Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem egyre kibírhatatla...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem egyre kibírhatatlanabb,3 gyerek mellett nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen azt olvasni, hogy a férj megcsal/xarik az egészre/iszik/köcsög/elhagyja a családot, stb, de nálunk sajnos fordítva van.

Van 3 gyerekünk, a legnagyobb 6 éves, anyagilag rendezett körülmények között élünk, fiatal 35-40esek vagyunk, 6 éve házasok. Nem iszom, nem dohanyzom, sosem csaltam meg, nekem o volt a nagy Ő. 2 vallalkozasban húzom az igát, hogy meg legyen mindenunk, kivulrol mi vagyunk az álomcsalád, de amit belül átélünk azt nem kívánom senkinek.


Előttük sem volt 100% tökéletes a dolog, de mostanra katasztrófa a helyzet.

Napi szinten veszekszik velem - a gyerekek előtt is - és nem tudom leállítani, a gyerekek is fül és szemtanúi a vitáinknak, amitől megőrülök.

Voltunk párterápián, ahol azt javasolták, hogy egyénileg is járjon el az önértékelési problémái miatt.

Ott azt mondtak, nagyon serulekeny lelkileg, ezert probalja palastolni magat a kiabalassal.

Egy ideig segített, de mostanra minden a régi.

Rengeteget kiabál a gyerekekkel, esténként jellemzően sírásig fajul a dolog, mert nem tudja kezelni őket. Ha én is segítek azt úgy fogja fel, hogy a gyerekek előtt én aláásom a tekintélyét és még velem is összeveszik.

Kontrollmániás, nem bírja elviselni, ha valami nem úgy van, ahogy ő eltervezi, mindent irányítani akar - engem is, ami nem megy neki.

Már többször eljutottam oda, hogy összepakolok és elmegyek, de a gyerekeimet nem merem itthagyni ebben a helyzetben + iszonyatosan kötődünk egymáshoz a gyerekekkel, ugyanakkor ez sem állapot. Nem akarom, hogy ebben a mintában nőjenek fel.

A legtöbb esetben az apa a "rossz" és a nő örül, hogy elment, mert a gyerekek nyugalmat kapnak, de itt csak egyedül hagynám őket egy hisztérikával.


Probaltam vele megbeszelni, de nem ismeri el a dolgokat, szerinte o nem kiabal, meg a kedvenc valasza, hogy "de te is ezt csinalod". Nem vallalja a felelosseget a tetteirt, csak harit. Ha veletlenul be is lat valamit, 1 het mulva ugyanugy folytatja.


Tanácstalan vagyok, ti mit tennétek? Menni vagy maradni?



2020. márc. 24. 07:30
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
52%
Tudnám, hogy miért az ilyen agyalágyult hárpiáknak van normális, törődő férje...
2020. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

19: néha én se, mert ha dolgozom hullakent érek haza, de most mit tegyek kell a házat fenntartani, autókat is, most is jó hogy 2 hete nem megyünk sehova és ha még fél évig ülnenk itthon se lenne gond anyagilag , ezek azért teher számomra annyira, hogy nem tudok minden nap megfelelő mértékben foglalkozni a gyerekekkel. Most igen, kiderült lányom beteg lett ebédeltunk, elaltattam, és míg alszanak én éppen csapokat cserelek itthon mert a miénk már nem olyan fényes mint a szomszéd csapja így nekünk is lesz új, mert a szonszedtol nem maradhatunk le. (Nem az én igényem de megoldom)

Na jó, az új mercit nem vesszük meg annyira hülye nem vagyok de az is már felmerült mint igény, de csakis terepjáró :)

2020. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
34%
Fú, micsoda mega ellőgép. Jól sejtem, hogy esküvő is azért volt csak mert véletlenül felcsináltad?
2020. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
63%

"Tudnám, hogy miért az ilyen agyalágyult hárpiáknak van normális, törődő férje..."


Nagyon egyszerű a magyarázat: általában minél inkább biztonságban tudhatja magát egy nő egy kapcsolatban vagy házasságban, annál inkább hajlamos a fent leírtak szerint megzakkanni, ez a tapasztalat. Tudat alatt az dolgozik benne, hogy gyakorlatilag bármit megengedhet magának, hisz a férfi a gyerekek elvesztése miatt szinte teljesen ki van szolgáltatva.


Sajnos rengeteg nő van, aki csak és kizárólag akkor tud normálisan viselkedni, ha azon kell izgulnia, a pasija/férje mikor lép le egy másik nővel.


Én a kérdező helyében látványosan elkezdeném az exit-stratégiára való felkészülést, apró jelekkel utalni rá, hogy van élet rajta kívül is (anélkül hogy ezt valaha kimondaná). Eljárni gyúrni, haverokkal lógni, eljárkálni otthonról, ignorálni a cirkuszt, lapos-kúszás helyett felvenni a leszærom stílust, stb. Az egyelten (!) esély a helyzet megmentésére, ha a nő szembesül a férje elvesztése lehetőségével, és úgy érzi van veszteni valója, már ha jelent neki egyáltalában valamit a kedves férje.

2020. márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
52%
Azért te is nézz magadba hogy mitől lett ilyen.Nem lehet hogy elhanyagoltad?
2020. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim éltek így ahogy most ti, anyám a mai napig ezt csinálja, én is meg tesóm is évek óta azt várjuk, hogy váljanak már el, mert anyámat egyszerűen nem tudjuk elviselni. Annyival sokkal könnyebb és boldogabb lenne az életünk nélküle. De nem, nem válnak el mert anyámnak a 8 osztálya sincsen meg, és az utcára kerülne mert nem tudná eltartani magát mert alig keres valamennyi pénz a mostani munkájával. Még egy ilyen szar házasságot mint amilyen az övék, nem sokat láttam.

Ha válásra adod a fejed, a gyerekekért harcolj, mert ha ott maradnak egy ilyen nőnél bele fognak pusztulni. Nekünk pokol volt ilyen anya mellett az életünk.

2020. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

24 es nem jo taktika. Ok az újabb hisztire ,egyenes ut a valashoz.

Biztos vagyok benne hogy a hormonjai is bacakodnak meg.

16 os jobbulast a lanyodnak.

2020. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

(a kérdező vagyok)

azta, 26 válasz, köszi mindenkinek.

Nem fogok tudni egyesével válaszolni, de azért megpróbálok.

Többen írtátok, hogy elhanyagolom, meg mindent neki kell csinálnia.

Home officeból dolgozok, kb itthon vagyok egész nap, szóval nem arról van szó, hogy nem lát a családom egész nap/héten. Amennyit tudok, bevállalok a gyerekezésből.

A párterápiát azért hagytuk félbe (nem abba), mert nem tudtunk vele haladni. Minden ülés kb azzal ment el, hogy bőgött meg vitatkozott, ekkor javasolták a szakik, hogy próbáljon meg elmenni egyénire. Erre írtam, hogy ez eleinte segített, de most hetek óta stagnál/romlik a dolog.

Nem mozdul ki: nincs idekötve, heti párszor van (lehetne) "én ideje", én is folyton küldöm barátnőzni, de ritkán él vele, mondjuk ennek a (kevésszámú és begubózott) barátnői a fő oka.

Házimunka rá szakad: takarítónő jár.. soroljam? egy időben folyton én mosogattam és jellemzően magamra főztem, tehát ebbe se kell beleszakadnia.

Hogy elhanyagolom-e? most már igen, de ez már csak egyértelmű következmény. Belefáradtam a hülyeségbe.

Pedig külsőleg nem lehet panaszom rá.


Valaki kérdezte, hogy nem-e problémás a gyerek.

A válaszom: NEM! Egyik sem!

A nagyobbikat elvittük szakemberhez, mert mostanában egyre nehezebben kezelhető, mire a doki közölte, hogy ugyan nincs tökéletes gyerek, de ő nagyon közelíti - értelmes, intelligens, illemtudó, csak egyszerűen munkál benne egy feszültség, amit le kell tudjunk vezetni nála. Sejtésem, hogy a gyerekben is munkál ez az egész szülők közötti konfliktus probléma.

2020. márc. 24. 21:48
 29/46 A kérdező kommentje:

23-

"azert volt az eskuvo, mert felcsinaltatta magat"

mellé! Szerettük egymást és mind a három gyereket terveztük, vártuk.

Csak aztán menet közben valami nagyon elromlott...


24: exit plan:

jo otlet:) egy részét már próbálom. Némelyikből van is hiszti rendesen, de ahelyett, hogy megtörne inkább még dacosabb lesz.

2020. márc. 24. 21:57
 30/46 Palpatine_order66 ***** válasza:

Fölöttem is lakik egy 3 gyerekes család. Az anya szó szerint idegbeteg. Üvölt a gyerekkel, trágárul beszél. Eddig csak a legkisebb volt itthon vele, de most, hogy nincs ovi azóta mind a 3. Katasztrófa. A szülőket is sokat hallom veszekedni. És nem proli család. Jó környék, értelmes emberek. Én a hapsit sajnálom látszik rajta, hogy évente 5 évet öregszik. De az anya...hát az katasztrófa komolyan. Idegbeteg némber. Szegény gyerekek meg nyilván egész nap óbégatnak amitől én mondjuk már falra mászom. De én nem akarok szólni mert apukával még szerintem csak csak lehetne beszélni de anyu az szerintem kezelhetetlen lenne. Csak unok az üvöltésére kelni.

Itt is gyanítom válás lesz a vége.

Bár nem kívánom, nem vagyok rosszindulatú de nem tudom egy férfi meddig képes ezt tűrni.


Gondolom ez már a te fejeden is átfutott.

2020. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!