Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem egyre kibírhatatla...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem egyre kibírhatatlanabb,3 gyerek mellett nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen azt olvasni, hogy a férj megcsal/xarik az egészre/iszik/köcsög/elhagyja a családot, stb, de nálunk sajnos fordítva van.

Van 3 gyerekünk, a legnagyobb 6 éves, anyagilag rendezett körülmények között élünk, fiatal 35-40esek vagyunk, 6 éve házasok. Nem iszom, nem dohanyzom, sosem csaltam meg, nekem o volt a nagy Ő. 2 vallalkozasban húzom az igát, hogy meg legyen mindenunk, kivulrol mi vagyunk az álomcsalád, de amit belül átélünk azt nem kívánom senkinek.


Előttük sem volt 100% tökéletes a dolog, de mostanra katasztrófa a helyzet.

Napi szinten veszekszik velem - a gyerekek előtt is - és nem tudom leállítani, a gyerekek is fül és szemtanúi a vitáinknak, amitől megőrülök.

Voltunk párterápián, ahol azt javasolták, hogy egyénileg is járjon el az önértékelési problémái miatt.

Ott azt mondtak, nagyon serulekeny lelkileg, ezert probalja palastolni magat a kiabalassal.

Egy ideig segített, de mostanra minden a régi.

Rengeteget kiabál a gyerekekkel, esténként jellemzően sírásig fajul a dolog, mert nem tudja kezelni őket. Ha én is segítek azt úgy fogja fel, hogy a gyerekek előtt én aláásom a tekintélyét és még velem is összeveszik.

Kontrollmániás, nem bírja elviselni, ha valami nem úgy van, ahogy ő eltervezi, mindent irányítani akar - engem is, ami nem megy neki.

Már többször eljutottam oda, hogy összepakolok és elmegyek, de a gyerekeimet nem merem itthagyni ebben a helyzetben + iszonyatosan kötődünk egymáshoz a gyerekekkel, ugyanakkor ez sem állapot. Nem akarom, hogy ebben a mintában nőjenek fel.

A legtöbb esetben az apa a "rossz" és a nő örül, hogy elment, mert a gyerekek nyugalmat kapnak, de itt csak egyedül hagynám őket egy hisztérikával.


Probaltam vele megbeszelni, de nem ismeri el a dolgokat, szerinte o nem kiabal, meg a kedvenc valasza, hogy "de te is ezt csinalod". Nem vallalja a felelosseget a tetteirt, csak harit. Ha veletlenul be is lat valamit, 1 het mulva ugyanugy folytatja.


Tanácstalan vagyok, ti mit tennétek? Menni vagy maradni?



2020. márc. 24. 07:30
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%
Egy ilyen emberrel minek csináltál 3 gyereket? Lépj és vidd őket is.
2020. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
96%
Én nem vagyok házas és a szüleim sem váltak el, de egy csomó gyerekkori barátomnak, ismerősömnek volt/van olyan családja, ahol az őrjöngő, hisztérikus anyuka mellett a gyerekeknek és apukának lábujjhegyen kellett (vagy kell a mai napig is, mert még így is évtizedek óta házasok...) járnia otthon is, nehogy valamivel kiborítsák. Szerintem baromi szomorú, ha ilyen a helyzet otthon és nyilván a gyerekeket is tönkrebaxxa ezzel lelkileg, aztán csodálkozik majd, ha kamaszként nem bír velük. Nem ismerem a törvényeket, de szerintem annyit nyugodtan megtehetsz, hogy beszélsz egy ilyen ügyekre specializálódott ügyvéddel, hogy legalább tisztában legyél azzal, hogy milyen esélyeid vannak arra, hogy neked ítéljék a gyerekeket, aztán ennek tudatában dönthetsz a továbbiakról.
2020. márc. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
44%

Jeee, leírtad a feleségemet ugyanez csak 2 gyerekkel mert az első után bekattant és a másodikat a tudom nélkül oldotta meg. (Lombik program, alahamisitotta a nevem és beültették neki)


Tegnap is végig ordította az estét a gyerekek sírtak, rángatta őket mint egy őrült , főleg most nagyon zavarja hogy nincs plaza még barátnő.

2020. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
17%

Aha. Tehát van 3 gyerek, a legnagyobb is 6 éves. Arról egy szó nem esett, hogy milyenek. Ha csak 1 is van köztük, aki kicsit nehezebb eset, már elég...

Te meg két vállalkozást viszel. Értjük, hogy miért, klassz. Csak így a feleséged az idő nagy részében egyedül szív a gyerekekkel. És ha jól sejtem, 6 éve otthon szobrozik, kiszakadni nem nagyon tud. Kevés nő nem lenne "hisztérika" egy ilyen helyzetben. Remélem, még a házimunka is nagyjából az övé... Bár ha nem, az is csak félig segítség.

A gyereknevelés nem egyszemélyes műfaj. 1 gyerek nevelése sem, nemhogy 3-é.

2020. márc. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
62%
Na-na, azt a 3 gyereket ő tolta ki a lyukán, szóval hadd ne sajnáljam már... Elvileg felnőtt ember, aki jog- és cselekvőképes, döntéseket hoz, stb..
2020. márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
60%
Én elválnék és vinném a gyerekeimet is. A gyerekek egészséges jövőéért megéri a fáradságot és az utánajárást. A feleséged megőrült, és ez csak rosszabb lesz az idővel. 30F
2020. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
29%
Jó lenne "hallani" a feleséged verzióját is. Mindenesetre ne vedd 100%-ra, hogy a feleségednél maradnak a gyerekek. Te egyébként válni akarsz vagy helyrehozni a házasságot?
2020. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
96%

Azt írod, hogy a párterápia segített, miért hagytátok abba? Amikor érzékeltétek, hogy megint romlanak a dolgok, újra kellett volna menni.

Próbáljátok még ezt meg, amíg menthető.

2020. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
87%

Hogy látod, a gyerkőcökkel minden rendben?

Amúgy elképzelhető, a feleségednek nincs idege hozzájuk, ehhez még hozzátesz, lehet, van neki valamilyen gyógyszeresen elvileg kezelhető problémája, csak orvosnál még nem volt vele.

Magas vércukor, pajzsmirigy, ezeket ismerem, mint olyan problémák, amikről idegbajos lehet az ember, és könnyen felkapja a vizet.

Nekem is van egy ilyen ismerősöm, nagyon idegesítő, de segíteni kellene rajta, ő egyedül él. Valahogy el kéne rángatni egy dokihoz.

2020. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
93%

Ferfi es nö uhyanazt teljesen masjogy latja es mindkettonek igaza van ha csak egyszerre egyeg hallgatsz meg,makd a masikat, eszedbe sem jutna hogy ugyannarrol abpárkapcsolatrol van szo.

Te ket vallalkozast is viszel. -tipikus ferfi vagy "igy viszed haza a mamutot ha ugyvessuuk hisz mar nem a prerin kell levadaszni hanem meg kell dolgozni erte. Te ezg helyezed eloterbe higy a gyerekeknek minden meglegyen. Ami amugy becsülendő nincs is vele probléma.

Viszont a nő nem ezt latja. A nő azt latja amit feljebb is irtam. Hogy 6 eve otthon van csaknö van a 3 gyerekkel,megterhelo igen nagyon, imadjuknoket de utáljuk hogy ilyenkor :csak anya" vagyunk. Ugyerezzuk ezek termeszetes dolgok amiket otthon megteszunk es ezen kivul semmirekkeloek,mi nem jarulunk hozza a csaladi kasszahoz, igy neked kell megteremteni mindent igy sosem vagy velunk egyedul vagyunk és felunk.Ha a kisebb meg kicai valoszinu a hormonjai sincsenek meg rendben. Igen, mi toltuk ki a likon ahogy feljebb írták, de nnem magunknak, hanem nekünk! Közösen vallalt gyereket nem csak az anyanak kell nevelni stb.

Mimdemellett a feleséged nem konnyu eset,valoban hisztérika. Ki kene kapcsolodnia. Mikor volt utoljara valahol baratnokkel,vagy csak magáért ,gyerekek nelkul,illetve csak kettesben veled par napot?? Amint lemegy ez a virushelyzet menjetek el kettesben par napra. Hidd el kell neki hogy ne csak anyának lasd hanem nőnek. Probald meg megerositeni hogy milyen fontos ,értékes amit tesz( na nem az allando ordibalas ) es hogy jigyan tudsz neki segiteni hogy nyugodtabb legyen. Sok sikert! Szurkolok. Sajnos amig nem látja be a hibait addiv nagyon nehéz lesz vele

2020. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!