Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek számító ok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek számító ok, ha a párotok nem takarékoskodni?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. Dupla annyit keresek mint párom. A gond nem is ez. Együtt élünk, és a közös élet költségei kb 40-60%-ban oszlanak meg. (Én fizetem a többet).

Emellett még két takarék számlám van ahova azért nem kis összeget utalok minden hónapban.

Párom viszont a maradék pénzét teljesen el költi, mondhatom h butaságokra. ( mindennap kv különböző beülős helyeken, cigi naponta, kb heti 3 kocsma haverokkal.)...

Én magamra nagyon csekély összeget költök, mert saját lakást szeretnék Max két éven belül. De ha plusz költség van, azt is én fizetem.

Így nem tudom, hogyan lehetne közös jövő, ha nem tud vigyázni a pénzre. Havi szinten minimum 45 ezer megy el a kikapcsolódására... Ő egy forintot sem rak félre. Azt gondoltam, hogy javulni fog, és picit ő is oda figyel ezekre, de meg sem próbál.

Én nem kérek tőle, és nem akarom, hogy rám koltse a pénzét, de előbb jutnánk saját lakáshoz ha egy picit félre rakna.

Fogalmam sincs, hogy ennek így van e jövője. Többször említettem neki, hogy nyithatna egy takarék számlát ahova nem kell nagy összeg.

Mert azt is tudni kell, hogy hó végén az 40 ezer is elfogy, akkor meg a szüleitől kér kölcsön. Ha megkaptam irány a kávézó...

Más is járt így?



2019. nov. 22. 16:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat a címben: szakító ok.

Autokorrekt...

2019. nov. 22. 16:53
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Vagy te kezeled a pénzét, vagy lőttek a közös jövőnek
2019. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Először is ez egy olyan probléma, amin mindenképpen dolgoznia kell a párodnak.

Sajnos jelenleg még meg van ragadva a 12 évesek szintjén, akiknek szülői felügyeletre szorulnak, ha a pénzükkel való gazdálkodásról van szó, ezt pedig meg kell értetni vele. Nem csak elrejtett mondatokkal, meg célzásokkal, hanem egy komoly beszélgetés keretében.

Ez egyébként arra is jó, hogy megtudd, hogy ő akar-e változtatni egyáltalán, vagy tökéletesen boldog úgy, ahogy van...


A kérdésre pedig: ha ez nem változik, akkor igen, ez egy szakitó ok.

2019. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem úgy tűnik, hogy nincs életcélja. Boldog, hogy van egy gondoskodó barátnője, megvan a napi cigi adag és mehet inni is rendszeresen a haverokkal.

Kérdezz rá, hogy van-e valami amit szeretne elérni az életben?...legyen az egy lakás vagy csak egy drágább kirándulás. Ha ez megvan akkor motíváltabb lesz, mivel nem csak vaktában gyűjti a pénzt. Ha viszont nincs akkor szakítsatok.

Mondjuk azért meg kéne értse felnőtt fejjel, hogy nem lehet egyik hónapról a másikra élni. Kicsit előrelátónak kell lenni.

2019. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem közös lesz a haz hanem a tied csak. Ennyi.
2019. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Hozzád képest elég felelőtlen. Szerintem közöld vele hogy mi a baj aztán ha nem változik akkor lapát, senkinek sincs szüksége egy oldalkocsira.
2019. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Dolgozz többet 😂😂😂 Én simán kivágnám ha a nőm ilyen lenne. Ahogy az előző mondta, oldalkocsi nem kell.
2019. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Ismerek ilyet. Nála annyi szerencse van, h nem debil mint a te párod, és segítségeket kér innen onnan, vagy a kapcsolatából, hogy ők kezeljék a pénzét, mert ő elk*rja.


Beszélj vele erről. Nagyon fura nekem az összes ilyen ember.


De am szakítanék még ma a helyedben.

2019. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Csodálkozom hogy 8 válasz alatt még nem értünk el oda hogy: “A párod beteg, pszichológus segíthet, közös erővel blabla...” Alkoholista.

Most kérem aki heti 3x szintén elmegy inni, ne írja hogy nem az, meg mi az alkoholista fogalma, mert az. Vagy irogassa magának, nem is érdekel :D

Cigiből meg akkor szívtam ilyen intenzitással, mikor koleszos voltam és fúdemenő volt, tehát ha a párod 22 év felett van, - bocsánat, de - tróger is :D Ismééét kiemelem, nem a dohányzó emberek trógerek, hanem akiknek ez a mindennapi örömük... meg ezzel úgy 50 évig el is vannak XD. Ha tisztába kell tenni a gyereket, mit mond majd? “Ne most pliz, megyek ki rágyújtani, ja meg a Fityesz is írt hogy este bedobunk-e 1-2 sört úgyhogy ne most tényleg, jó?”

Na rövidre zárom: okos, értelmes, takarékos nő vagy, a csávó meg egy nulla, te is látod, szakíts. Miért vagy vele, hol jöttetek össze, erre nem tértél ki bár érdekelne, mert ahogy írtam, tök ellentétesnek tűntök!

2019. nov. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen exem és mikor megkérdeztem, hogy miért nem tesz félre pénzt, akkor az volt a válasza, hogy a mai ingatlanárak mellett úgysem tudna lakást venni, ha minden pénzét félretenné. Ő is hónapról hónapra élt, barátoktól kért kölcsön, ha kellett. Sajnos ő már nem fogja tudni megtanulni kezelni a pénzt, főleg ha 30 fölött van és örök életében így élt.
2019. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!