Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elegem van az óvszerből, de a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegem van az óvszerből, de a barátnőm nem akar tablettát szedni. Van ebből kiút vagy csak a szakítás?

Figyelt kérdés

Ez nálunk már párkapcsolati probléma.


1 éve vagyunk együtt és csak óvszerrel voltunk együtt eddig. Nem érzek benne semmit se, állandóan babrálni kell vele, néha a barátnőm is mondja hogy dörzsöli, pedig van előjáték...Tablettát viszont azt aztán nem, pedig állandóan mondja, ha becsúszna a gyerek, a szülei nagyon kiakadnának, mert még függ tőlük anyagilag, ők tanítatják (26 éves létére). Felhúzom nem nyavalygok, de már kezd elegem lenni. A 6 éves kapcsolatomba 1 év után elkezdte az akkori párom.

Mit tegyek? Szívem szerint szakítanék, de szeretem a lányt.



2020. márc. 10. 17:54
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%

Nekem bevált a Jaydess spirál. Hormonos, de: kb. annyi hormont terhelést jelent a szervezetnek 1 év alatt, mintha 1 évben 4 db fogigátló tablettát vennék be.

Nem szülteknek van direkt.

N/23

2020. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
70%

Engem is érdekelne, de nem igazán látok megoldást.

Én vagyok a nő, használok hormonális fogamzásgátlót (hüvelygyűrű), de nagyon nagy erőkkel keresek más megoldást, mert ez elviselhetetlen. Dióhéjban: elmúlt tőle a libidóm. Nem csökkent, nem rosszabb lett, hanem elmúlt, teljes mértékben. Gondolhatod mennyire jó...

Óvszert viszont nem használnék, mert azzal konkrétan élvezhetetlen az együttlét.


Igazából amik maradtak:

- pesszárium (szerintem nem megbízható, egyébként sokan esküsznek rá...)

- hormontartalmú spirál (ezt nézegetem, még jónak tűnik, nézzetek utána, én is ezen gondolkozok, de azért bevallom, ijesztő)

- hormonmentes spirál (csak rosszat hallottam róla, nagyon komoly problémákat okozhat!!)

- művi meddővé tétel / elköttetés (sajnos nem legális idehaza)

- spermicides kencék, kúpok, egyebek (maximum ha gyereket akarnék)

- termékenységtudat-módszer (ez inkább csak egy informatív kiegészítő módszer a szememben)


Nálunk is sok fejfájást okoz ez. A két legegyszerűbb módszer (hormontabi és óvszer) lényegében tönkreteszi a szexuális életünket, a többi pedig vagy nem megbízható, vagy egészségügyi kockázata van. Most a hormontartalmú spirálnak szeretnék utánajárni, de azért nem vagyok teljesen meggyőződve róla hogy jó lenne, eléggé para belegondolni, hogy beültetnek valamit az ember testébe, aztán lehet belőle bármi...


Szóval én maximálisan megértem azt is, hogy valaki nem akar gumival szenvedni, és azt is, hogy nem akar hormont szedni. Az a baj, hogy ez után drasztikusan lecsökkennek az opciók. :(

2020. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
76%

Én egyszer majdnem olyan hülye voltam, hogy egy pali miatt el akartam kezdeni szedni. Holott egyenesen megmondta az orvos, hogy ki van zárva, nagyon nagy esélyem van a trombózisra. De persze engem nem érdekelt, átmentem másik orvoshoz, aki se vérképet, se semmit nem nézett, felírta egyből. Nagy szerencse, hogy végül többen is lebeszéltek róla.

Vannak más megoldások is, de egyik sem olyan jó, mint az óvszer, a spirál sem ajánlatos, pláne azoknak nem, akik nem szültek.

Ha ilyen megfordul a fejedben, hogy egy szaros gumi miatt szakítanál, akkor tedd is meg, jobbat érdemel nálad. Önző kis puhapöts vagy, már bocsánat.

2020. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Ami a művi meddővé tételt illeti...magam is meglepődtem, amikor alaposabban utánanéztem a dolgoknak. Én is úgy tudtam, hogy 40 év alatt vagy 3 gyerek nélkül nem lehet legálisan. Tévedtem. Annyira azt akarják, hogy mindenki szüljön, hogy azt a részt nem reklámozzák, hogy amennyiben vállalod a költségeket (kb 150.000 Ft-ot jósoltak, de még nem voltam a konzultáción, mivel most minden időpont csúszik...), akkor 40 év alatt is elvégzik. Én 37 éves nő vagyok, gyereket nem akarok és a korábban felsorolt problémák miatt szeretném megcsináltatni (a tabletta nekem is lenullázta a libidómat, az óvszer pedig egy-egy szenvedélyesebb aktus során elment kirándulni a barlangba...).
2020. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!