Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom megőrült?! Ezt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom megőrült?! Ezt nem néztem ki belőle.

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem, a barátomról van szó, a kapcsolatunk elején maga a tökély volt, udvarias figyelmes, odaadó, mindig kisebb nagyobb ajándékokat kaptam tőle egyszóval minden a legnagyobb rendben volt. Ez volt 7 hónapja és azóta mintha kicserélték volna. Azt tudni kell, hogy a munkahelyemen van egy srác aki hát hogy úgy mondjam hajt rám és egyszer mikor a munkahely parkolójában sétáltam utolért és mondta, hogy szeretne elhívni sétálni meg moziba én meg egyből mondtam neki persze kedvesen, hogy ne haragudj de van barátom és ez pont egy olyan napon volt mikor eljött értem a barátom kocsival és látta ahogy ezzel a sráccal beszélgetek. Kérdőre is vont de elmondtam neki az igazat, hogy semmi nincs köztünk aranyosan próbálkozik de visszautasítottam, a kocsiba húzta a száját nem szólt semmit, de amint hazaértünk kérdezte hogy most akkor ki is ez a gyökér akivel találkozgatok? Mondom egyáltalán nem találkozgatok vele egyszerűen a munkatársam, erre olyanokat vágott a fejemhez, hogy ha még egyszer meglátja velem elvágja a torkát utána meg az enyémet is. Nem hittem a fülemnek de már nyúlt a kés felé én meg annyira megijedtem hogy azt mondtam neki, hogy menjen haza és ne közeledjen, amire feldühödött és többször a falhoz vágott meg megpofozott és már nyúlt volna oda is de ellöktem magamtól és mondtam neki hogy hagyjon békén, hazament de már nem merek találkozni vele mert egyszerűen ezt én nem tudom elhinni, az ijesztő az egészben hogy pár napja mikor ez történt eljött a lakásom elé de nem mertem beengedni mert előtte nap is fenyegetőzött, hogy megöli a munkatársamat meg az anyámat is és ezt nem ordibálva mondta hanem nyugodt hangon még életemben nem féltem annyira mint akkor és utána pár perccel jött a postás mert levelet hozott és neki meg tök nyugodtan köszönt kedves volt megkérdezte hogy van, barátkozott vele miközben előtte egy 2 perccel fenyegetett hogy megöl. Segítsetek én nem tudom mitévő legyek, az utcára nem merek kimenni egyedül mert nagyon félek tőle. Nem így ismertem meg, ráadásul kiderült hogy sok dologban hazudott, például amikor értem jött mindig kérdeztem tőle, hogy milyen volt a munka, de sosem válaszolt rá csak annyit mondott, hogy "jó" vagy "rossz" de sosem fejtette ki bővebben majd kiderült hogy nincs is munkahelye 2 éve, az anyjától kér mindig kölcsön ezt tőle meg az egyik ismerősétől tudom, ráadásul sosem fizeti vissza mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne, amíg volt munkahelye folyamatosan késett szinte mindenhonnan kirúgták pár hónap alatt, miközben mindenkinek a kedves oldalát mutatta meg, az anyukámnak is ő nem is tud a dolgairól én is a napokban tudtam meg mert egyszerűen ilyen velem sosem történt még, és nem tudom mit csináljak, nem merek a rendőrségre sem elmenni mert állandóan írja üzenetekben is hogy el ne merjek menni és szólni bárkinek is főleg a rendőrségnek, de aki a közelében mozog az azt mondja róla hogy kedves ember, nem tudom mit gondoljak.

2020. ápr. 8. 22:48
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

-a rendőrség házhoz is megy

-ha le írta a fenyegetés, mézesmázoskodik ahogyan akar, neked fognak hinni

-legyen nálad valami xar amivel nyakon sózod vagy térden, ha úgy van, ha ennyire félsz


De mondom. Telefonod szépen megmutatod és annyi.

2020. ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Sokkal nagyobb mint én és esélyem se lenne vele szemben de ha apumnak szólok ki tudja milyen balhé kerekedik ki belőle. Apu sem egy kis darab de akkor is féltem anyuról meg nem is beszélve.
2020. ápr. 9. 00:00
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy veszélyes helyzetben vagy, segítségre van szükséged. A rendőrségnek szólni kell, van bizonyítékod is, megmutatod nekik az üzeneteket és elmeséled mikkel fenyeget. Érzelmileg is szükséged van a családod, barátaid támogatására.


Folyamatosan kibúvókat és kifogásokat keresel, de attól nem változik semmi hogy rettegésben élsz az életed minden pillanatában. Ugyanúgy fenyegetni és bántani akar téged és a környezeted akkor is ha nem mész segítségért, hisz pontosan az a célja hogy elzárjon másoktól és egyedül érezd magad bármilyen kiút nélkül.


A barátod mentálisan betegnek tűnik; általános az, hogy az ilyen emberek nagyon hamar túlságosan kedvesek és intimek, ahogy mondod, az a kép van benned mintha megtalálnád a nagy Ő-t. Csak egy hazugság az egész, annyi a lényege hogy behálózzanak maguknak. A másik oka pedig az, hogy mindig maszkot kell hordaniuk, egyrészt bármikor jöhet egy potenciális áldozat, másrészt ezek mentálisan borzalmasan gyenge, sérült önképpel és egóval rendelkező figurák, akik éheznek a külső pozitív visszajelzésre. Az igazi énje az amit most látsz és tapasztalsz.


Ennyit arról hogy mivel állsz szemben, és akkor hogy mit csinálj:


- rendőrség/közeli barátok/család értesítése, a történések elmesélése. Bármilyen bizonyítékod van, vidd és mutasd meg (üzenetek, hangfelvétel, stb.). A későbbiekben a hangfelvétel program mindig legyen megnyitva, hogy bármikor egy gombnyomással elindíthasd ha kell. A rendőrségen kérhetsz további segítséget arról hogy miként állj ehhez, mit csinálj most ebben a helyzetben, milyen tanácsaik vannak az elszakadáshoz, mert nagyon félsz


- szakember felkeresése akivel megkezditek a mentális és lelki állapotod kezelését, javítását, nem mellesleg a valószínűleg traumás élményeid fokozatos feloldását

2020. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
59%
Akkor, ha már úgyis halott vagy a családoddal együtt, miért ne tennél róla, hogy megdolgozzon érte?
2020. ápr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Pl. rendőrségre úgy mehetsz, hogy megkéred egy családtagod hogy vigyen el. Publikus helyen mentek, nem eldugott, szűk utcákban. Mindig legyen veled valaki, ne egyedülj császkálj.


Ha nagyon megszeretnéd érteni hogy miért volt olyan 7 hónapja, akkor neten is elérhető rengeteg olyan könyv vagy anyag, ami leírja a bántalmazó kapcsolat folyamatát és taglalja az általános miérteket, illetve a mintákat. Szintén sokat megtudhatsz pszichopatákról, mentális betegekről (borderline, nárc, stb.) szóló könyvekből, akik hasonló módon indítanak - felmagasztalnak az elején, majd cafatokra tépik a lelked. Segíthet abban hogy megérts pár dolgot.

2020. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy eloszor ajandekokkal vart, nem tekintheto erenynek. Ugy tunik, nem valtozott meg, csak eloszor igyekezett.

Menekulni. Szabadulni. Soha, semmit.

2020. ápr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj jelezni a rendőrség felé, ha ne adj isten durvul a dolog legalább van róla tudomásuk és nem foghatják rád hogy de miért nem jelentetted fel... mégis honnan tudná meg hogy elmentél a rendőrségre, kérdezkedj el munkából valamelyik nap hamarabb. Amennyi családon belüli erőszakkal kapcsolatos eset most napvilágot látott el tudom képzelni hogy ez most kiemelt fontosságú náluk
2020. ápr. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

" de nem mondhatom el mert őket is féltem,"


Igen is mondd el minél több embernek. Mindnekinek, akinek csak tudod. Azért fenyeget, hogy ne tudódjon ki. Te is nagyobb biztonságban leszel, ha mindenki tud a helyzetről.

2020. ápr. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal nagyobb mint én és esélyem se lenne vele szemben"


Dehogynem! Holnap rendelsz paprika sprayt.

2020. ápr. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
92%
Remelem ettol nyugodtabban alszol utolso. Persze te is biztosan meg vagy arrol gyozodve, hogy "rendes srac" vagy, mint a hozzad hasonlok.
2020. ápr. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!