Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben ha az anyós ilyenre kér?

Figyelt kérdés
Barátomék nem elnek hu de jol anyagilag egy regen keletkezett nagy kar miatt. A baratom tartja el a szuleit ha elfogy a nyugdijuk... Anyagilag 60 ezerrel beszallok mert anyit kertek, de a tisztito szereken at a mososzerig, a wc papirig, fogkremig, papir keztorloig mindent en veszek. Adott egy olyan helyzet, hogy a szulinapja kedden lesz a baratomnak, en mar februártól felretettem penzt a ket db kinezett ajandekra amit multhonapban megvettem.. Igy volt, hogy a szulei boka zoknit vesznek neki.. De ma azt mondta az anyos nincs egy ket ezer forintjuk zoknira.. De neki honap vegen jon a nyugdijja... Arra gondolt, hogy a ketto ajandekom kozul az egyiket adjam mar oda, hogy azt ok adjak oda neki szulinapjan... Teljesen ledobbentem, hogy lehet valakitol ilyet kérni? Ha nem volt penzem sose kertem ilyet meg en se senkitol.... Ha elfogy valamije sose vetett, mert teljesen termeszetes neki ha nekem biztos van akkor adok mert en fizetesbol elek nem nyugdijbol..... De a baratomnak se mondhatom azt, hogy allitsd le anyad, hogy ne keregessen tolem... Mert serto lenne meg vita is lenne mert kellemetlen... De hogy mondhatom meg az anyjanak is ezt, hogy az ajandekot nem adom oda nekik mert egyik az ev fordulós ajandek masik meg a szuletesnapi? Ugyhogy ne bantsam meg es fejezze be a keregetest? Az a baj ha a baratom tudja, hogy nekem pont van az amit az anyja kolcsonker es elotte mondom, hogy nem adok akkor tuti azt hiszi, hogy szemétkedek...
2020. máj. 16. 12:00
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
*annyit
2020. máj. 16. 12:02
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Menekülnék egy ilyen családból...
2020. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a barátod normális, akkor a te oldaladra állna. Szerintem egyszerűbb megoldás lenne ha odaadod az anyósnak azt a 2000 forintot és megveszi amit előre tervezett.

Együtt éltek? Vagy miért kell beszállnod ennyi költségbe?

2020. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

1. Én ilyen családból menekülnék. Nem érzed, hogy mennyire kihasználnak? Havi 60k-t leadsz, és még ezen felül is te veszel mindent a háztartásba. Neked így mi marad, magadra, a saját életedre, saját családodra mi jut?? Saját házra, kocsira, nyaralásra, stb?? Brutálisan ki vagy használva, ráadásul még Te vagy a szemét, ha valamire nemet mondasz, holott alsó hangon is havi 80k-t a párod szüleire költesz?!! Ez vicc kategória.

2. Ha neked ez így mégis megfelel, akkor így szépen megmondod: "Marika néni, az egyik az évfordulós ajándék, a másik a szülinapi, bocsánat, nem adom oda egyiket sem, de itt van 2k az említett zokninkra.".

2020. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Egyutt elunk.. Volt, hogy adtam igy mar koltson de akkor jon az h nem tudja, hogy adja majd vissza... Mar nekem eg a pofam sokszor... De segitek annyit h azert nem allhatnak marennyire rosszul.. Hat 70-80 ezrem sokszor elmegy ide.. Hat azert 70-80 ezer nem az o zsebukbol esik ki... Szoval tobb megmarad mint amikor meg nem laktam itt...
2020. máj. 16. 12:12
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy ez, mármint az a része, hogy hogy mondd meg. Én tuti nem adnám oda az egyik ajándékot, így is eleget pénzeled őket. Az még egy dolog lenne, ha kérnének kicsit ajándékra, de így konkrétan még az ajándékötletedet is lenyúlnák. Ezt az ajándékos dolgot valahogy a barátod nélkül kell elintézned, de utána igenis megmondanám a pasinak, hogy szóljon az anyjának, hogy ne kéregessen tőled. Hiszen házasok se vagytok, te mégis havi 60 ezerrel támogatod őket, nehogy már ezen felül is még hozzád menjenek pénzért... Azt szerintem nyugodtan megmondhatod, hogy a 2 ajándék 2 különböző alkalomra lesz, és sajnálod, de nem szeretnéd odaadni, de segítesz nekik valami mást venni.

Egyébként az én szüleimet se veti fel a pénz, de már jóideje megkértem őket, hogy szülinapomra ne vegyenek semmit, csak süssenek egy finom tortát és tartsunk egy családi ebédet. Gondolom, a barátod se várja el a szüleitől az ajándékot. Esetleg próbálhatsz vele beszélni, hogy emlékeztesse a szüleit, hogy ne költsenek pénzt az ajándékára.

2020. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
A baratom megkoszoni megminden de csak azert segitek mert a baratomat sajnalom.. De mondta aki negyevig itt lakott noje leadott x osszeget es hello semmi tobbet... De az anyja bolond kicsit es o ilyen kölcsön keregetos.
2020. máj. 16. 12:14
 8/36 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

És?


Te kínosan ügyelsz a "hírnevedre", azaz megmaradj a támogató jó kislány szerepkörbe. De ezzel az a baj, hogy a skatulyába nagyon nehéz benn maradni, főleg ha más értékrendszere adja hozzá a támpontot. Egyszerűen így a legkönnyebb kihasználni a másikat.


Én most tiszta vizet öntenék a pohárba, egyszer és mindenkorra. Te nem vagy köteles eltartani a párod szüleit, ezen felül te mégis támogatod őket. Így nem tartozol semmivel. Mivel a kisujjad helyett a káros már nem akarod nekik adni, biztos háborogni fognak, de ha most nem húzod meg a határokat és nem konfrontálódsz... mindig vesztes maradsz a családdal szemben.


Szóval mond el a véleményed, és válald ezt fel, meg következményeket. Az az ő szégyenük, hogy egy pár zoknira valót nem tesznek félre, nem a tiéd.

De ez a felnőtt élet: amikor vállalod magad és a nézeteid, akkor is ha ütközik a családodéval és mersz nemet mondani!

2020. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Párom szüleinek sose adnék kölcsön pénzt. Az hogy ott laksz és beleadsz a költségekbe az oké, az albérlet sokkal több lenne.

DE ha a párom szüleinek anyagi gondjai vannak, akkor majd a párom segít nekik, mert neked konkrétan idegen emberek, az meg hogy nem adják vissza csak konfliktushoz és problémákhoz fog vezetni, mert egyszer neked is eleged lesz-jogosan.

2020. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Regen egyszer mikor közösen hasznaltuk az oblitot meg ilyeneket hetente kellet vennem.. Aztan finoman megmondtam a baratomnak h beszeljen az anyjaval mert ez sok... Aztan akkor vita volt es mondtam akkor mindenki hasznalja a sajatjat.
2020. máj. 16. 12:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!