Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bekell látnom, hogy vége a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bekell látnom, hogy vége a házasságomnak?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon elkapkodtunk mindent a feleségemmel,hamar esküdtünk és most van egy 2hetes pici lányunk.Rengeteg hibám van amin próbálok változtatni,többnyire komunikációs problémáink vannak.Én szeretném megbeszélni vele,ő csak érdektelenül csendben hallgat,válasz nélkül.Úgy érzem nem veszi ki a részét szinte semmiből(megeteti a picit,tisztába teszi néha és ennyi) hajnal 1-4-ig ringatom a lányom,utanna oltozok indulok dolgozni,folyamatosan alszik,fekszik tv-t néz,lustálkodik.Fürdetni én fürdetek,ringatom,tisztába teszem a picit,Ő alszik.Nem érti amit mondok,mindent félre ért és a beszélgetést elviszi egy nem létező irányba amivel vitát generál és ha néha meg is szólal olyanokrol beszel amit másképp értelmezett.Mindig megmagyaráz mindent,mindennek az ellenkezőjét csinálja.Igaz,hogy nagyon rossz családból jött,az anyukája hát na a lényeg,hogy a feleségemnek sok "apukája" volt,a körülmények náluk finoman szolva nem élhetőek,a családja nagyon butácska (alpári,koszos) sokat változott mellettem,de már belefáradtam a "nevelésébe" (kérem,köszönöm szavak szerintük úri nyálazás) Ha jön a szűk családja 3 kocsival jelennek meg mindenünket 1-2 ora alatt eltornek,össze koszolnak.....Ilyenkor mit tennétek? Férfiként nem kapnám meg a lányom gyermekelhelyezésnél? Ha haza vinné hozzájuk a szivem szakadna meg,hangzavar,kosz,csúnyabeszéd,tömegnyomor várna a lányomra.Nem akarom h ebbe nőjjön fel.A testvére börtönben ül,az anyja háza átjáróház,nem ideális környezet gyerekneveléshez.1000X beszelgettünk már de 3 napnál tovább sosincs változás.Rettegek,hogy elviszi a lánom hozzájuk,és ott kell felnőnie,abban az embertelen környezetben egy cigánysoron....

Valami tanács?



2019. nov. 6. 10:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon szomorú amiket írsz! Szerintem amit magával hozott otthonról elég nehéz később levetkőzni ha nincs igénye rá! Én is sajnos így nőttem fel de volt egy belső igényem ami segített kimászni ebből es hiába a családom a különböző nézetek miatt sajnos megis szakítottam velük a kapcsolatot! Nekem is van 2 gyermekem így megértelek hogy ilyen helyen nem szívesen látnád a gyermeked! Próbálj meg vele beszélgetni hátha van még egy kis remény, ha nincs sajnos válás lesz a vége mert így sem maradhat az biztos! A gyerek érdekében valami megoldás kellene!
2019. nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük az este,nincs sok remenyem,de hátha.Egyébként haza koltozhetnek a kislanyommal anyaekhoz es ok vigyaznanak ra amig melozok szivesen segitenek.Csak a kerdes h a rendorseg nem e jonne hozzank es lehetne e bajom belolle?
2019. nov. 7. 10:59
 23/28 anonim ***** válasza:
51%

Te vagy a gyerek apja, ugyanúgy jogid van vinni, mint az anyjának. De minél előbb add be a gyerekelhelyezést és a válást, keress ügyvédet, szükséged lesz rá!

A gyerekkel pedig ne más legyen, hanem TE, ha meg akarod kapni. Ott a GYED, családi, adókedvezmény, és KÖTELES a feleséged gyerektartást fizetni. Aztán ha hivatalosan tiéd a gyámság, akkor gyed extrával tudsz menni dolgozni.

Viszont: amint az anyja kiteszi a lábát a gyerekkel, egyiket se látod többé.

2019. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nincs reményed kinevelni belőle a putriban tanultakat, itt mindenki tudta. Neked is illett volna, mielőtt elveszed. A cigány az cigány marad, minden más csak mese. Remélem egy életre megtanultad, hogy nem érdemes keveredni velük.
2019. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
nem tartottam fontosnak,hogy le írjam de bennem is van cigányvér.Nekem a felfogásával,az otthonrol hozot minták elhagyására való igény elhagyásának hiányával van bajom.
2019. nov. 7. 14:10
 26/28 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a pároddal mit szólna ahhoz ha anyukádéknál lenne a pici oda költöznétek. Azért az anyja én nem venném el tőle. Próbáljatok valami megoldást találni hogy a picinek jó legyen,és az anyukája se legyen kizárva hogy láthassa a picit ha mégis költöznétek. Beszéld meg a pároddal másképp nem fog működni!
2019. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Csúnyán fog hangzani, de ügyvédként én kevés tiszta megoldást látok erre a heyzetre. Sajnos a feleséged feltételezett származása nem cska amiatt gond, hogy a családja gátlástalanul támadhat is téged, verbálisan és fizikálisan is, ha úgy tartja kedvük, de a feleségedben benne van az a mentalitás, ami alapjána családja többi tagja él. Én attól tartanék a helyedben, nehogy a lányod is olyanná váljon, mint a családja egyik fele, hiszen az anyja által ott van benne nemcsak a hajlam, de egyelőre az élő példa is, hogy mennyire egyszerű otthon dögleni egész nap, miközben valaki a lelkét kitéve dolgozik és próbál javítani a helyzeteteken.

A hiteleiteket hogy vettétek fel? A feleséged is beszállt a törlesztésbe, amikor még dolgozott (ha dolgozott) a gyerek születése előtt? Tisztában van vele, hogy mennyi gond van egy házzal, egy gyerekkel?

És akkor vissza a nem túl tiszta megoldásokhoz. Ha valóban elkötelezted magadat amellett, hogy a lányod érdekében bármire képes vagy, a feleséged pedig többszöri ppróbálkozásod ellenére is hajthatatlan, nem képes változni, változtatni, akkor teljes titokban keress fel egy válóperes ügyvédet. Ő pontosan fog tudni a helyzeted ismeretében segíteni abban, hogy miket kell megtenned ahhoz, hogy a gyerek a válásod után hozzád kerüljön. Tudatosan kell bizonyítékokat "gyűjtened", amit egy későbbi tárgyalás során fel tudsz majd használni a feleséged ellen, és nemcsak egy-két héttel korábban történt dolgokra tudsz majd hivatkozni, hanem hónapokkal, évekkel korábbi eseményekre. Családi fotókon megörökítheted a feleséged régi otthonát, ahova a gyerekkel visszamenne a válás után. Koszos, rendezetlen, egy kisgyerek szempontjából akár veszélyes is lehet a ház, ha nincs rendesen összkomfortosan kaialkítva, akkor az is hátrányos a feleségedékre nézve. Figyeld meg, hogy a feleséged családja hogy bánik a gyerekkel, hiszen az is fontos, hogy testileg-lelkileg ép és egészséges környezetben nőljön fel.

Néhány hetes, hónapos babát csak nagyon rossz körülmények vagy teljesen alkalmatlan anya esetén ítélnek az apához, ez igaz, de pár éven belül már nagyobb az esélye, hogy hozzád kerül, ha bizonyítod, hogy te is rendben fel tudod nevelni, van hova menned, a szüleid megbízható segítéget tudnának adni neked.

A lényeg, hogy ha erre a nehéz lépésre elszánod magadat, akkor készülj fel, hogy sem lelkileg, sem testileg nem lesz könnyű, ráadásul az elején szörnyű bűntudatod lesz a feleséged irányába is, hiszen te már olyan dolgot tervezel, amiről ő neki még sejtelme sincsen. Kitartást hozzá!

2020. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mar reg nem az anyanak itelnek barmi aron.
2020. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!