képes ekkora nyálas, trágya baromságokat leírni. Kitöröltem az egészet a pіcsába és ezt a rövid kommentet írom per pillanat a kérdéshez.

2019. nov. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
pénz, sok della
2019. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!