Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti felrúgnátok egy jól működő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti felrúgnátok egy jól működő kapcsolatot, ha nincs már szerelem?

Figyelt kérdés

A párommal még az egyetem alatt jöttünk össze, azóta eltelt 7 év. Együtt élünk és már teljesen megszoktuk egymást. Nincsenek mindennapi konfliktusaink, gyakorlatilag olyanok vagyunk, mint két barát. A párom már a lánykérést tervezgeti, de én nem tudom, hogy mit kéne tennem. Nem vagyunk egymásba szerelmesek, ez egészen biztos. Nem vonzódunk egymáshoz, egyszerűen már nem kívánjuk egymást. Vannak boldog pillanataink, de nem vagyok benne biztos, hogy ő az, akit a férjemnek szeretnék. Másrészt a barátnőim irigykednek, hogy mennyire jó hozzám a párom és az ő kapcsolataikat és a csapongásaikat elnézve lehet, hogy később én se találok olyat, aki megbecsül. Nem vagyok már annyira fiatal, ha családot szeretnék, akkor egy pár éven belül muszáj ehhez partnert találnom, de lehet, hogy csak elvesztegetem az éveimet.


29N


2020. febr. 6. 10:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ez a kérdés....Mi marad a rózsaszín köd a szerelem után?


És ha már ez felvetődik nálad akkor nem túl sok-

2020. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válaszoló írta, hogy elhidegültetek egymástól. Én inkább azt mondanám, hogy szépen lassan barátsággá szelídült a kapcsolatotok és kialudt a kezdeti tűz. Ez önmagában nem lenne probléma, valahol ez egy természetes folyamat egy hosszú kapcsolatnál. Időben észre kell venni a figyelmeztető jeleket, és megpróbálni újra és újra megújítani a kapcsolatot, újra egymásba szeretni. De a rózsaszín ködös első 1-2 évet ne várd vissza, mert az sose tart örökké, az egyszer minden kapcsolatban elmúlik. Sokan esnek abba a hibába, hogy ezt a hiú ábrándot kergetik, újabb és újabb kapcsolatokban, amíg csak egyszer kifutnak az időből, és rájönnek, hogy az exek közül ki lett volna az igazi.


Lehet, hogy nálatok már kicsit késő, ezt nem tudom megítélni. De megpróbálni talán sose késő. Első lépés lehetne, hogy őszintén beszélgettek erről a pároddal, elmondjátok, hogy ki mit érez, ki mit gondol, és szeretnétek-e a jelenlegi helyzeten változtatni. A párterápia se hülyeség, sőt. Sokan zsigerből tiltakoznak ellene, pedig tényleg segíthet jobban megismerni egymást, a kapcsolatotokat, segíthet a jó útra térni, hogy ne kövessétek el azokat a banális hibákat, amit a párok nagyon nagy része elkövet, pedig olyan egyszerű lenne elkerülni.


Azt írtad, hogy a párod már a lánykérést tervezi, te meg éppen a szakítást. Akárhogy is nézzük, ebből az jön le, hogy nem beszélgettek eleget egymással az érzéseitekről, teljesen mást gondoltok a kapcsolatotokról. A párod azt hiszi, hogy minden a legnagyobb rendben, tervezi a közös jövőtöket, közben meg egyáltalán nem így van. Ne hagyd magad sodródni az árral, meg ne magadban rágódj, agyalj azon, hogy mi lenne a legjobb. Együtt, közösen oldjátok megy a helyzetet, és bátran vegyetek igénybe segítséget, ha ketten nem tudtok megbírkózni vele.


Végül még egy tanács: Csak azért ne maradj együtt a pároddal, mert a barátnőid kapcsolataihoz képest ez még mindig a legjobb, vagy mert ketyeg a biológiai órád, és "muszáj" megállapodni a családalapításhoz. Az ilyenekből szoktak 1-2 gyerek és pár év elteltével a válások és a csonka családok lenni. Ha kell, akkor inkább most szakítsatok, mint 2 gyerek után.

2020. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy boldog akkor szakíts, így legalább az esélyed meglesz annak lenni!

Azt hogy hogy fog alakulni , azt senki sem fogja tudni megmondani.

Ilyenkor mindig jönnek hogy 30 felett lehetetlen normális pasit találni....nem ....nem lehetetlen!

2020. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy jó kapcsolatban amibe minden napos munka van fektetve NEM MÚLIK EL a szerelem!!! Megváltozik, ritkábban jön vissza a rózsaszín köd. De ahol egy szimpla langyos szar barátság meg ragaszkodás marad az nem működőképes. Annak úgy is vége lesz, jön a kifelé tekintgetés, a megcsalás.

Ha nem érzel szerelmet, ha ugyan úgy szereted a párod mint egy barátot, ha már csak mint emberhez ragaszkodsz hozzá annak már semmi értelme. Vagy el kell kezdeni újra 110%-ot fektetni a kapcsolatba mindkettőtöknek vagy szét kell menni.

Én 10 éve vagyok a párommal, az amit iránta érzek köszönőviszonyban sincs a barátsággal. Teljesen más, sokkal intenzívebb érzés. A szerelem nem fog barátsággá alakulni ha mindketten leget dolgoztok a kapcsolaton és megfelelően kommunikáltok erről.

2020. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
7 év nem olyan hosszú hogy barátsággá alakuljon egy szerelem.Lèpj tovább ismerkedj nem vagy te még olyan öreg hogy belenyugodj ebbe az életbe merj élni.De benne van az is hogy nem jön be de én inkább kockáztatnék minthogy azon agyaljak hogy mi lett volna HA..........
2020. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!